Fot. Bora-hansgrohe

Niemiecka drużyna Bora-hansgrohe zakończyła swój pierwszy wyścig rangi World Tour, Tour Down Under, w którym Jay McCarthy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a sposób jazdy drużyny pokazał, że nie wszystko będzie kręciło się wokół Petera Sagana. 

Słowacki mistrz świata pełnił w tym wyścigu rozmaite role – walczył o wygrane etapowe, pomagał rozprowadzać Sama Bennetta, a także innych kolarzy, walczących o dobre pozycje w kluczowych momentach rywalizacji.

„Wszystkie wyścigi World Tour są dla nas bardzo ważne. Jednym z największych celów w tym sezonie jest zielona koszulka w Tour de France, ale celujemy także w pierwsze piątki w Giro d`Italia z Leopoldem Königiem oraz w Wielkiej Pętli z Rafałem Majką. Chcemy także wygrać 'monument’. Mamy również młodych kolarzy, takich jak Emanuel Buchmann, który w przyszłości może walczyć o najwyższe lokaty w wielkich tourach. Oglądając TDU można było się przekonać, że dobre wyniki są w stanie zapewnić także Bennett i McCarthy”, powiedział portalowi CyclingNews menedżer Bora-hansgrohe, Ralf Denk.

Ralf Denk stwierdził także, że udało się zintegrować dwa obozy w drużynie (stary, pochodzący z Bory-Argon 18 oraz ten, który przyszedł wraz z Peterem Saganem), o co w listopadowej rozmowie z naszosie.pl obawiał się Cesare Benedetti.

Wraz z Peterem przyszli nowi ludzie, nie tylko kolarze, ale także mechanicy i fizjoterapeuci. Ostatecznie, udało się zintegrować. Nasza drużyna rzeczywiście stanowi zgrany zespół”, potwierdził Denk.

Niemiec dodał także, że dla takich zawodników, jak Gregor Mühlberger i Lukas Pöstlberger, którzy na razie będą pełnili wyłącznie funkcje pomocnicze, ogromną motywację stanowi obecność mistrza świata, którego otwarta i szczera osobowość zachęca do poświęceń pozostałych. Potwierdził to w rozmowie z nami Paweł Poljański, który przyznał, że praca dla wartościowych liderów bez wątpienia może przynosić satysfakcję.

Poprzedni artykułTom Boonen będzie używał hamulców tarczowych
Następny artykułNie żyje Dmytro Grabovski
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments