tourdownunder.com.au

Team Sunweb, Trek – Segafredo oraz Bahrain – Merida ogłosiły składy na pierwszy wyścig World Tour w sezonie. W każdej z ekip znajdziemy ciekawe nazwiska.

Team Sunweb poprowadzi Wilco Kelderman, który będzie jednym z faworytów do końcowego triumfu. Holender zapewne będzie chciał poprawić swój wynik z 2013 roku, kiedy to zajął 6. miejsce na etapie z metą na Willunga Hill i taką samą lokatę zajął w klasyfikacji końcowej całego wyścigu. Na płaskich etapach liderem grupy będzie zapewne Nikias Arndt.

Pełen skład Team Sunweb na Tour Down Under:

Wilco Kelderman, Nikias Arndt, Simon Geschke, Johannes Frohlinger, Chris Hamilton, Lennard Hofstede, Phil Bauhaus

Grupę Trek – Segafredo poprowadzi Peter Stetina. Amerykanin wraca na właściwe tory po ciężkiej kontuzji odniesionej w 2015 roku i już w ubiegłym sezonie podczas Amgen Tour of California pokazał, że jest zdolny do osiągania wartościowych rezultatów. Debiut w grupie zanotuje także Jarlinson Pantano, który rywalizował z Rafałem Majką o koszulkę w grochy podczas Tour de France 2016.

Pełen skład Trek – Segafredo na Tour Down Under:

Peter Stetina, Jarlinson Pantano, Laurent Didier, Koen de Kort, Edward Theus, Ruben Guerreiro, Mads Petersen

Ciekawie wygląda również skład Bahrain – Merida. W składzie znaleźli się m. in. Giovanni Visconti oraz Niccolo Bonifazio. Pierwszy z Włochów powinien liczyć się na pagórkowatych etapach, a drugi z nich będzie ciężkim rywalem dla pozostałych zawodników w finałowych sprintach z peletonu.

Pełen skład Bahrain – Merida na Tour Down Under:

Giovanni Visconti, Niccolo Bonifazio, Ondrej Cink, Tsgabu Grmay, Janez Brajkovic, Chun Kai Feng, Yukiya Arashiro

Australijski wyścig wystartuje w przyszły wtorek – 17. stycznia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments