Fot. Cadel Evans Great Ocean Race

Trzy dni przed wyścigiem Cadel Evans Great Ocean Road Race kolarze wystartują w kryterium na torze wyścigowym w Melbourne. Podobnie, jak w przypadku People`s Choice Classic, który poprzedza Santos Tour Down Under, drużyny startujące w imprezie Cadela Evansa będą zobligowane do startu w Towards Zero Race Melbourne.

Tor wyścigowy w Albert Park w Melbourne położony jest siedemdziesiąt kilometrów od Geelong, gdzie wyścig Evansa rozpocznie się i zakończy. W Towards Race Melbourne wystartują zarówno panie, jak i panowie, którzy przejadą odpowiednio 63,6 i 116,6 km.

W Cadel Evans Great Ocean Race weźmie udział trzynaście z siedemnastu drużyn World Tour, cztery ekipy pro kontynentalne oraz reprezentacja Australii.

Składy poszczególnych drużyn, które wystartują w obu wyżej wymienionych wyścigach mogą nieco się różnić – zazwyczaj stosuje się praktykę pojedynczych roszad personalnych. Wiadomo, że po torze w Melbourne będzie ścigał się Chris Froome z Team Sky, Simon Gerrans i Esteban Chavez z drużyny Orica-Scott, a także ich szybki kolega, Caleb Ewan.