Foto: Skoda Tour de Luxembourg/ (c) Serge Waldbillig / Luxemburger Wort

Andre Greipel powoli przygotowuje się do kolejnego sezonu w barwach Lotto Soudal. 

Niemiec rozmawiał z belgijską agencją prasową Belga i przyznał, że nie był do końca na bieżąco z ruchami kadrowymi w swojej grupie. O fakcie, że Moreno Hofland zmieni LottoNL – Jumbo na Lotto Soudal dowiedział się z mediów…

“Staram się po prostu nie zadawać zbyt wielu pytań. Myślę, że nadal stać mnie na szybkie sprinty. Co do Moreno [Hoflanda] – nie znam go zbyt dobrze, nie wiem też jakie będziemy mieć plany startowe. Nie martwię się jednak tym za bardzo bo wszystko wyjaśni się podczas najbliższych tygodni.”

-opowiada Greipel

Kolejny rok Niemiec będzie liderem belgijskiej grupy, a nadrzędnym celem jest oczywiście Tour de France, gdzie Greipel odniósł już jedenaście zwycięstw.

“Oczywiście, że Tour jest celem. Znów chcę wygrać etap i wciąż wierzę, że jestem w stanie tego dokonać. Chciałbym jednak dokonać kilku zmian jeśli chodzi o moje starty, ale musimy to przedyskutować z ekipą. Lubię także belgijskie klasyki, gdzie zazwyczaj mam okazję popracować dla kolegów. Z takimi liderami jak Jürgen Roelandts, Jens Debusschere and Tony Gallopin ma to sens. Zobaczymy jaki będzie mój kalendarz i jakie będę mieć zadania do wykonania.”

-podsumowuje mistrz Niemiec.