Fot. kleinconstantiacycling.com

Do grupy CCC Sprandi Polkowice dołączył niezwykle utalentowany młody zawodnik z Czech, Michal Schlegel. Związał się on z polkowicką ekipą na 2 lata.

Michal Schlegel ma potencjał na bardzo dobrego kolarza od wyścigów etapowych. Dobrze jeździ na czas i świetnie czuje się w górach. Pokazał to w tegorocznym Tour de l’Avenir, nazywanym młodzieżowym Tour de France. Uplasował się w nim w czołowej „10” generalki, co jest znakomitym wynikiem – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Postanowiłem dołączyć do CCC Sprandi Polkowice ponieważ jest to mocna, profesjonalna ekipa I przejście do niej z drużyny młodzieżowej, traktuję jako duży krok do przodu – wyjaśnia Michal Schlegel. – Przyszły sezon będzie moim pierwszym, w pełni zawodowym peletonie i mam nadzieje, że zdobędę w nim sporo doświadczenia. Chciałbym być przydatnym członkiem zespołu i pokazać wszystkim, jak jestem mocny. Nie znam jeszcze dokładnie mojego programu startów, ale bardzo ważne będzie dla mnie to, bym w wyścigach, w których wystartuję, był w stanie utrzymać się z najlepszymi, a nawet ich pokonać.

21-letni kolarz przez ostatnie dwa sezony ścigał się w młodzieżowej filii grupy Etixx-Quick Step, AWT Greenway i Klein Constantia. Specjalizuje się w wyścigach etapowych, co potwierdził zajmując w tym roku wysokie 8.miejsce w najbardziej prestiżowej etapówce dla orlików, Tour de l’Avenir. Łącznie przez ostatnie dwa lata ścigał się aż w 22 imprezach kilkudniowych.

Bardzo dobrze radzi sobie też w jednodniówkach oraz jeździe indywidualnej. W zeszłorocznych mistrzostwach świata U23 finiszował na 7.miejscu, jest aktualnym mistrzem Czech zarówno w jeździe na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23.

Jego kolarskie CV uwzględnia też dwie wygrane w klasyfikacji młodzieżowej w ostatnich dwóch edycjach Czech Cycling Tour (zajmując w generalce 6. i 8. miejsce), podobne osiągnięcie w East Bohemia Tour (2015) oraz portugalskim GP Internacional Torres Vedras (2015). W swoim dorobku ma również dwa tytuły mistrza kraju w jeździe na czas juniorów.