Choć wydawało się, że Michal Schlegel zakończy karierę, los się do niego uśmiechnął. Młody Czech został zawodnikiem ekipy Elkov – Author.

Zaledwie 23-letni i utalentowany zawodnik, ostatnie 2 sezony spędził w ekipie CCC Sprandi Polkowice. W jej barwach zanotował kilka bardzo przyzwoitych rezultatów, lecz po bradzo trudnym sezonie, nie doszło do kontynuacji współpracy. Wydawało się nawet, że Czech będzie zmuszony skończyć karierę. Pomocną rękę wyciągnęła jednak ekipa Elkov – Author.

Ostatni sezon z pewnością nie należał do mnie. Od Tour of the Alps miałem problem z ilością startów. Co więcej, kontuzja z Tour de Pologne sprawiła, że musiałem przedwcześnie zakończyć sezon. Przez to miałem problemy przy negocjacjach, bowiem na rynku było wielu zawodników. Co by nie mówić, chciałem już zakończyć karierę. Na szczęście rękę wyciągnęła do mnie ekipa Elkov – Author, która pozwoliła mi dalej jeździć. Już się nie mogę tego doczekać

– powiedział Schlegel w rozmowie z roadcycling.cz.

Nowy kontrakt Czecha został podpisany na rok. Niewykluczone, że po dobrym sezonie, młody zawodnik ponownie spróbuje swoich sił w mocniejszej drużynie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments