Bora-argon18.com

W Bawarii Peter Sagan spotkał swoich nowych kolegów z grupy Bora – hansgrohe. Spotkanie było także okazją do przedstawienia celów niemieckiej ekipy na przyszły sezon.

“To spotkanie to pierwszy krok podczas naszej trzyletniej podróży w którą się wybieramy” – powiedział Ralph Denk, dyrektor grupy.

Chociaż właściwy obóz przedsezonowy i konferencja prasowa zapowiadająca niemiecką ekipę odbędzie się w grudniu w Hiszpanii to już teraz pojawiła się okazja na integrację nowej grupy w której będzie jeździć dwukrotny mistrz świata Peter Sagan.

“Jestem bardzo podekscytowany, że wziąłem udział w pierwszym spotkaniu grupy Bora – hansgrohe. Nie mogę się już doczekać sezonu 2017. Dla każdego z nas jest to początek nowej, ekscytującej przygody.”

– opowiada Słowak.

Ralph Denk zapowiada, ze to pierwszy krok w stronę całkowicie nowego wymiary i nie skrywa dumy, że to niemiecka ekipa posiada w swoim składzie mistrza świata. Dyrektor sportowy Enrico Poitschke omówił natomiast cele sportowe na przyszły rok:

“Naszymi zadaniami na sezon 2017 to zwycięstwo w jednym z monumentów, miejsca w czołowej piątce dwóch Wielkich Tourów, zielona koszulka na Tour de France oraz zajęcie miejsca w czołowej szóstce rankingu drużynowego. To ambitne cele, ale razem z  naszymi zawodnkami będziemy ciężko pracować by je osiągnąć.”

Lars Teutenberg zapowiedział także, że wszystkie sprawy dotyczące doboru ubrań, butów, siodełek i rowerów zostały już poruszone. Jak jednak twierdzi dyrektor Teutenberg – “bardziej zależało nam na stworzeniu solidnej bazy danych niż faktycznej optymalizacji pod każdego z zawodników”.

Wszystko wskazuje na to, że niemiecka grupa dołączy do grona ekip World Tour, ale skład będzie diametralnie się różnic od tego jaki widzieliśmy w tym roku. Do zespołu Ralpha Denka dołączy 13 nowych zawodników, a wśród nich trójka Polaków – Maciej Bodnar, Paweł Poljański oraz Rafał Majka, a przede wszystkim mistrz świata Peter Sagan.

Źródło: cyclingnews

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments