Tour of Almaty / tourofalmaty.kz

Kazach zwyciężył w swojej ojczyźnie po samotnym ataku już trzeci raz z rzędu.

Zawodnicy ścigający się w Tour of Almaty mieli do pokonania 186km, na które składało się sześć okrążeń po 31km. Brakowało większych trudności technicznych, gdyż większość dystansu prowadziła po szerokich drogach.

almaty

Niestety od początku wyścigu rywalizacja była prowadzona w fatalnych warunkach pogodowych. Tradycyjnie już rywalizacja rozstrzygnęła się na końcowych 50km. Na atak zdecydował się Aleksey Lutsenko (Astana), z którym pojechał Zhandos Bizhigitov (Vino4Ever). Dwójka powiększała przewagę nad peletonem, w którym brakowało odpowiedniej pogoni.

Na kontratak zdecydowali się Mykhaylo Kononenko (Kolss-BDC) i Paolo Toto (Norda-MG.Kvis Vega), ale Włoch dość szybko osłabł. W międzyczasie Lutsenko na ostatniej rundzie zostawił za sobą zmęczonego Bizhigitova, który niedługo potem musiał uznać też wyższość kolarza polsko-ukraińskiej drużyny.

Mistrz Kazachstanu uzyskał jednak na tyle dużą przewagę, że już trzeci raz z rzędu dojechał samotnie do mety i spokojnie świętował swój sukces.

Poprzedni artykułEsteban Chaves: „spełniły się moje marzenia”
Następny artykułPeter Sagan wygrał ranking WorldTour
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments