Le Tour de Langkawi

Wspierana przez chińskich inwestorów drużyna zastępująca Lampre-Merida w WorldTour wzmacnia pomoc dla Bena Swifta, Rui Costy i Diego Ulissiego.

Podobnie jak Swift dwaj Włosi podpisali dwuletnie kontrakty. Marcato jest zawodnikiem stawiającym na wiosenne klasyki – dobrze sobie radzi w ciężkim, pagórkowatym terenie, często atakuje. W ostatnich dwóch sezonach reprezentował Wanty-Groupe Gobert. W 2011 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej Tour de Pologne. Rok wcześniej w Cieszynie Marcato zaskarbił sobie sympatię kibiców finiszując po wygraną… okrążenie przed końcem etapu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić na poziom WorldTour: to dodatkowa motywacja i spełnienie kariery. Miło mi, że tak ambitny projekt jak pierwsza chińska ekipa w najwyższej dywizji zdecydowała się mnie pozyskać. Spróbuję wykorzystać swoje umiejętności jak najlepiej, zwłaszcza w Ronde van Vlaanderen i wspierać młodych kolarzy – powiedział Marcato.

Andrea Guardini od czterech lat jeździ w Astanie. Wygrał aż 22 etapy Tour de Langkawi, ale na najwyższym poziomie zaliczył tylko jedno zwycięstwo – w Giro d’Italia 2012 w barwach Farnese-Vini. Często finiszuje na czołowych pozycjach, zaraz za najlepszymi sprinterami.

Moim pierwszym celem będzie wysoka forma wczesną wiosną – Tour of Qatar i Abu Dhabi Tour będą w WorldTour i staną się dla mnie ważnymi punktami. Lubię te wyścigi i bardzo się cieszę, że będę mógł w nich wystartować w barwach nowej drużyny – powiedział Guardini.

źródło: CyclingNews