fot. Marek Bala / naszosie.pl

Zawodnicy CCC Sprandi Polkowice wystartują w kolejnych trzech wyścigach HC rozgrywanych we Włoszech. Będą to ostatnie sprawdziany przed klasykiem zaliczanym do UCI World Tour, Il Lombardia.

Przed „wyścigiem spadających liści” polkowicki zespół weźmie udział w Tre Valli Varesine, Milano-Torino i Giro del Piemonte. Staną oni na starcie w towarzystwie czołowych kolarzy na świecie, którzy również przygotowują się do niezwykle ciężkiego wyścigu dookoła Lombardii.

Tre Valli Varesine też rozgrywany jest w tym regionie, na trasie z Saranno do Varese. Po pokonaniu 77 kilometrów peloton wjedzie na 12,8-kilometrową rundę. Jest na niej kilka wzniesień, jednak szybcy kolarze nie są w tym wyścigu bez szans. Przed rokiem czwarty był Simone Ponzi. Także Davide Rebellin ma na koncie sukcesy w tej imprezie, gdyż wygrywał ją dwukrotnie (1998, 2011).

Na 186-kilometrowej trasie Milano-Torino są tylko dwa podjazdy, ale oba znajdują się w końcówce i dokonają sporej selekcji. Ten drugi, 5-kilometrowy prowadzi do mety. Nachylenie sięga na nim 14%, a średnie wynosi 9,1%. Z tego powodu największe szanse na zwycięstwo mają tu górale.

Rebellin również w Turynie stał na podium – był drugi w 2003 roku.

Profil Giro del Piemonte nie wygląda już tak groźnie, choć przy wysokim tempie, także tam peleton może mocno się przerzedzić. Ostatnie 20 z 207 kilometrów jest głównie płaska, a finiszowe metry prowadzą lekko pod górę (4,2%).

CCC Sprandi Polkowice wytypowało na te wyścigi 11 kolarzy, spośród których na każdą z imprez wybrana została „ósemka”. W 11-osobowej grupie znaleźli się Davide Rebellin, Simone Ponzi, Maciej Paterski, Felix Grossschartner, Victor de la Parte, Jan Hirt, Łukasz Owsian, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Marcin Mrożek i Adrian Honkisz.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tre Valli Varesine (1.HC, 27.09): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek

Skład CCC Sprandi Polkowice na Milano-Torino (1.HC, 28.09): Davide Rebellin, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Felix Grossschartner, Victor de la Parte, Jan Hirt, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro del Piemonte (1.HC, 29.09): Simone Ponzi, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Sylwester Szmyd, Branislau Samoilau, Victor de la Parte, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek

Informacja prasowa