Zwycięstwem Liane Lippert zakończył się wyścig juniorek ze startu wspólnego w ramach szosowych mistrzostw Europy. Najlepsza z Polek, Aurela Nerlo, zakończyła zmagania na 8. miejscu.

Młode cyklistki miały dziś do pokonania 5 trudnych okrążeń, co dawało szanse na rozerwanie peletonu i próbę samotnego ataku na metę.

Już niedługo po starcie pierwsze zawodniczki zdołały oderwać się od grupy zasadniczej. Były to Dorine Granade (FRA), Ewelina Sikora (POL) i Clara Lundmark (SWE). Polka niestety nie wytrzymała tempa i stosunkowo szybko wróciła do peletonu. Jej miejsce zajęła za to Mariia Novolodskaia (RUS), która nie tylko dołączyła do prowadzącego duetu, ale także zostawiła go około pół minuty z tyłu.

Peleton nie zamierzał jednak odpuszczać. Granade i Lundmark szybko zostały doścignięte, a Novolodskaia była kurczowo trzymana na przysłowiowej smyczy. Wszystko zjechało się kilkaset metrów przed końcem trzeciego okrążenia, co zapowiadało ładną walkę faworytek.

Na czele znajdowało się wówczas około 30 zawodniczek. Nie był to jednak koniec selekcji. Na przedostatnim podjeździe, na czele utrzymała się już niewielka grupka, w składzie której była m.in. Aurela Nerlo. Za rozrywanie stawki odpowiadały wówczas głównie Francuzki i Włoszki. Rozgrywka medalowa miała miejsce dopiero podczas finałowej wspinaczki. Tam na czoło wysforowała się Liane Lippert (GER), która w pięknym stylu odniosła zwycięstwo. Zaraz za nią na metę wpadły Elisa Balsamo (ITA) i Sophie Wright (GBR). Aurela Nerlo zakończyła rywalizację na 8. pozycji.

 

wyniki-tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments