Reprezentant Polski w parakolarstwie z drugim medalem na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Tym razem Rafał Wilk zdobył srebro w wyścigu ze startu wspólnego.

Wyścig ze startu wspólnego rozgrywany był na 4 pętlach o długości 15 kilometrów. Już po pierwszym okrążeniu z peletonu odpadł Szwajcar Felix Frohofer oraz Luksemburczyk Joel Wagener. Wjeżdżając na trzecie okrążenie w pierwszej grupie nie było już drugiego z naszych reprezentantów Arkadiusza Skrzypińskiego, który tracił wówczas już do głównej grupy półtorej minuty.

Ostatnie piętnaście kilometrów rozpoczęła grupa ośmiu zawodników i walka o medale trwała do samej końcówki. Najmocniejszy tego dnia okazał się Niemiec Vico Merklein, który o 3 sekundy pokonał Wilka. Polak w walce o srebro okazał się szybszy o 3 sekundy od Joela Jeannota z Francji, który o włos wygrał brąz z rodakiem Mathieu Bosredonem. Arkadiusz Skrzypiński ukończył rywalizację na 10. miejscu ze stratą 6:16 do zwycięzcy.

Poprzedni artykułChris Froome i Bradley Wiggins na liście sportowców ujawnionej przez rosyjskich hakerów
Następny artykułME: Liane Lippert najlepszą juniorką ze startu wspólnego
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.