Kampioenschap van Vlaanderen

Zwycięstwem Timothy Duponta zakończyły się otwarte mistrzostwa Flandrii.

Podczas piątkowego wyścigu kolarze mieli do pokonania około 200 kilometrów trudnego, typowego dla Flandrii terenu. Niestety tytułu zdobytego przed rokiem nie bronił Michał Gołaś.

Naturalnie, od samego początku wyścigu swoich szans szukali uciekinierzy. W pierwszym odjeździe znaleźli się chociażby Nikolas Maes, Guillaume Van Keirsbulck (Etixx -Quickstep) czy Greg Henderson (Lotto Soudal). Ich akcja została jednak szybko skasowana. Na kolejnych kilometrach swoich sił próbowali kolejni silni zawodnicy, m.in. Sean De Bie (Lotto Soudal) czy Fernando Gaviria (Etixx – Quickstep), lecz również ich ucieczka szybko została złapana przez grupę zasadniczą.

Przez wiele kolejnych kilometrów także inni zawodnicy próbowali swoich sił, lecz nie mieli oni wiekszych szans przy ogromnej sile peletonu. O zwycięstwie więc zadecydował sptint z dużej grupy. Po zwyciestwo sięgnął Timothy Dupont (Verandas Willems), który za swoimi plecami zostawił Gavirię i Kenny De Haesa (Wanty – Groupe Gobert).

1 184 BEL 19871101 DUPONT Timothy VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 4:14:03
2 1 COL 19940819 GAVIRIA RENDON Fernando EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
3 51 NED 19891126 KREDER Raymond ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:00
4 81 BEL 19841110 DE HAES Kenny WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
5 11 BEL 19870213 BOECKMANS Kris LTS LOTTO SOUDAL 0:00:00
6 77 BEL 19920929 VAN LERBERGHE Bert TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
7 71 BEL 19930625 CAPIOT Amaury TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:00
8 84 BEL 19900915 JANS Roy WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:00
9 117 BEL 19910125 STALLAERT Joeri CIB CIBEL-CEBON 0:00:00
10 168 BEL 19930216 VERMEULEN Emiel MMM TEAM 3M 0:00:00
11 35 BEL 19900419 VAN ASBROECK Tom TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
12 204 GBR 19920103 MCLAY Daniel FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:00
13 97 ITA 19890105 TEDESCHI Mirko WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 0:00:00
14 195 BEL 19881020 STASSEN Julien WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 0:00:00
15 108 BEL 19920101 WASTYN Emiel SKT AN POST – CHAIN REACTION 0:00:00
16 34 NED 19920825 TEUNISSEN Mike TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
17 174 FRA 19860920 JULES Justin VER VERANCLASSIC-AGO 0:00:00
18 145 BEL 19911014 MANNAERTS Jelle SHI SUPERANO HAM – ISOREX – TARTELETTO 0:00:00
19 46 NZL 19930303 SMITH Dion ONE ONE PRO CYCLING 0:00:00
20 156 NOR 19950507 SKAARSETH Anders TEAM JOKER BYGGTORGET 0:00:00
21 173 FRA 19940501 FLET Axel VER VERANCLASSIC-AGO 0:00:00
22 31 NED 19910831 HOFLAND Moreno TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
23 151 NOR 19950322 FORFANG Ole TEAM JOKER BYGGTORGET 0:00:00
24 194 BEL 19950609 DUQUENNOY Jimmy WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 0:00:00
25 136 FRA 19910810 TURGIS Jimmy RML ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE 0:00:00
26 21 LTU 19851226 BAGDONAS Gediminas ALM AG2R LA MONDIALE 0:00:00
27 57 NED 19940414 VAN EMPEL Etienne ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:00
28 135 FRA 19931019 PEREIRA Florent RML ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE 0:00:00
29 153 NOR 19910412 HOEM Bjorn Tore TEAM JOKER BYGGTORGET 0:00:00
30 123 BEL 19910130 DRUYTS Gerry CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:00:00
31 96 MDA 19930124 RAILEANU Cristian WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 0:00:00
32 66 GER 19951216 TENBROCK Jonas SSG STÖLTING SERVICE GROUP 0:00:00
33 118 BEL 19870221 VERRAES Benjamin CIB CIBEL-CEBON 0:00:00
34 38 USA 19941216 VERMEULEN Alexey TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
35 6 ITA 19850218 SABATINI Fabio EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:00
36 155 NOR 19930916 KORSAETH Truis Engen TEAM JOKER BYGGTORGET 0:00:04
37 33 NED 19930111 ROOSEN Timo TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:04
38 157 NOR 19921028 STIEN Andrian Aas TEAM JOKER BYGGTORGET 0:00:04
39 186 LTU 19861026 KRUOPIS Aidis VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 0:00:07
40 202 FRA 19950620 BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO – VITAL CONCEPT 0:00:10
41 8 BEL 19910214 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:11
42 73 BEL 19890321 DECLERCQ Tim TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:11
43 78 BEL 19870210 VANSPEYBROUCK Pieter TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:00:17
44 4 BEL 19860409 MAES Nikolas EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:21
45 5 ITA 19930531 MARTINELLI Davide EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:21
46 181 BEL 19850805 CALLEEUW Joeri VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 0:00:26
47 193 BEL 19901122 DERNIES Tom WBC WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT 0:00:26
48 16 BEL 19940724 GOOLAERTS Michael LTS LOTTO SOUDAL 0:00:33
49 52 NED 19901104 KREDER Wesley ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:00:33
50 7 CZE 19930317 SIRS Frantisek EQS ETIXX – QUICK STEP 0:00:50
51 36 NED 19871202 VAN WINDEN Dennis TLJ TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:34
52 74 BEL 19890821 STEELS Stijn TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:34
53 88 BEL 19900616 STENUIT Robin WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:34
54 2 BEL 19821221 KEISSE Iljo EQS ETIXX – QUICK STEP 0:01:34
55 127 BEL 19890326 STEVENS Timothy CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:01:49
56 183 BEL 19940901 LIVYNS Arjen VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 0:01:49
57 134 FRA 19920417 LEVEAU Jeremy RML ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE 0:01:49
58 87 AUS 19940108 SCOTSON Miles WGG WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:49
59 154 NOR 19940211 JANSEN Amund Grondahl TEAM JOKER BYGGTORGET 0:01:49
60 17 NZL 19760910 HENDERSON Greg LTS LOTTO SOUDAL 0:01:49
61 65 DEN 19950207 SVENDGAARD Michael Carbel SSG STÖLTING SERVICE GROUP 0:01:49
62 58 NED 19910416 VAN GOETHEM Brian ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:01:49
63 138 BEL 19900828 VERHELST Louis RML ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE 0:01:49
64 12 BEL 19911003 DE BIE Sean LTS LOTTO SOUDAL 0:01:49
65 172 FRA 19920703 CARESMEL Alexis VER VERANCLASSIC-AGO 0:01:49
66 23 GER 19940214 DENZ Nico ALM AG2R LA MONDIALE 0:01:49
67 125 BEL 19860606 JACOBS Pieter CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:01:49
68 122 BEL 19911113 COENEN Dennis CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:01:49
69 15 BEL 19920728 FRISON Frederik LTS LOTTO SOUDAL 0:01:49
70 101 NED 19910727 BOVENHUIS Jasper SKT AN POST – CHAIN REACTION 0:01:49
71 13 BEL 19931124 DE BUYST Jasper LTS LOTTO SOUDAL 0:01:49
72 72 BEL 19940617 DE GENDT Aimé TSV TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:49
73 124 BEL 19940905 GEUENS Alexander CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:02:13
74 98 ALB 19900404 ZHUPA Eugert WIL WILIER TRIESTINA – SOUTHEAST 0:03:41
75 126 NED 19861112 RUIJGH Rob CRV CRELAN-VASTGOEDSERVICE CONTINENTAL TE 0:06:18
76 53 NED 19950525 LOOIJ André ROP ROOMPOT – ORANJE PELOTON 0:06:18
77 64 GER 19960813 REUTTER Sven SSG STÖLTING SERVICE GROUP 0:06:18
78 182 BEL 19910704 DE BONDT Dries VWT VERANDA’S WILLEMS CYCLING TEAM 0:06:18
POZOSTAŁYCH 81 – DNF