Fot. Lupus Racing Team

Kontynentalna amerykańska drużyna, w barwach której ściga się zwycięzca hiszpańskiej Vuelty Chris Horner, wraz z końcem tego sezonu przestanie istnieć.

Historia drużyny Lupus rozpoczęła się w 2014 roku. W 2015 otrzymała kontynentalną licencję i wystartowała w wyścigach Tour de Langkawi i Tour of Alberta. W 2016 roku kolarze Lupus odnieśli cztery zwycięstwa i startowali między innymi w jednym z najbardziej prestiżowych amerykańskich wyścigów kolarskich Tour of Utah.

Chrisowi Hornerowi i kolegom, oprócz ścigania, towarzyszyła misja zbierania pieniędzy dla osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne. Szef głównego sponsora ekipy firmy Jamison Capital Partners, Brendan Sullivan, przed sezonem mówił portalowi cyclingnews.com, że będzie sponsorował drużynę Lupus przez kolejne dwa lub trzy lata.

Niespodziewana decyzja o zakończeniu działalności postawiła kolarzy w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ większość ekip kontynentalnych zamknęła już składy na przyszły sezon lub właśnie je finalizuje.

Dziennikarze cyclingnews.com poprosili o wyjaśnienie tej sytuacji Brendana Sullivana, ale nie otrzymali odpowiedzi. Wiadomość o zamknięciu profesjonalnej drużyny potwierdził natomiast Chris Horner, który dodał, że nie ma informacji o losie amatorskiej wersji drużyny Lupus.

Poprzedni artykułEndura będzie nadal ubierała drużynę Movistar
Następny artykułMistrzostwa Europy: Ellen Van Dijk najlepsza na czas!
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments