madridchallengebylavuelta.com/

Belgijka z Wiggle – High5 była najlepsza w sprincie z peletonu na ulicach Madrytu. Ładnie zaprezentowały się Polki – Anna Plichta atakowała, a Eugenia Bujak zafiniszowała w czołowej dziesiątce.

Kobiety rywalizowały na trasie o długości 87 kilometrów podzielonych na 15 okrążeni na ulicach stolicy Hiszpanii, a jedynymi trudnościami na trasie były tylko ostre zakręty.

W głównym odjeździe dnia znalazła się Anna Plichta (BTC City Ljubljana). Polka jechała wraz z Nathalie van Gogh (Parkhotel Valkenburg), Mavi Garcią (Bizkaia Durango) i Eri Yonamine (Poitou Charentes). Wicemistrzyni Polski ze startu wspólnego aktywnie jechała na lotnych finiszach i prowadziła w klasyfikacji sprinterskiej madryckiego kryterium.

Akcję w której jechała Polka została jednak skasowana, ale po chwili miały miejsce kolejne ataki. Ostatnia znacząca akcja to duet Simona Frapporti (Hitec Products) i Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies). Peleton był jednak bezlitosny i nawet pomimo dużej kraksy w końcówce ucieczka została skasowana na 3,5km przed metą.

Do finałowego sprintu najlepiej przygotowane były zawodniczyki Wiggle – High5 i zajęły 1. i 2. miejsce. Wygrała Jolien D’Hoore przed Chloe Hosking, a podium uzupełniła Marta Bastianelli (Ale Cipollini). Kolejny raz ładnym finiszem popisała się Eugenia Bujak, która ukończyła ostatni wyścig kobiecego World Tour na ósmej pozycji.

1 Jolien D’Hoore (Bel) Wiggle High5 2:01:01
2 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
3 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ Cipollini
4 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
5 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
6 Carmen Small (USA) Cylance Pro Cycling
7 Monique Van De Ree (Ned) Lares-Waowdeals Women Cycling Team
8 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
9 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
10 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
11 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
12 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
13 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
14 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
15 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
16 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
17 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx
18 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam
19 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:06
20 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5 0:00:09
21 Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
22 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
23 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia – Durango 0:00:13
24 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
25 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
26 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
27 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
28 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
29 Jessenia Meneses (Col) Weber Shimano Ladies Power
30 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia – Durango
31 Martina Alzini (Ita) Ale’ Cipollini
32 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
33 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam
34 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
35 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
36 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana
37 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
38 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana
39 Vera Koedooder (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:19
40 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata 0:00:24
41 Eider Merino Cortazar (Spa) Lointek 0:00:29
42 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur 0:00:31
43 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur 0:00:34
44 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
45 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:36
46 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cyclingteam
47 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:39
48 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:50
49 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
50 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies
51 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
52 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx
53 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek 0:00:57
54 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
55 Belen Lopez Morales (Spa) Lointek
56 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana
57 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
58 Eri Yonamine (Jpn) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
59 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld-Zannata
60 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5 0:01:07
61 Cristina Martinez (Spa) Lointek
62 Anna Sanchis Chafer (Spa) Wiggle High5
63 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
64 Tara Gins (Bel) Lares-Waowdeals Women Cycling Team 0:01:33
65 Jenelle Crooks (Aus) Orica-AIS 0:02:04
66 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
67 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
68 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx
69 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling 0:02:12
70 Marta Tagliaferro (Ita) Ale’ Cipollini 0:02:14
71 Ellen Skerritt (Aus) Ale’ Cipollini 0:02:29
72 Aranza Valentina Villalon Sanchez (Chi) Weber Shimano Ladies Power
73 Ana Usabiaga Balerdi (Spa) Spain 0:02:36
74 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies 0:02:41
75 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
76 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies 0:02:56
77 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen – Etixx 0:02:58
78 Maria Fadiga (Arg) Weber Shimano Ladies Power
79 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
80 Sarah Ingelbrecht (Bel) Lares-Waowdeals Women Cycling Team
81 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
82 Lucy Garner (GBr) Wiggle High5
83 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS 0:04:05
84 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia – Durango 0:04:27
85 Annalisa Cucinotta (Ita) Ale’ Cipollini