Fot. Dimension Data

Ostatni etap padł łupem Caleba Ewana (Orica-Greenedge).

Niedzielne ściganie w Wielkiej Brytanii to 16 okrążeń o długości 6.2km po ulicach Londynu. Szybka runda zapowiadała finisz z peletonu, ale nie brakowało ataków.

Ucieczka utworzyła się dość szybko, jeszcze na pierwszym okrążeniu. Znaleźli się w niej Taylor Phinney (BMC), Jasper Bovenhuis (An Post), Thomas Stewart (Madison Genesis) i Garbiel Cullaigh (Wielka Brytania). Ich przewaga nie przekraczała jednak minuty.

Cztery okrążenia przed finiszem z czołówki odpadł Bovenhuis, który zdążył wcześniej zapewnić sobie koszulkę najaktywniejszego zawodnika. Pozostała trójka nie pracowała zbyt zgodnie – najpierw Cullaigh nie dał rady utrzymać tempa towarzyszy, a potem Phinney zdecydował się na samotną jazdę i zostawił Stewarta. Amerykanin został jednak złapany niecałe 10km przed metą.

Na ostatniej rundzie ataku spróbował jeszcze Domingos Goncalves (Caja Rural), ale ekipy sprinterów nie pozwoliły już na zbyt długie odjazdy. Znakomicie uformował się pociąg Lotto-Soudal, ale to Caleb Ewan (Orica-Greenedge) popisał się największą mocą i zwyciężył w stolicy Anglii.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Stephen Cummings (Dimension Data), który przyjechał w peletonie.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 2:09:24
2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
3 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
4 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
5 Elia Viviani (Ita) Team Sky
6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
7 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept
8 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
10 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
11 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
12 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
13 Russell Downing (GBr) JLT Condor
14 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
15 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
16 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
17 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
18 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step
19 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert
20 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
21 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
22 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
23 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
25 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
26 Oliver Wood (GBr) Great Britain
27 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
28 Ben Swift (GBr) Team Sky
29 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
30 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
31 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
32 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain
33 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
34 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
35 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx – Quick-Step
36 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
37 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
38 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
39 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
40 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
41 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:10
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
43 Mark Stewart (GBr) Great Britain
44 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
45 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
46 Alistair Slater (GBr) JLT Condor 0:00:18
47 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:00:21
48 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
49 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:26
50 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:00:31
51 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange 0:00:33
52 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:37
53 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
54 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
55 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
56 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
57 Wouter Poels (Ned) Team Sky
58 Edmund Bradbury (GBr) NFTO
59 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step
60 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:00:46
61 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange 0:00:48
62 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:49
63 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:00:54
64 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:01:01
65 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
66 Dale Appleby (GBr) NFTO
67 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
68 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
69 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
70 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
71 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:01:09
72 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:01:14
73 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
74 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
75 Robert Partridge (GBr) NFTO
76 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
77 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO 0:01:22
78 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
79 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:01:26
80 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
81 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
82 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling
83 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
84 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:01:30
85 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:01:34
86 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction 0:01:37
87 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:01:38
88 Ian Bibby (GBr) NFTO
89 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
90 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 0:01:42
91 Conor Dunne (Irl) JLT Condor 0:02:20
92 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
93 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 0:02:37
94 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:03:07
95 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step
96 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 0:03:11
97 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
98 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 0:03:12
99 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:03:14
100 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
101 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:17
102 Alexander Edmonson (Aus) OBE 0:03:19
103 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:03:20
104 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange 0:03:31
105 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:05:02
106 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction
107 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
108 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
109 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis 0:05:53
110 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
111 Liam Stones (GBr) NFTO 0:05:54
DNF Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
DNF Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
DNF Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
DNF Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna:

1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 31:30:45
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:26
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:38
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:01:02
5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 0:01:21
6 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 0:01:26
7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:48
8 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:01:52
9 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 0:02:12
10 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:02:32
11 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:52
12 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS 0:04:02
13 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:05:10
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain 0:05:23
15 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis 0:05:41
16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:06:10
17 Steven Lampier (GBr) JLT Condor 0:07:05
18 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:11
19 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:08:15
20 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac 0:08:42
21 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 0:09:32
22 Russell Downing (GBr) JLT Condor 0:09:54
23 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac 0:11:04
24 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:11:35
25 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:12:39
26 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin 0:12:50
27 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:13:59
28 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:15:23
29 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:16:19
30 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:16:20
31 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
32 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:16:52
33 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction 0:17:32
34 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:17:58
35 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin 0:18:15
36 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis 0:18:29
37 Alistair Slater (GBr) JLT Condor 0:19:55
38 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange 0:20:04
39 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:21:03
40 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 0:21:32
41 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS 0:22:23
42 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:24:25
43 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:26:20
44 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:26:31
45 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:27:51
46 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:28:37
47 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:28:46
48 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange 0:28:58
49 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team 0:28:59
50 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:31:38
51 Mark Stewart (GBr) Great Britain 0:31:48
52 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx – Quick-Step 0:32:16
53 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:32:23
54 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:33:18
55 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 0:35:19
56 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:35:43
57 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:36:10
58 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction 0:37:10
59 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:38:09
60 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:38:31
61 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:39:10
62 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain 0:39:16
63 Ian Bibby (GBr) NFTO 0:39:50
64 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:40:08
65 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:40:17
66 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis 0:40:39
67 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:40:50
68 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:41:01
69 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange 0:41:11
70 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 0:43:41
71 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:44:47
72 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:44:51
73 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:45:59
74 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 0:46:32
75 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:47:47
76 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:48:09
77 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:49:27
78 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:49:38
79 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 0:51:07
80 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 0:53:20
81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:53:37
82 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 0:54:17
83 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:55:46
84 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:56:06
85 Thomas Moses (GBr) JLT Condor 0:56:24
86 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team 0:56:34
87 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:56:47
88 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:57:37
89 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:57:57
90 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:58:17
91 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO 1:00:09
92 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 1:00:10
93 Oliver Wood (GBr) Great Britain 1:02:04
94 Robert Partridge (GBr) NFTO 1:02:10
95 Dale Appleby (GBr) NFTO 1:02:23
96 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction 1:07:01
97 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:07:16
98 Conor Dunne (Irl) JLT Condor 1:09:40
99 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 1:11:12
100 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis 1:12:13
101 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction 1:13:12
102 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction 1:16:01
103 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS 1:17:32
104 Elia Viviani (Ita) Team Sky 1:18:10
105 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS 1:19:04
106 Liam Stones (GBr) NFTO 1:19:56
107 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis 1:20:33
108 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 1:23:21
109 Alexander Edmonson (Aus) OBE 1:24:38
110 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange 1:34:28
111 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction 1:37:37