Magnus Cort Nielsen (Orica – BikeExchange) był najlepszy w sprincie na finałowym kryterium w Madrycie. Cały wyścig wygrał Kolumbijczyk Nairo Quintana z Movistaru.

Wieczorny etap z Las Rozas do Madrytu liczył niewiele ponad 100 kilometrów, a szampański nastrój na tyle udzielił się kolarzom, że nie byli zbytnio zainteresowani forsowaniem tempa. Pierwsze ataki miały miejsce dopiero w połowie etapu, już na ulicach Madrytu. Christian Knees (Sky) wyskoczył z peletonu, ale to nie Niemiec jechał w odjeździe. W tym znaleźli się Peter Kennaugh (Team Sky), Koen Bouwman (Lotto NL Jumbo), Quentin Jauregui (AG2R – La Mondiale) oraz Loïc Chetout (Cofidis). Na 8 okrążeni przed metą kwartet miał około 50 sekund przewagi.

Przez kolejne pętle różnica oscylowała w okolicach minuty. Peleton zbliżył się do harcowników dopiero na przedostatniej pętli, kiedy to Bouwman odpuścił jazdę w ucieczce, a pozostała trójka kręciła z przewagą kilku sekund. Kolejny jazdę w ucieczce “podarował sobie” Kennaugh i na czele została tylko dwójka reprezentantów francuskich ekip.

Wjeżdżając na ostatnie okrążenie na czele pozostał Chetout, ale równo 5 kilometrów przed metą za sprawą kolarzy Etixx – Quick Step ucieczka została ostatecznie skasowana. Najlepiej swoje pociągi ustawili właśnie podopieczni Patricka Lefevera oraz Giant – Alpecin, ale tempo peletonu dyktował Manuele Boaro z Tinkoffa. Z ostatniego nawrotu najlepiej wyszli rozprowadzający Nikiasa Arndta (Giant), ale najszybszy tego dnia był Magnus Cort Nielsen z Orica – BikeExchange.

 

1. DENNIELSEN Magnus Cort 57 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 48′ 52”
2. ITABENNATI Daniele 12 TINKOFF 02h 48′ 52” + 00′ 00”
3. BELMEERSMAN Gianni 135 ETIXX – QUICK STEP 02h 48′ 52” + 00′ 00”
4. ITASBARAGLI Kristan 158 DIMENSION DATA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
5. GERARNDT Nikias 82 TEAM GIANT ALPECIN 02h 48′ 52” + 00′ 00”
6. FRAMANZIN Lorenzo 77 FDJ 02h 48′ 52” + 00′ 00”
7. FRAHARDY Romain 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 48′ 52” + 00′ 00”
8. COLRESTREPO Jhonatan 117 TEAM KATUSHA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
9. GERSELIG Rüdiger 198 BORA-ARGON 18 02h 48′ 52” + 00′ 00”
10. ITAPUCCIO Salvatore 29 TEAM SKY 02h 48′ 52” + 00′ 00”
11. ESPPRADES Eduard 208 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
12. JPNARASHIRO Yukiya 172 LAMPRE – MERIDA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
13. JPNBEPPU Fumiyuki 92 TREK – SEGAFREDO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
14. BELVAN DER SANDE Tosh 127 LOTTO SOUDAL 02h 48′ 52” + 00′ 00”
15. NORBYSTRÖM Sven Erik 112 TEAM KATUSHA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
16. LTUBAGDONAS Gediminas 102 AG2R LA MONDIALE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
17. BELVAN GENECHTEN Jonas 167 IAM CYCLING 02h 48′ 52” + 00′ 00”
18. BELBAKELANTS Jan 103 AG2R LA MONDIALE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
19. CANANDERSON Ryan 212 DIRECT ENERGIE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
20. ITAFELLINE Fabio 96 TREK – SEGAFREDO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
21. RUSKOCHETKOV Pavel 113 TEAM KATUSHA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
22. LUXDRUCKER Jean-Pierre 34 BMC RACING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
23. COLCHAVES Johan Esteban 51 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
24. ERIKUDUS Merhawi 157 DIMENSION DATA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
25. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 101 AG2R LA MONDIALE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
26. USAKING Benjamin 146 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
27. BELDOCKX Gert 124 LOTTO SOUDAL 02h 48′ 52” + 00′ 00”
28. AUSGERRANS Simon 53 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
29. NZLBENNETT George 43 LOTTO NL -JUMBO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
30. AUSHANSEN Adam 125 LOTTO SOUDAL 02h 48′ 52” + 00′ 00”
31. BELKEUKELEIRE Jens 56 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
32. KAZZEITS Andrey 69 ASTANA PRO TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
33. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 4 MOVISTAR TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
34. FRANAULEAU Bryan 218 DIRECT ENERGIE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
35. FRAMOLARD Rudy 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 48′ 52” + 00′ 00”
36. FRACHEVRIER Clément 162 IAM CYCLING 02h 48′ 52” + 00′ 00”
37. GBRFROOME Christopher 21 TEAM SKY 02h 48′ 52” + 00′ 00”
38. NEDTANKINK Bram 48 LOTTO NL -JUMBO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
39. FRACHETOUT LOÏC 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 48′ 52” + 00′ 00”
40. ESPZUBELDIA Haimar 91 TREK – SEGAFREDO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
41. AUTMUHLBERGER Gregor 195 BORA-ARGON 18 02h 48′ 52” + 00′ 00”
42. BELLAMPAERT Yves 134 ETIXX – QUICK STEP 02h 48′ 52” + 00′ 00”
43. ESPMATE MARDONES Luis Angel 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 48′ 52” + 00′ 00”
44. COLQUINTANA Nairo 7 MOVISTAR TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
45. RUSSILIN Egor 118 TEAM KATUSHA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
46. COLATAPUMA Darwin 32 BMC RACING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
47. NEDDE KORT Koen 83 TEAM GIANT ALPECIN 02h 48′ 52” + 00′ 00”
48. ESPVALVERDE Alejandro 1 MOVISTAR TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
49. GBRYATES Simon 59 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
50. GERPFINGSTEN Christoph 196 BORA-ARGON 18 02h 48′ 52” + 00′ 00”
51. RSAVENTER Jacobus 159 DIMENSION DATA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
52. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 6 MOVISTAR TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
53. SUIWYSS Marcel 169 IAM CYCLING 02h 48′ 52” + 00′ 00”
54. ITAFORMOLO Davide 145 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
55. FRADOMONT Axel 105 AG2R LA MONDIALE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
56. ESPBILBAO Pello 202 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
57. FRAGENIEZ Alexandre 74 FDJ 02h 48′ 52” + 00′ 00”
58. ITASCARPONI Michele 61 ASTANA PRO TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
59. BELHERMANS Ben 36 BMC RACING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
60. BELMONFORT Maxime 126 LOTTO SOUDAL 02h 48′ 52” + 00′ 00”
61. USATALANSKY Andrew 141 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
62. NEDGESINK Robert 46 LOTTO NL -JUMBO 02h 48′ 52” + 00′ 00”
63. SUIPELLAUD Simon 165 IAM CYCLING 02h 48′ 52” + 00′ 00”
64. NOREIKING Odd Christian 72 FDJ 02h 48′ 52” + 00′ 00”
65. ESPLOSADA Alberto 111 TEAM KATUSHA 02h 48′ 52” + 00′ 00”
66. USAWARBASSE Larry 168 IAM CYCLING 02h 48′ 52” + 00′ 00”
67. RUSTROFIMOV Yury 19 TINKOFF 02h 48′ 52” + 00′ 00”
68. ESPCONTADOR Alberto 11 TINKOFF 02h 48′ 52” + 00′ 00”
69. ITACATALDO Dario 62 ASTANA PRO TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
70. ESPDE LA CRUZ David 133 ETIXX – QUICK STEP 02h 48′ 52” + 00′ 00”
71. FRABIDARD François 104 AG2R LA MONDIALE 02h 48′ 52” + 00′ 00”
72. KAZGRUZDEV Dmitriy 63 ASTANA PRO TEAM 02h 48′ 52” + 00′ 00”
73. ITABENEDETTI Cesare 192 BORA-ARGON 18 02h 49′ 06” + 00′ 14”
74. POLGOLAS Michal 23 TEAM SKY 02h 49′ 06” + 00′ 14”
75. BELWALLAYS Jelle 129 LOTTO SOUDAL 02h 49′ 06” + 00′ 14”
76. FRAQUEMENEUR Perrig 219 DIRECT ENERGIE 02h 49′ 17” + 00′ 25”
77. AUTGOGL Michael 14 TINKOFF 02h 49′ 17” + 00′ 25”
78. GERKNEES Christian 25 TEAM SKY 02h 49′ 17” + 00′ 25”
79. RUSLAGUTIN Sergey 114 TEAM KATUSHA 02h 49′ 17” + 00′ 25”
80. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 15 TINKOFF 02h 49′ 17” + 00′ 25”
81. FRAELISSONDE KENNY 71 FDJ 02h 49′ 17” + 00′ 25”
82. FRABERNARD Julien 93 TREK – SEGAFREDO 02h 49′ 17” + 00′ 25”
83. USABOSWELL Ian 22 TEAM SKY 02h 49′ 17” + 00′ 25”
84. FRAROLLAND Pierre 148 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 49′ 17” + 00′ 25”
85. CRODURASEK Kristijan 175 LAMPRE – MERIDA 02h 49′ 17” + 00′ 25”
86. CZESTYBAR Zdenek 137 ETIXX – QUICK STEP 02h 49′ 17” + 00′ 25”
87. ESPPARDILLA Sergio 207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 49′ 17” + 00′ 25”
88. FRALADAGNOUS Matthieu 75 FDJ 02h 49′ 17” + 00′ 25”
89. FRALATOUR Pierre-Roger 107 AG2R LA MONDIALE 02h 49′ 17” + 00′ 25”
90. BELTEUNS Dylan 38 BMC RACING TEAM 02h 49′ 17” + 00′ 25”
91. SUIDILLIER Silvan 33 BMC RACING TEAM 02h 49′ 17” + 00′ 25”
92. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 17 TINKOFF 02h 49′ 17” + 00′ 25”
93. NORLAENGEN Vegard Stake 164 IAM CYCLING 02h 49′ 17” + 00′ 25”
94. SWELUDVIGSSON Tobias 86 TEAM GIANT ALPECIN 02h 49′ 17” + 00′ 25”
95. PORMACHADO Tiago 115 TEAM KATUSHA 02h 49′ 17” + 00′ 25”
96. SUIWYSS Danilo 39 BMC RACING TEAM 02h 49′ 30” + 00′ 38”
97. RUSMAMYKIN Matvey 116 TEAM KATUSHA 02h 49′ 35” + 00′ 43”
98. FRAROSSETTO Stéphane 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 49′ 35” + 00′ 43”
99. LUXDIDIER Laurent 95 TREK – SEGAFREDO 02h 49′ 41” + 00′ 49”
100. USADOMBROWSKI Joe 144 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 49′ 41” + 00′ 49”
101. ITAVANOTTI Alessandro 68 ASTANA PRO TEAM 02h 49′ 41” + 00′ 49”
102. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon 66 ASTANA PRO TEAM 02h 49′ 41” + 00′ 49”
103. ESPARROYO David 201 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 49′ 41” + 00′ 49”
104. SVKVELITS Martin 139 ETIXX – QUICK STEP 02h 49′ 49” + 00′ 57”
105. SUIFRANK Mathias 161 IAM CYCLING 02h 49′ 49” + 00′ 57”
106. ITABOARO Manuele 13 TINKOFF 02h 49′ 52” + 01′ 00”
107. USAFARRAR Tyler 153 DIMENSION DATA 02h 49′ 56” + 01′ 04”
108. USAREIJNEN Kiel 98 TREK – SEGAFREDO 02h 49′ 56” + 01′ 04”
109. GERFRÖHLINGER Johannes 84 TEAM GIANT ALPECIN 02h 49′ 56” + 01′ 04”
110. ITAMOSER Moreno 147 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 49′ 58” + 01′ 06”
111. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO SOUDAL 02h 50′ 03” + 01′ 11”
112. LATSMUKULIS Gatis 67 ASTANA PRO TEAM 02h 50′ 03” + 01′ 11”
113. BELARMEE Sander 122 LOTTO SOUDAL 02h 50′ 03” + 01′ 11”
114. BELDE CLERCQ Bart 121 LOTTO SOUDAL 02h 50′ 09” + 01′ 17”
115. NEDTERPSTRA Niki 138 ETIXX – QUICK STEP 02h 50′ 09” + 01′ 17”
116. ESPFRAILE Omar 154 DIMENSION DATA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
117. ITACONTI Valerio 174 LAMPRE – MERIDA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
118. ESPROSON Jaime 209 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
119. AUSHOWSON Damien 55 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 50′ 09” + 01′ 17”
120. ESPHERRADA Jose 5 MOVISTAR TEAM 02h 50′ 09” + 01′ 17”
121. ESPCASTROVIEJO Jonathan 2 MOVISTAR TEAM 02h 50′ 09” + 01′ 17”
122. ESPERVITI Imanol 3 MOVISTAR TEAM 02h 50′ 09” + 01′ 17”
123. RUSROVNY Ivan 18 TINKOFF 02h 50′ 09” + 01′ 17”
124. ESPLOPEZ GARCIA David 28 TEAM SKY 02h 50′ 09” + 01′ 17”
125. AUTZOIDL Riccardo 99 TREK – SEGAFREDO 02h 50′ 09” + 01′ 17”
126. ITACATTANEO Mattia 173 LAMPRE – MERIDA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
127. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam 177 LAMPRE – MERIDA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
128. PORMENDES José 191 BORA-ARGON 18 02h 50′ 09” + 01′ 17”
129. NEDKEIZER Martijn 47 LOTTO NL -JUMBO 02h 50′ 09” + 01′ 17”
130. NEDSTAMSNIJDER Tom 88 TEAM GIANT ALPECIN 02h 50′ 09” + 01′ 17”
131. FRAMORICE Julien 217 DIRECT ENERGIE 02h 50′ 09” + 01′ 17”
132. FRACALMEJANE Lilian 213 DIRECT ENERGIE 02h 50′ 09” + 01′ 17”
133. FRACOUSIN Jérome 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02h 50′ 09” + 01′ 17”
134. ITAVILLELLA Davide 149 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 02h 50′ 09” + 01′ 17”
135. FRACARDIS Romain 214 DIRECT ENERGIE 02h 50′ 09” + 01′ 17”
136. USAHAGA Chad 85 TEAM GIANT ALPECIN 02h 50′ 09” + 01′ 17”
137. BLRKOSHEVOY Ilia 178 LAMPRE – MERIDA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
138. RSADOUGALL Nick 152 DIMENSION DATA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
139. GBRTHWAITES Scott 199 BORA-ARGON 18 02h 50′ 09” + 01′ 17”
140. GBRCARTHY Hugh 203 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02h 50′ 09” + 01′ 17”
141. FRABOUET Maxime 132 ETIXX – QUICK STEP 02h 50′ 09” + 01′ 17”
142. BELSERRY Pieter 136 ETIXX – QUICK STEP 02h 50′ 09” + 01′ 17”
143. GBRKENNAUGH Peter 24 TEAM SKY 02h 50′ 09” + 01′ 17”
144. BELCAMPENAERTS Victor 45 LOTTO NL -JUMBO 02h 50′ 09” + 01′ 17”
145. CZEKONIG Leopold 26 TEAM SKY 02h 50′ 26” + 01′ 34”
146. FRASICARD Romain 211 DIRECT ENERGIE 02h 50′ 44” + 01′ 52”
147. ITABRAMBILLA Gianluca 131 ETIXX – QUICK STEP 02h 50′ 46” + 01′ 54”
148. NORSKJOESTAD LUNKE Sindre 87 TEAM GIANT ALPECIN 02h 50′ 49” + 01′ 57”
149. AUSSUTHERLAND Rory 9 MOVISTAR TEAM 02h 50′ 49” + 01′ 57”
150. FRARIBLON Christophe 109 AG2R LA MONDIALE 02h 50′ 56” + 02′ 04”
151. CANTUFT Svein 58 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 51′ 07” + 02′ 15”
152. NZLBEWLEY Sam 52 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 51′ 07” + 02′ 15”
153. GERSCHWARZMANN Michael 197 BORA-ARGON 18 02h 51′ 26” + 02′ 34”
154. BELVERVAEKE Louis 128 LOTTO SOUDAL 02h 52′ 20” + 03′ 28”
155. NEDBOUWMAN Koen 44 LOTTO NL -JUMBO 02h 52′ 20” + 03′ 28”
156. FRAJAUREGUI Quentin 106 AG2R LA MONDIALE 02h 52′ 20” + 03′ 28”
157. BELDEVENYNS Dries 163 IAM CYCLING 02h 52′ 20” + 03′ 28”
158. RSAMEINTJES Louis 171 LAMPRE – MERIDA 02h 52′ 24” + 03′ 32”
159. AUSHAIG Jack 54 ORICA BIKEEXCHANGE 02h 54′ 14” + 05′ 22”

 

Generalka:

1. COLQUINTANA Nairo 7 MOVISTAR TEAM 83h 31′ 28”
2. GBRFROOME Christopher 21 TEAM SKY 83h 32′ 51” + 01′ 23”
3. COLCHAVES Johan Esteban 51 ORICA BIKEEXCHANGE 83h 35′ 36” + 04′ 08”
4. ESPCONTADOR Alberto 11 TINKOFF 83h 35′ 49” + 04′ 21”
5. USATALANSKY Andrew 141 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 83h 39′ 11” + 07′ 43”
6. GBRYATES Simon 59 ORICA BIKEEXCHANGE 83h 40′ 01” + 08′ 33”
7. ESPDE LA CRUZ David 133 ETIXX – QUICK STEP 83h 42′ 46” + 11′ 18”
8. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel 6 MOVISTAR TEAM 83h 44′ 32” + 13′ 04”
9. ITAFORMOLO Davide 145 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 83h 44′ 45” + 13′ 17”
10. NZLBENNETT George 43 LOTTO NL -JUMBO 83h 45′ 35” + 14′ 07”
11. ITASCARPONI Michele 61 ASTANA PRO TEAM 83h 47′ 01” + 15′ 33”
12. ESPVALVERDE Alejandro 1 MOVISTAR TEAM 83h 47′ 25” + 15′ 57”
13. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 101 AG2R LA MONDIALE 83h 49′ 50” + 18′ 22”
14. BELHERMANS Ben 36 BMC RACING TEAM 83h 50′ 38” + 19′ 10”
15. RUSSILIN Egor 118 TEAM KATUSHA 83h 53′ 33” + 22′ 05”
16. BELMONFORT Maxime 126 LOTTO SOUDAL 84h 01′ 05” + 29′ 37”
17. BELBAKELANTS Jan 103 AG2R LA MONDIALE 84h 07′ 58” + 36′ 30”
18. ESPPARDILLA Sergio 207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 84h 10′ 06” + 38′ 38”
19. ESPZUBELDIA Haimar 91 TREK – SEGAFREDO 84h 11′ 57” + 40′ 29”
20. FRAELISSONDE KENNY 71 FDJ 84h 13′ 54” + 42′ 26”
21. SUIWYSS Marcel 169 IAM CYCLING 84h 15′ 55” + 44′ 27”
22. ESPMATE MARDONES Luis Angel 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 28′ 39” + 57′ 11”
23. ITABRAMBILLA Gianluca 131 ETIXX – QUICK STEP 84h 29′ 30” + 58′ 02”
24. RUSMAMYKIN Matvey 116 TEAM KATUSHA 84h 31′ 38” + 01h 00′ 10”
25. ITAFELLINE Fabio 96 TREK – SEGAFREDO 84h 33′ 42” + 01h 02′ 14”
26. ESPSANCHEZ GIL Luis-Leon 66 ASTANA PRO TEAM 84h 34′ 53” + 01h 03′ 25”
27. FRAHARDY Romain 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 35′ 04” + 01h 03′ 36”
28. FRALATOUR Pierre-Roger 107 AG2R LA MONDIALE 84h 37′ 40” + 01h 06′ 12”
29. CZEKONIG Leopold 26 TEAM SKY 84h 38′ 05” + 01h 06′ 37”
30. FRAMOLARD Rudy 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 84h 42′ 24” + 01h 10′ 56”
31. KAZZEITS Andrey 69 ASTANA PRO TEAM 84h 49′ 20” + 01h 17′ 52”
32. COLATAPUMA Darwin 32 BMC RACING TEAM 84h 53′ 21” + 01h 21′ 53”
33. ESPFERNANDEZ ANDUJAR Ruben 4 MOVISTAR TEAM 84h 54′ 38” + 01h 23′ 10”
34. NEDGESINK Robert 46 LOTTO NL -JUMBO 85h 03′ 51” + 01h 32′ 23”
35. RUSTROFIMOV Yury 19 TINKOFF 85h 03′ 54” + 01h 32′ 26”
36. ESPCASTROVIEJO Jonathan 2 MOVISTAR TEAM 85h 04′ 47” + 01h 33′ 19”
37. SUIFRANK Mathias 161 IAM CYCLING 85h 05′ 39” + 01h 34′ 11”
38. ERIKUDUS Merhawi 157 DIMENSION DATA 85h 08′ 06” + 01h 36′ 38”
39. RUSKOCHETKOV Pavel 113 TEAM KATUSHA 85h 09′ 55” + 01h 38′ 27”
40. RSAMEINTJES Louis 171 LAMPRE – MERIDA 85h 11′ 20” + 01h 39′ 52”
41. FRACHEVRIER Clément 162 IAM CYCLING 85h 13′ 40” + 01h 42′ 12”
42. GBRKENNAUGH Peter 24 TEAM SKY 85h 14′ 16” + 01h 42′ 48”
43. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 15 TINKOFF 85h 18′ 03” + 01h 46′ 35”
44. SUIWYSS Danilo 39 BMC RACING TEAM 85h 18′ 43” + 01h 47′ 15”
45. AUSHOWSON Damien 55 ORICA BIKEEXCHANGE 85h 21′ 28” + 01h 50′ 00”
46. USAKING Benjamin 146 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 85h 22′ 02” + 01h 50′ 34”
47. FRABOUET Maxime 132 ETIXX – QUICK STEP 85h 22′ 33” + 01h 51′ 05”
48. FRADOMONT Axel 105 AG2R LA MONDIALE 85h 22′ 39” + 01h 51′ 11”
49. USAWARBASSE Larry 168 IAM CYCLING 85h 26′ 43” + 01h 55′ 15”
50. FRAROLLAND Pierre 148 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 85h 31′ 35” + 02h 00′ 07”
51. ITACATALDO Dario 62 ASTANA PRO TEAM 85h 31′ 48” + 02h 00′ 20”
52. SWELUDVIGSSON Tobias 86 TEAM GIANT ALPECIN 85h 35′ 48” + 02h 04′ 20”
53. BELDE CLERCQ Bart 121 LOTTO SOUDAL 85h 36′ 02” + 02h 04′ 34”
54. PORMENDES José 191 BORA-ARGON 18 85h 37′ 06” + 02h 05′ 38”
55. FRASICARD Romain 211 DIRECT ENERGIE 85h 38′ 52” + 02h 07′ 24”
56. ITAVILLELLA Davide 149 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 85h 47′ 09” + 02h 15′ 41”
57. FRABERNARD Julien 93 TREK – SEGAFREDO 85h 52′ 22” + 02h 20′ 54”
58. AUTZOIDL Riccardo 99 TREK – SEGAFREDO 85h 58′ 56” + 02h 27′ 28”
59. ESPLOSADA Alberto 111 TEAM KATUSHA 85h 58′ 59” + 02h 27′ 31”
60. ESPLOPEZ GARCIA David 28 TEAM SKY 85h 59′ 36” + 02h 28′ 08”
61. FRAROSSETTO Stéphane 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 86h 01′ 49” + 02h 30′ 21”
62. ETHGRMAY Tsgabu Gebremaryam 177 LAMPRE – MERIDA 86h 04′ 08” + 02h 32′ 40”
63. CZESTYBAR Zdenek 137 ETIXX – QUICK STEP 86h 06′ 25” + 02h 34′ 57”
64. BELKEUKELEIRE Jens 56 ORICA BIKEEXCHANGE 86h 07′ 59” + 02h 36′ 31”
65. BELDE GENDT Thomas 123 LOTTO SOUDAL 86h 08′ 23” + 02h 36′ 55”
66. ITACONTI Valerio 174 LAMPRE – MERIDA 86h 10′ 04” + 02h 38′ 36”
67. CRODURASEK Kristijan 175 LAMPRE – MERIDA 86h 13′ 40” + 02h 42′ 12”
68. AUTGOGL Michael 14 TINKOFF 86h 17′ 45” + 02h 46′ 17”
69. ESPFRAILE Omar 154 DIMENSION DATA 86h 22′ 01” + 02h 50′ 33”
70. FRACALMEJANE Lilian 213 DIRECT ENERGIE 86h 23′ 12” + 02h 51′ 44”
71. RUSLAGUTIN Sergey 114 TEAM KATUSHA 86h 36′ 17” + 03h 04′ 49”
72. ITAMOSER Moreno 147 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 86h 36′ 45” + 03h 05′ 17”
73. ESPROSON Jaime 209 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 86h 37′ 38” + 03h 06′ 10”
74. FRAQUEMENEUR Perrig 219 DIRECT ENERGIE 86h 37′ 43” + 03h 06′ 15”
75. GERPFINGSTEN Christoph 196 BORA-ARGON 18 86h 39′ 50” + 03h 08′ 22”
76. USAHAGA Chad 85 TEAM GIANT ALPECIN 86h 43′ 03” + 03h 11′ 35”
77. NOREIKING Odd Christian 72 FDJ 86h 43′ 06” + 03h 11′ 38”
78. ESPBILBAO Pello 202 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 86h 43′ 19” + 03h 11′ 51”
79. SUIDILLIER Silvan 33 BMC RACING TEAM 86h 43′ 46” + 03h 12′ 18”
80. USABOSWELL Ian 22 TEAM SKY 86h 44′ 47” + 03h 13′ 19”
81. NORLAENGEN Vegard Stake 164 IAM CYCLING 86h 45′ 52” + 03h 14′ 24”
82. ITASBARAGLI Kristan 158 DIMENSION DATA 86h 45′ 54” + 03h 14′ 26”
83. LATSMUKULIS Gatis 67 ASTANA PRO TEAM 86h 47′ 41” + 03h 16′ 13”
84. ESPERVITI Imanol 3 MOVISTAR TEAM 86h 47′ 53” + 03h 16′ 25”
85. PORMACHADO Tiago 115 TEAM KATUSHA 86h 49′ 16” + 03h 17′ 48”
86. AUSGERRANS Simon 53 ORICA BIKEEXCHANGE 86h 49′ 46” + 03h 18′ 18”
87. GERFRÖHLINGER Johannes 84 TEAM GIANT ALPECIN 86h 50′ 12” + 03h 18′ 44”
88. USADOMBROWSKI Joe 144 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 86h 50′ 26” + 03h 18′ 58”
89. BELVERVAEKE Louis 128 LOTTO SOUDAL 86h 50′ 45” + 03h 19′ 17”
90. BELARMEE Sander 122 LOTTO SOUDAL 86h 50′ 46” + 03h 19′ 18”
91. ESPHERRADA Jose 5 MOVISTAR TEAM 86h 50′ 49” + 03h 19′ 21”
92. BELWALLAYS Jelle 129 LOTTO SOUDAL 86h 51′ 54” + 03h 20′ 26”
93. ITABENEDETTI Cesare 192 BORA-ARGON 18 86h 52′ 23” + 03h 20′ 55”
94. FRABIDARD François 104 AG2R LA MONDIALE 86h 53′ 00” + 03h 21′ 32”
95. FRAJAUREGUI Quentin 106 AG2R LA MONDIALE 86h 54′ 51” + 03h 23′ 23”
96. NEDDE KORT Koen 83 TEAM GIANT ALPECIN 86h 55′ 17” + 03h 23′ 49”
97. ITAVANOTTI Alessandro 68 ASTANA PRO TEAM 86h 55′ 19” + 03h 23′ 51”
98. FRALADAGNOUS Matthieu 75 FDJ 86h 55′ 59” + 03h 24′ 31”
99. RUSROVNY Ivan 18 TINKOFF 86h 58′ 50” + 03h 27′ 22”
100. BELTEUNS Dylan 38 BMC RACING TEAM 86h 59′ 13” + 03h 27′ 45”
101. BELDEVENYNS Dries 163 IAM CYCLING 87h 02′ 40” + 03h 31′ 12”
102. ITACATTANEO Mattia 173 LAMPRE – MERIDA 87h 02′ 46” + 03h 31′ 18”
103. NEDTANKINK Bram 48 LOTTO NL -JUMBO 87h 04′ 09” + 03h 32′ 41”
104. LUXDIDIER Laurent 95 TREK – SEGAFREDO 87h 05′ 07” + 03h 33′ 39”
105. SUIPELLAUD Simon 165 IAM CYCLING 87h 05′ 44” + 03h 34′ 16”
106. JPNARASHIRO Yukiya 172 LAMPRE – MERIDA 87h 06′ 24” + 03h 34′ 56”
107. ITABENNATI Daniele 12 TINKOFF 87h 06′ 51” + 03h 35′ 23”
108. FRAGENIEZ Alexandre 74 FDJ 87h 08′ 47” + 03h 37′ 19”
109. BELVAN DER SANDE Tosh 127 LOTTO SOUDAL 87h 10′ 01” + 03h 38′ 33”
110. AUSHANSEN Adam 125 LOTTO SOUDAL 87h 10′ 26” + 03h 38′ 58”
111. BELMEERSMAN Gianni 135 ETIXX – QUICK STEP 87h 15′ 02” + 03h 43′ 34”
112. BELSERRY Pieter 136 ETIXX – QUICK STEP 87h 17′ 06” + 03h 45′ 38”
113. BELLAMPAERT Yves 134 ETIXX – QUICK STEP 87h 18′ 40” + 03h 47′ 12”
114. AUTMUHLBERGER Gregor 195 BORA-ARGON 18 87h 19′ 48” + 03h 48′ 20”
115. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 17 TINKOFF 87h 20′ 04” + 03h 48′ 36”
116. GBRTHWAITES Scott 199 BORA-ARGON 18 87h 22′ 49” + 03h 51′ 21”
117. AUSHAIG Jack 54 ORICA BIKEEXCHANGE 87h 23′ 31” + 03h 52′ 03”
118. POLGOLAS Michal 23 TEAM SKY 87h 24′ 18” + 03h 52′ 50”
119. KAZGRUZDEV Dmitriy 63 ASTANA PRO TEAM 87h 25′ 06” + 03h 53′ 38”
120. JPNBEPPU Fumiyuki 92 TREK – SEGAFREDO 87h 27′ 40” + 03h 56′ 12”
121. ITAPUCCIO Salvatore 29 TEAM SKY 87h 31′ 51” + 04h 00′ 23”
122. ESPARROYO David 201 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 87h 32′ 55” + 04h 01′ 27”
123. NEDBOUWMAN Koen 44 LOTTO NL -JUMBO 87h 33′ 08” + 04h 01′ 40”
124. GERKNEES Christian 25 TEAM SKY 87h 37′ 09” + 04h 05′ 41”
125. GBRCARTHY Hugh 203 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 87h 37′ 13” + 04h 05′ 45”
126. BELDOCKX Gert 124 LOTTO SOUDAL 87h 41′ 36” + 04h 10′ 08”
127. ESPPRADES Eduard 208 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 87h 42′ 18” + 04h 10′ 50”
128. COLRESTREPO Jhonatan 117 TEAM KATUSHA 87h 43′ 56” + 04h 12′ 28”
129. FRACOUSIN Jérome 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 87h 47′ 03” + 04h 15′ 35”
130. AUSSUTHERLAND Rory 9 MOVISTAR TEAM 87h 47′ 58” + 04h 16′ 30”
131. NEDSTAMSNIJDER Tom 88 TEAM GIANT ALPECIN 87h 48′ 38” + 04h 17′ 10”
132. USAREIJNEN Kiel 98 TREK – SEGAFREDO 87h 49′ 37” + 04h 18′ 09”
133. DENNIELSEN Magnus Cort 57 ORICA BIKEEXCHANGE 87h 50′ 05” + 04h 18′ 37”
134. LTUBAGDONAS Gediminas 102 AG2R LA MONDIALE 87h 50′ 52” + 04h 19′ 24”
135. NORSKJOESTAD LUNKE Sindre 87 TEAM GIANT ALPECIN 87h 51′ 58” + 04h 20′ 30”
136. CANANDERSON Ryan 212 DIRECT ENERGIE 87h 54′ 26” + 04h 22′ 58”
137. NEDKEIZER Martijn 47 LOTTO NL -JUMBO 87h 57′ 48” + 04h 26′ 20”
138. FRACHETOUT LOÏC 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 88h 02′ 23” + 04h 30′ 55”
139. NEDTERPSTRA Niki 138 ETIXX – QUICK STEP 88h 03′ 25” + 04h 31′ 57”
140. NZLBEWLEY Sam 52 ORICA BIKEEXCHANGE 88h 05′ 44” + 04h 34′ 16”
141. NORBYSTRÖM Sven Erik 112 TEAM KATUSHA 88h 06′ 33” + 04h 35′ 05”
142. LUXDRUCKER Jean-Pierre 34 BMC RACING TEAM 88h 07′ 35” + 04h 36′ 07”
143. BELCAMPENAERTS Victor 45 LOTTO NL -JUMBO 88h 08′ 59” + 04h 37′ 31”
144. BELVAN GENECHTEN Jonas 167 IAM CYCLING 88h 11′ 55” + 04h 40′ 27”
145. RSAVENTER Jacobus 159 DIMENSION DATA 88h 12′ 25” + 04h 40′ 57”
146. FRANAULEAU Bryan 218 DIRECT ENERGIE 88h 14′ 39” + 04h 43′ 11”
147. ITABOARO Manuele 13 TINKOFF 88h 19′ 04” + 04h 47′ 36”
148. FRACARDIS Romain 214 DIRECT ENERGIE 88h 20′ 19” + 04h 48′ 51”
149. FRAMANZIN Lorenzo 77 FDJ 88h 23′ 33” + 04h 52′ 05”
150. FRAMORICE Julien 217 DIRECT ENERGIE 88h 24′ 49” + 04h 53′ 21”
151. BLRKOSHEVOY Ilia 178 LAMPRE – MERIDA 88h 25′ 14” + 04h 53′ 46”
152. SVKVELITS Martin 139 ETIXX – QUICK STEP 88h 25′ 24” + 04h 53′ 56”
153. FRARIBLON Christophe 109 AG2R LA MONDIALE 88h 28′ 41” + 04h 57′ 13”
154. RSADOUGALL Nick 152 DIMENSION DATA 88h 28′ 46” + 04h 57′ 18”
155. USAFARRAR Tyler 153 DIMENSION DATA 88h 28′ 48” + 04h 57′ 20”
156. GERSELIG Rüdiger 198 BORA-ARGON 18 88h 30′ 43” + 04h 59′ 15”
157. GERSCHWARZMANN Michael 197 BORA-ARGON 18 88h 33′ 57” + 05h 02′ 29”
158. CANTUFT Svein 58 ORICA BIKEEXCHANGE 88h 35′ 17” + 05h 03′ 49”
159. GERARNDT Nikias 82 TEAM GIANT ALPECIN 88h 39′ 08” + 05h 07′ 40”