Tour des Fjords / tourdesfjords.no

Norweg wygrał drugi etap z rzędu po finiszu z sześcioosobowej grupki i został nowym liderem. Bardzo ładnie pojechał Jonas Koch (VERVA Activejet)!

Trzeci etap wyścigu w pięknym, norweskim otoczeniu miał długość 220km i prowadził z Ulvik do Suldalsosen. W środkowej części “straszyły” dwa długie podjazdy.

CrVN1sIVUAEypgS

Dość szybko od peletonu oderwała się duża, dziewiętnastoosobowa grupa. Praca ekipy Katusha sprawiła jednak, że po kilkunastu kilometrach peleton znów był razem. Około 60km po starcie do przodu odjechała kolejna grupa, ale tym razem za pogoń zabrało się IAM Cycling. Wreszcie najdłuższą akcję stworzyli kolarze Roompot-Oranje Pieter Weening i Nick van der Lijke oraz BMC Racing Team Damiano Caruso i Michael Schaer.

Czołówka znakomicie utrzymywała tempo i peleton miał problemy z dogonieniem harcowników. 10km przed metą zasadnicza grupa rozerwała się na mniejsze. Do czołówki doskoczyli Jonas Koch (VERVA Activejet) i Alexander Kristoff (Katusha). Szóstka rozstrzygnęła finisz między sobą.

Zgodnie z oczekiwaniami kolejny raz najlepszy był Alexander Kristoff (Katusha). Drugi van der Lijke, a swoją znakomitą jazdę miejscem na podium wykończył Jonas Koch (VERVA Activejet), który był trzeci.

Dzięki drugiej wygranej Kristoff przesunął się na pozycję lidera wyścigu.

Wyniki etapu:

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 5:38:58
2 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
3 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:00
4 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
5 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
6 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
7 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team 0:00:46
8 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
9 Fridtjof Røinås (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:46
10 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:00:46
11 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
12 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:00:46
13 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 0:00:46
14 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team 0:00:46
15 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:00:46
16 Pierre Moncorge (Fra) Bliz – Merida Pro Cycling 0:00:46
17 August Jensen (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:00:46
18 Nils Politt (GER) Team Katusha 0:00:46
19 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:46
20 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:46
21 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team Fixit.no 0:00:46
22 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick – Cult 0:00:46
23 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff 0:00:46
24 Bjørn Tore Hoem (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:00:46
25 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick – Cult 0:00:46
26 Torstein Traeen (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:00:46
27 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:46
28 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
29 Øivind Lukkedal (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:00:46
30 Christophe Laborie (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
31 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:00:46
32 Nicolaj Steen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:00:46
33 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:46
34 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:00:46
35 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
36 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
37 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling 0:00:46
38 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:00:46
39 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:46
40 Roland Thalmann (SUI) Team Roth 0:00:46
41 Marcel Aregger (SUI) IAM Cycling 0:00:46
42 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:00:46
43 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
44 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:46
45 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:00:46
46 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:00:46
47 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:46
48 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
49 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
50 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:00:46
51 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:00:46
52 Fabian Lienhard (SUI) BMC Racing Team 0:06:28
53 Ken Eikeland (Nor) Team Fixit.no 0:09:57
54 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:09:57
55 Bjornar Overland (Nor) Team Fixit.no 0:10:57
56 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:10:57
57 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:14:52
58 Oscar Landa (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:15:08
59 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:15:08
60 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:15:08
61 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:15:08
62 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:15:08
63 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:17:46
64 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:22:12
65 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:22:12
66 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:22:12
67 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:25
68 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff 0:25:25
69 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff 0:25:25
70 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:25
71 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:25:25
72 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:25:25
73 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:25:25
74 Matti Manninen (Fin) Bliz – Merida Pro Cycling 0:25:25
75 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:25:25
76 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:25:25
77 Yannick Janssen (Ned) Bliz – Merida Pro Cycling 0:25:25
78 Dylan Page (SUI) Team Roth 0:25:25
79 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:25:25
80 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:25:25
81 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:25:25
82 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 0:25:25
83 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:25:25
84 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:25:25
85 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:25:25
86 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:25:25
87 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:25:25
88 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 0:25:25
89 Martijn Budding (Ned) Rabobank Development Team 0:25:25
90 Johan Svensson (Swe) Bliz – Merida Pro Cycling 0:25:25
91 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:25:25
92 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no 0:25:25
93 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:25:25
94 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:25
95 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:25:25
96 Henrik Sandal (Nor) Team Fixit.no 0:29:10
97 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:29:10
98 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:29:10
99 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team 0:29:10
100 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:29:10
101 Adrian Banaszek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:29:10
102 Nikolai Tefre Lunder (Nor) Bliz – Merida Pro Cycling 0:29:10
103 Samuel Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:29:10
104 Adriaan Aas Stien (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:29:10
105 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:29:10
106 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:29:10
107 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:29:10
108 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:29:10
109 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:29:10
110 Kristian Kulset (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:29:10
111 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:29:10
112 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz – Merida Pro Cycling 0:29:10
113 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:29:10
114 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:29:10
115 Edvin Wilsson (Swe) Team Joker – Byggtorget 0:29:10
116 Frederik Wilmann (Nor) ColoQuick – Cult 0:29:10
117 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling 0:33:40
DNF Stef Clement (Ned) IAM Cycling
DNF Roger Kluge (GER) IAM Cycling
DNF Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
DNF Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo – Vital Concept
DNF Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
DNF Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
DNF James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
DNF Pawel Bernas (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team
DNF Nicolai Brøchner (Den) Riwal Platform Cycling Team
DNF Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team
DNF Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team
DNF Andreas Stokbro (Den) Riwal Platform Cycling Team
DNF Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no
DNF Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Ringeriks-Kraft
DNF Christian Moberg Jørgensen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept
DNF Rune Almindso Andersen (Den) ColoQuick – Cult

Klasyfikacja generalna:

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 13:52:47
2 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:00:20
3 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:20
4 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:22
5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:23
6 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:23
7 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling 0:00:54
8 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:06
9 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:01:08
10 August Jensen (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:01:08
11 Bjørn Tore Hoem (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:01:09
12 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:01:09
13 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:01:12
14 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 0:01:12
15 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:01:12
16 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group 0:01:12
17 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff 0:01:12
18 Roland Thalmann (SUI) Team Roth 0:01:12
19 Vegard Breen (Nor) Fortuneo – Vital Concept 0:01:12
20 Marcel Aregger (SUI) IAM Cycling 0:01:12
21 Nils Politt (GER) Team Katusha 0:01:12
22 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:12
23 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:01:12
24 Asmund Romstad Lovik (Nor) Team Fixit.no 0:01:12
25 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:01:12
26 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:12
27 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:12
28 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:12
29 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:01:12
30 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:12
31 Nicolaj Steen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:01:12
32 Torstein Traeen (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:01:12
33 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling 0:02:17
34 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:02:17
35 Øivind Lukkedal (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:06:05
36 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha 0:06:05
37 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:06:05
38 Michael Mørkøv (Den) Team Katusha 0:09:25
39 Davy Gunst (Ned) Rabobank Development Team 0:09:28
40 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:28
41 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:09:28
42 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team 0:09:28
43 Pierre Moncorge (Fra) Bliz – Merida Pro Cycling 0:09:28
44 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:28
45 Hampus Anderberg (Swe) ColoQuick – Cult 0:09:28
46 Fridtjof Røinås (Nor) Team Sparebanken Sør 0:09:28
47 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:09:28
48 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:28
49 Christophe Laborie (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:28
50 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:11:21
51 Kasper Asgreen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:11:36
52 Gustav Erik Larsson (Swe) ColoQuick – Cult 0:11:36
53 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:15:31
54 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:15:34
55 Fabian Lienhard (SUI) BMC Racing Team 0:17:18
56 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:18:39
57 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:20:27
58 Ken Eikeland (Nor) Team Fixit.no 0:20:47
59 Bjornar Overland (Nor) Team Fixit.no 0:21:47
60 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:23:43
61 Oscar Landa (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:23:50
62 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:25:42
63 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:49
64 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:25:49
65 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:25:50
66 Truls Korsaeth (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:25:51
67 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:25:51
68 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:25:51
69 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:25:51
70 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:25:51
71 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:25:51
72 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:25:51
73 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:25:58
74 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:26:18
75 Martijn Budding (Ned) Rabobank Development Team 0:26:55
76 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:26:56
77 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:28:18
78 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop – Øster Hus 0:29:36
79 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:30:54
80 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:34:06
81 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling 0:34:07
82 Matti Manninen (Fin) Bliz – Merida Pro Cycling 0:34:07
83 Yannick Janssen (Ned) Bliz – Merida Pro Cycling 0:34:07
84 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:34:07
85 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff 0:34:07
86 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 0:34:07
87 Dylan Page (SUI) Team Roth 0:34:07
88 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff 0:34:07
89 Johan Svensson (Swe) Bliz – Merida Pro Cycling 0:34:07
90 Mark Sehested Pedersen (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:34:07
91 Troels Rønning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:34:07
92 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team 0:34:07
93 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:36:15
94 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no 0:36:15
95 Erik Baska (Svk) Tinkoff 0:37:52
96 Nikolai Tefre Lunder (Nor) Bliz – Merida Pro Cycling 0:37:52
97 Age Ljostad Nilsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:37:52
98 Kristian Kulset (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:37:52
99 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:37:52
100 Mikkel Tefre Lunder (Nor) Bliz – Merida Pro Cycling 0:37:52
101 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:37:52
102 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:37:52
103 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:37:52
104 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:39:54
105 Henrik Sandal (Nor) Team Fixit.no 0:39:59
106 Edvin Wilsson (Swe) Team Joker – Byggtorget 0:40:00
107 Adriaan Aas Stien (Nor) Team Joker – Byggtorget 0:40:00
108 Jelle Nieuwpoort (Ned) Rabobank Development Team 0:40:00
109 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:40:00
110 Alex Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:42:15
111 Samuel Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:42:27
112 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling 0:44:30
113 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:45:28
114 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks-Kraft 0:47:05
115 Daniel Foder (Den) Team Virtu Pro – Veloconcept 0:47:05
116 Adrian Banaszek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:49:13
117 Frederik Wilmann (Nor) ColoQuick – Cult 0:49:13