Już dziewięciu zawodników oficjalnie potwierdziło związanie swojej przyszłości z mającą zasilić w przyszłym sezonie szeregi WorldTouru ekipą Bahrain Merida. Po Vincenzo Nibalim, Giovanni Viscontim czy Sonny Collbrellim, kontrakty z wywodzącą się z Zatoki Perskiej drużyną podpisali Grega Bole i Heinrich Haussler.

Australijczyk już trzeci raz w swojej zawodowej karierze będzie miał okazję stać się częścią nowo powstającego projektu.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że drużyna dała mi szansę by dalej się ścigać i nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego rozdziału kariery w ramach dopiero rodzącej się struktury,” – wg. CyclingNews powiedział Haussler.

“Mam bardzo dobre doświadczenia z nowo powstającymi drużynami i nie mogę doczekać się stania się częścią nowego środowiska.”

31-letni Bole niegdyś ścigał się w ekipach WorldTouru/ ProTouru (Lampre, Vacansoleil), jednak w ostatnich sezonach musiał zadowolić się reprezentowaniem barw drużyn niższej rangi. Podpisując kontrakt z Bahrain Merida, Słoweniec ma nadzieję na dobre występy w największych wyścigach kolarskiego kalendarza.

“Już teraz jestem podekscytowany myślą o kolejnym sezonie i związanych z nim wyzwaniach. Mam nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie wiele sukcesów drużynie i mnie samemu,” – podkreślił Bole.