Za nami pierwszy dzień rywalizacji o medale Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2016. W tym roku goszczą one w Wysowej Zdroju, a kolarze rywalizują na trasie zapętlonej wokół pobliskiego jeziora Klimkówka. W sobotę w szranki stanęli juniorzy młodsi, juniorzy, orlicy oraz elita mężczyzn.

Przedstawiciele najmłodszej kategorii wiekowej rywalizowali na  trasie liczącej w sumie 75 kilometrów (2 rundy + dojazd do mety). Tam najlepszy okazał się Karol Wawrzyniak z UKS Copernikus SMS Toruń, który na mecie wyprzedził dwójkę uciekających z nim zawodników – Filipa Prokopyszyna (LKS Trasa Zielona Góra) oraz Wiktora Richtera (UKS Koźminianka Koźminek).

Pełne wyniki – tutaj

Startujący później juniorzy zmierzyć się musieli z czterema rundami i dojazdem do mety, do przekładało się na łączny dystans 125 kilometrów. Tu o zwycięstwie zadecydowała solowa akcja przeprowadzona przez Piotra Pękalę z KS Pogoń Mostostal Puławy. Kilka sekund później na mecie zameldował się jego drużynowy kolega, Filip Maciejuk, do którego trafiło srebro. Miejsca na podium dopełnił spóźniony o 17 sekund Jakub Jąkała (UKS Sokół Kęty).

Pełne wyniki – tutaj

informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments