Rosjanin jako pierwszy zameldował się na La Camperonie. Liderem został Kolumbijczyk z Movistar po ataku na finałowym podjeździe.

Sobotni etap Vuelta a Espana był dość nietypowy – 181km długości, zdecydowana większość płaska. W samej końcówce bardzo sztywny podjazd pod Alto de la Camperona z nachyleniami sięgającymi 25%.

Ucieczkę dnia stworzyło 11 kolarzy: Gatis Smukulis (Astana), Zico Waeytens (Giant – Alpecin), Axel Domont (AG2R – La Mondial), Sergey Lagutin, Jhonatan Restrepo (Katusha), Pieter Serry (Etixx – Quick Step), Jacques Janse van Rensburg (Dimension Data), Mattia Cattaneo (Lampre – Merida), Loïc Chetout (Cofidis), Scott Thwaites (Bora-Argon18) oraz Perrig Quemeneur (Direct Energie). Ich przewaga nad peletonem kontrolowanym przez BMC Racing Team wzrosła nawet do 10 minut.

Zgodnie z przewidywaniami na płaskim dojeździe niewiele się działo – peleton pozwalał ucieczce powiększać przewagę i nie starał się zbyt mocno gonić.

Mocna jazda zaczęła się dopiero na ostatnim podjeździe. Najpierw zaatakował Waeytens, który chciał zdobyć premię lotną. Na sztywnym momencie na czele znalazł się jednak Restrepo, który wolał polować na etapowy sukces. Za nim, z niewielką stratą, jechali pozostali członkowie ucieczki. 2.5km przed metą do Kolumbijczyka starał się przeskoczyć Quemeneur.

W międzyczasie w peletonie zaczęła następować selekcja. Tempo nadawali kolarze Movistar, Team Sky i Cannondale-Drapac.

1.6km przed metą, na najbardziej stromych odcinkach, do Restrepo zaczęła dochodzić grupka z Quemeneurem, Domontem, Lagutinem i Serrym. Gdy dogonili Kolumbijczyka, niemal natychmiastowo od niego odjechali.

W głównej grupie tempo zaczął nadawać Alejandro Valverde (Movistar), a problemy mieli Darwin Atapuma (BMC) i Christopher Froome (Team Sky).

900m przed metą na kolejny zryw zdecydował się Quemeneur. Razem z Francuzem pojechali Lagutin i Domont. Za nimi jechali Cattaneo i Serry. Jako pierwszy na finisz zaatakował Sergei Lagutin (Katusha). Rywale nie dali rady pojechać z Rosjaninem i to on cieszył się z wygranej na szczycie La Camperony.

W peletonie znakomicie zregenerował się Christopher Froome i zaatakował. Jego tempo przez chwilę wytrzymywali Nairo Quintana (Movistar) i Alberto Contador (Tinkoff). Gdy Hiszpan puścił, a Brytyjczyk zwolnił na kontrę zdecydował się zwycięzca Giro d’Italia 2014.

Zawodnik Movistaru odjechał od swoich rywali i zmierzał na metę po koszulkę lidera. Za nim jechał samotny Froome. Contadora złapali Alejandro Valverde (Movistar), Sergio Bardilla (Caja Rural) i Esteban Chaves (Orica-Greenedge).

Quintana jako pierwszy z peletonu dojechał do mety. Zmęczony Froome został wyprzedzony przez Contadora i to Hiszpan dojechał jako drugi ze stratą około 25 sekund do Kolumbijczyka. Froome i Valverde stracili kolejne 10 sekund.

Wyniki ósmego etapu:

1    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    4:09:30
2    Axel DOMONT    FRA    ALM    +10
3    Perrig QUEMENEUR    FRA    DEN    +17
4    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +24
5    Pieter SERRY    BEL    EQS    +40
6    Jacques Willem JANSE VAN RENSBURG    RSA    DDD    +55
7    Scott THWAITES    GBR    BOA    +1:11
8    Gatis SMUKULIS    LAT    AST    +1:30
9    Jhonatan RESTREPO    COL    KAT    +1:30
10    Loïc CHETOUT    FRA    COF    +1:44
11    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +2:38
12    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    +4:41
13    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TNK    +5:06
14    Sergio PARDILLA BELLON    ESP    CJR    +5:14
15    Christopher FROOME    GBR    SKY    +5:14
16    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    +5:14
17    Leopold KONIG    CZE    SKY    +5:23
18    Andrew TALANSKY    USA    CDT    +5:30
19    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    MOV    +5:35
20    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OBE    +5:38
21    Simon YATES    GBR    OBE    +5:38
22    Michele SCARPONI    ITA    AST    +5:38
23    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    +5:43
24    Davide FORMOLO    ITA    CDT    +5:43
25    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +5:47
26    George BENNETT    NZL    TLJ    +5:47
27    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +5:47
28    Romain HARDY    FRA    COF    +5:51
29    Samuel SANCHEZ GONZALEZ    ESP    BMC    +5:58
30    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +6:00
31    Romain SICARD    FRA    DEN    +6:00
32    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +6:10
33    Louis MEINTJES    RSA    LAM    +6:13
34    Pierre LATOUR    FRA    ALM    +6:17
35    Egor SILIN    RUS    KAT    +6:22
36    Ben HERMANS    BEL    BMC    +6:29
37    Fabio FELLINE    ITA    TFS    +6:29
38    Maxime BOUET    FRA    EQS    +6:29
39    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +6:33
40    Peter KENNAUGH    GBR    SKY    +6:34
41    Hugh CARTHY    GBR    CJR    +6:34
42    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +6:45
43    Rudy MOLARD    FRA    COF    +6:45
44    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    CDT    +6:50
45    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +6:53
46    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +6:55
47    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +7:01
48    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TNK    +7:08
49    Mathias FRANK    SUI    IAM    +7:16
50    Marcel WYSS    SUI    IAM    +7:16
51    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +7:26
52    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +7:35
53    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFS    +7:35
54    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +7:35
55    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +7:43
56    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +7:49
57    Matvey MAMYKIN    RUS    KAT    +7:50
58    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    ERI    DDD    +7:50
59    Riccardo ZOIDL    AUT    TFS    +7:53
60    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +8:00
61    Luis Angel MATE MARDONES    ESP    COF    +8:20
62    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +8:24
63    Damien HOWSON    AUS    OBE    +8:31
64    Lilian CALMEJANE    FRA    DEN    +8:39
65    Robert GESINK    NED    TLJ    +8:42
66    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +8:44
67    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +8:57
68    Dario CATALDO    ITA    AST    +8:57
69    Odd Christian EIKING    NOR    FDJ    +9:02
70    David LOPEZ GARCIA    ESP    SKY    +9:13
71    Yury TROFIMOV    RUS    TNK    +9:13
72    Koen BOUWMAN    NED    TLJ    +9:30
73    Johannes FRÖHLINGER    GER    TGA    +9:37
74    Simon PELLAUD    SUI    IAM    +9:37
75    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +9:50
76    Koen DE KORT    NED    TGA    +9:50
77    Brian NAULEAU    FRA    DEN    +9:53
78    Danilo WYSS    SUI    BMC    +10:08
79    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +10:12
80    Julien BERNARD    FRA    TFS    +10:12
81    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +10:21
82    François BIDARD    FRA    ALM    +10:31
83    Davide VILLELLA    ITA    CDT    +10:38
84    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFS    +10:49
85    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +10:58
86    Sander ARMEE    BEL    LTS    +11:09
87    Bram TANKINK    NED    TLJ    +11:17
88    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    +11:18
89    Adam HANSEN    AUS    LTS    +11:26
90    Patrick BEVIN    NZL    CDT    +11:26
91    Tiago MACHADO    POR    KAT    +11:32
92    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +12:15
93    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +12:15
94    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +12:15
95    Jerome COUSIN    FRA    COF    +12:18
96    Davide MALACARNE    ITA    AST    +12:44
97    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    ESP    MOV    +13:37
98    Imanol ERVITI    ESP    MOV    +13:37
99    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +13:37
100    Jelle WALLAYS    BEL    LTS    +13:37
101    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFS    +13:37
102    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +13:37
103    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +13:37
104    Yukiya ARASHIRO    JPN    LAM    +13:37
105    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +13:37
106    Moreno MOSER    ITA    CDT    +14:02
107    Benjamin KING    USA    CDT    +14:02
108    Jens KEUKELEIRE    BEL    OBE    +14:12
109    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    +14:16
110    Vegard Stake LAENGEN    NOR    IAM    +14:18
111    Michal GOLAS    POL    SKY    +14:29
112    Laurent DIDIER    LUX    TFS    +14:30
113    Kiel REIJNEN    USA    TFS    +14:30
114    Christian KNEES    GER    SKY    +14:34
115    Simon GERRANS    AUS    OBE    +14:34
116    Simon CLARKE    AUS    CDT    +14:34
117    Quentin JAUREGUI    FRA    ALM    +14:34
118    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +14:34
119    Christophe RIBLON    FRA    ALM    +14:34
120    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +14:38
121    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OBE    +14:40
122    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +14:49
123    Julien MORICE    FRA    DEN    +14:49
124    Ryan ANDERSON    CAN    DEN    +14:49
125    Kristian SBARAGLI    ITA    DDD    +14:49
126    José GONÇALVES    POR    CJR    +14:49
127    Dylan TEUNS    BEL    BMC    +14:49
128    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +14:49
129    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    DDD    +14:49
130    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    +14:49
131    Daniele BENNATI    ITA    TNK    +14:49
132    José HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +14:49
133    Sindre SKJOESTAD LUNKE    NOR    TGA    +14:49
134    Gianni MEERSMAN    BEL    EQS    +14:58
135    Zdenek STYBAR    CZE    EQS    +14:58
136    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +14:58
137    Eduard PRADES REVERTE    ESP    CJR    +14:58
138    Gert DOCKX    BEL    LTS    +14:58
139    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +14:58
140    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +14:58
141    Nathan HAAS    AUS    DDD    +15:03
142    Chad HAGA    USA    TGA    +15:22
143    Tejay VAN GARDEREN    USA    BMC    +15:22
144    Christoph PFINGSTEN    GER    BOA    +15:30
145    Silvio HERKLOTZ    GER    BOA    +15:30
146    Gregor MUHLBERGER    AUT    BOA    +15:30
147    Dries DEVENYNS    BEL    IAM    +15:33
148    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    +15:33
149    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TNK    +15:35
150    Martin VELITS    SVK    EQS    +15:35
151    Nick DOUGALL    RSA    DDD    +15:41
152    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    ESP    CJR    +15:41
153    Ian BOSWELL    USA    SKY    +15:41
154    Rory SUTHERLAND    AUS    MOV    +15:41
155    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +15:41
156    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT    +15:41
157    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +15:47
158    Kévin REZA    FRA    FDJ    +15:50
159    Pierre ROLLAND    FRA    CDT    +15:50
160    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ    +15:52
161    Johan LE BON    FRA    FDJ    +15:53
162    Jaco VENTER    RSA    DDD    +15:59
163    Valerio CONTI    ITA    LAM    +15:59
164    Manuele BOARO    ITA    TNK    +15:59
165    Romain CARDIS    FRA    DEN    +15:59
166    Jack HAIG    AUS    OBE    +16:09
167    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +16:17
168    Sam BEWLEY    NZL    OBE    +16:23
169    Svein TUFT    CAN    OBE    +16:23
170    Victor CAMPENAERTS    BEL    TLJ    +16:24
171    Tyler FARRAR    USA    DDD    +16:24
172    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF    +16:30
173    Ivan ROVNY    RUS    TNK    +16:34
174    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +16:36
175    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    +16:47
176    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +17:02
177    Rudiger SELIG    GER    BOA    +17:02
178    Michael SCHWARZMANN    GER    BOA    +17:02
179    Michael GOGL    AUT    TNK    +17:29
180    Enrico BATTAGLIN    ITA    TLJ    +17:46
181    Tony HUREL    FRA    DEN    +18:05
182    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    DDD    +18:09
183    Nikias ARNDT    GER    TGA    +18:16
184    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +18:51
185    Yoann BAGOT    FRA    COF    +18:51
186    Florian SENECHAL    FRA    COF    +21:40

Klasyfikacja generalna po ósmym etapie:

1    Nairo Alexander QUINTANA ROJAS    COL    MOV    29:55:54
2    Alejandro VALVERDE BELMONTE    ESP    MOV    +19
3    Christopher FROOME    GBR    SKY    +27
4    Jhoan Esteban CHAVES RUBIO    COL    OBE    +57
5    Leopold KONIG    CZE    SKY    +1:16
6    Darwin ATAPUMA HURTADO    COL    BMC    +1:36
7    Alberto CONTADOR VELASCO    ESP    TNK    +1:39
8    Daniel MORENO FERNANDEZ    ESP    MOV    +1:44
9    Gianluca BRAMBILLA    ITA    EQS    +1:46
10    Samuel SANCHEZ GONZALEZ    ESP    BMC    +1:46
11    Simon YATES    GBR    OBE    +1:47
12    Andrew TALANSKY    USA    CDT    +2:24
13    Peter KENNAUGH    GBR    SKY    +2:29
14    Michele SCARPONI    ITA    AST    +2:36
15    David DE LA CRUZ MELGAREJO    ESP    EQS    +2:46
16    Davide FORMOLO    ITA    CDT    +2:58
17    Sergio PARDILLA BELLON    ESP    CJR    +3:17
18    Kenny ELISSONDE    FRA    FDJ    +3:27
19    Ben HERMANS    BEL    BMC    +3:30
20    George BENNETT    NZL    TLJ    +3:37
21    Pierre LATOUR    FRA    ALM    +3:48
22    Louis MEINTJES    RSA    LAM    +4:04
23    Marcel WYSS    SUI    IAM    +4:04
24    Romain HARDY    FRA    COF    +4:14
25    Jean-Christophe PERAUD    FRA    ALM    +4:17
26    Fabio FELLINE    ITA    TFS    +4:23
27    Rudy MOLARD    FRA    COF    +4:23
28    José Joao PIMENTA COSTA MENDES    POR    BOA    +4:25
29    Romain SICARD    FRA    DEN    +4:37
30    Maxime MONFORT    BEL    LTS    +5:15
31    Maxime BOUET    FRA    EQS    +5:37
32    Alberto LOSADA ALGUACIL    ESP    KAT    +5:52
33    Haimar ZUBELDIA AGIRRE    ESP    TFS    +6:00
34    Ruben FERNANDEZ    ESP    MOV    +6:01
35    Mathias FRANK    SUI    IAM    +6:32
36    Lawrence WARBASSE    USA    IAM    +7:58
37    Egor SILIN    RUS    KAT    +8:18
38    Bartosz HUZARSKI    POL    BOA    +8:25
39    Luis Leon SANCHEZ GIL    ESP    AST    +10:54
40    Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN    ERI    DDD    +11:06
41    Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ    ESP    TNK    +15:29
42    Jan BAKELANTS    BEL    ALM    +15:44
43    Andrey ZEITS    KAZ    AST    +17:01
44    Yury TROFIMOV    RUS    TNK    +17:35
45    Axel DOMONT    FRA    ALM    +18:13
46    Matvey MAMYKIN    RUS    KAT    +18:39
47    Benjamin KING    USA    CDT    +19:01
48    Riccardo ZOIDL    AUT    TFS    +19:01
49    Damien HOWSON    AUS    OBE    +19:20
50    Stéphane ROSSETTO    FRA    COF    +20:24
51    Jose Joaquin ROJAS GIL    ESP    MOV    +21:26
52    Bart DE CLERCQ    BEL    LTS    +23:53
53    Jacques Willem JANSE VAN RENSBURG    RSA    DDD    +24:58
54    Clement CHEVRIER    FRA    IAM    +25:03
55    Luis Angel MATE MARDONES    ESP    COF    +25:18
56    Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS    ESP    MOV    +25:59
57    Tsgabu Gebremaryam GRMAY    ETH    LAM    +29:16
58    Philippe GILBERT    BEL    BMC    +29:26
59    Lilian CALMEJANE    FRA    DEN    +29:28
60    Fabrice JEANDESBOZ    FRA    DEN    +29:37
61    Simon CLARKE    AUS    CDT    +31:30
62    Dario CATALDO    ITA    AST    +32:14
63    Zdenek STYBAR    CZE    EQS    +32:55
64    Robert GESINK    NED    TLJ    +34:23
65    Laurent DIDIER    LUX    TFS    +34:34
66    Nathan HAAS    AUS    DDD    +35:13
67    Angel MADRAZO RUIZ    ESP    CJR    +36:06
68    Tosh VAN DER SANDE    BEL    LTS    +37:01
69    Joseph Lloyd DOMBROWSKI    USA    CDT    +37:45
70    Scott THWAITES    GBR    BOA    +38:40
71    Kristian SBARAGLI    ITA    DDD    +38:44
72    Kristijan DURASEK    CRO    LAM    +38:50
73    Ian BOSWELL    USA    SKY    +39:54
74    Pieter SERRY    BEL    EQS    +40:03
75    Tiago MACHADO    POR    KAT    +41:34
76    Simon GERRANS    AUS    OBE    +41:48
77    Johannes FRÖHLINGER    GER    TGA    +42:04
78    Odd Christian EIKING    NOR    FDJ    +42:05
79    Alexandre GENIEZ    FRA    FDJ    +43:24
80    Jens KEUKELEIRE    BEL    OBE    +43:50
81    Simon PELLAUD    SUI    IAM    +44:37
82    Pierre ROLLAND    FRA    CDT    +44:48
83    Jaime ROSON GARCIA    ESP    CJR    +45:26
84    Salvatore PUCCIO    ITA    SKY    +46:12
85    Sergey LAGUTIN    RUS    KAT    +46:43
86    Danilo WYSS    SUI    BMC    +46:52
87    Valerio CONTI    ITA    LAM    +46:55
88    José GONÇALVES    POR    CJR    +47:38
89    Tobias LUDVIGSSON    SWE    TGA    +49:07
90    Matthieu LADAGNOUS    FRA    FDJ    +49:07
91    François BIDARD    FRA    ALM    +50:07
92    Zico WAEYTENS    BEL    TGA    +50:20
93    Adam HANSEN    AUS    LTS    +50:55
94    José HERRADA LOPEZ    ESP    MOV    +51:11
95    Julien BERNARD    FRA    TFS    +51:18
96    Koen DE KORT    NED    TGA    +51:21
97    David LOPEZ GARCIA    ESP    SKY    +51:25
98    Davide VILLELLA    ITA    CDT    +52:28
99    Fumiyuki BEPPU    JPN    TFS    +52:38
100    Gatis SMUKULIS    LAT    AST    +52:43
101    Thomas DE GENDT    BEL    LTS    +52:46
102    Daniele BENNATI    ITA    TNK    +52:54
103    Louis VERVAEKE    BEL    LTS    +54:56
104    Jelle WALLAYS    BEL    LTS    +55:11
105    Igor ANTON HERNANDEZ    ESP    DDD    +55:51
106    Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA    ESP    CJR    +56:14
107    Chad HAGA    USA    TGA    +56:34
108    Kiel REIJNEN    USA    TFS    +56:48
109    Mattia CATTANEO    ITA    LAM    +57:26
110    Quentin JAUREGUI    FRA    ALM    +57:30
111    Imanol ERVITI    ESP    MOV    +57:34
112    Yukiya ARASHIRO    JPN    LAM    +58:23
113    Jhonatan RESTREPO    COL    KAT    +58:44
114    Christoph PFINGSTEN    GER    BOA    +58:54
115    Cesare BENEDETTI    ITA    BOA    +59:14
116    Perrig QUEMENEUR    FRA    DEN    +59:20
117    Dmitriy GRUZDEV    KAZ    AST    +59:25
118    Gianni MEERSMAN    BEL    EQS    +59:49
119    Sander ARMEE    BEL    LTS    +1:00:10
120    Eduard PRADES REVERTE    ESP    CJR    +1:00:25
121    Michael GOGL    AUT    TNK    +1:00:25
122    Gregor MUHLBERGER    AUT    BOA    +1:00:33
123    Yves LAMPAERT    BEL    EQS    +1:00:45
124    Enrico BATTAGLIN    ITA    TLJ    +1:01:00
125    Bram TANKINK    NED    TLJ    +1:01:07
126    Vegard Stake LAENGEN    NOR    IAM    +1:02:01
127    Michal GOLAS    POL    SKY    +1:02:10
128    Pavel KOCHETKOV    RUS    KAT    +1:02:31
129    Jonas VANGENECHTEN    BEL    IAM    +1:02:40
130    Gediminas BAGDONAS    LTU    ALM    +1:02:43
131    Jack HAIG    AUS    OBE    +1:02:44
132    Gert DOCKX    BEL    LTS    +1:02:53
133    Alessandro VANOTTI    ITA    AST    +1:02:56
134    Silvio HERKLOTZ    GER    BOA    +1:03:29
135    Markel IRIZAR ARANBURU    ESP    TFS    +1:03:36
136    Martijn KEIZER    NED    TLJ    +1:03:41
137    Ivan ROVNY    RUS    TNK    +1:04:28
138    Loïc CHETOUT    FRA    COF    +1:05:25
139    Christian KNEES    GER    SKY    +1:05:50
140    Yoann BAGOT    FRA    COF    +1:06:47
141    Lorenzo MANZIN    FRA    FDJ    +1:06:50
142    Patrick BEVIN    NZL    CDT    +1:07:05
143    Tejay VAN GARDEREN    USA    BMC    +1:07:13
144    Kévin REZA    FRA    FDJ    +1:08:11
145    Jerome COUSIN    FRA    COF    +1:09:43
146    Florian SENECHAL    FRA    COF    +1:10:08
147    Sergio Miguel MOREIRA PAULINHO    POR    TNK    +1:10:16
148    Dries DEVENYNS    BEL    IAM    +1:10:51
149    Jaco VENTER    RSA    DDD    +1:10:52
150    Niki TERPSTRA    NED    EQS    +1:11:05
151    Moreno MOSER    ITA    CDT    +1:13:18
152    Ilia KOSHEVOY    BLR    LAM    +1:13:26
153    Hugh CARTHY    GBR    CJR    +1:13:52
154    Rory SUTHERLAND    AUS    MOV    +1:14:14
155    Koen BOUWMAN    NED    TLJ    +1:14:36
156    Sven erik BYSTRØM    NOR    KAT    +1:14:51
157    Sam BEWLEY    NZL    OBE    +1:16:28
158    Mario Jorge FARIA DA COSTA    POR    LAM    +1:16:31
159    Davide MALACARNE    ITA    AST    +1:16:33
160    Ryan ANDERSON    CAN    DEN    +1:16:37
161    Kenneth VAN BILSEN    BEL    COF    +1:16:41
162    Silvan DILLIER    SUI    BMC    +1:16:42
163    Magnus Cort NIELSEN    DEN    OBE    +1:17:19
164    Omar FRAILE MATARRANZ    ESP    DDD    +1:17:27
165    Brian NAULEAU    FRA    DEN    +1:18:39
166    Manuele BOARO    ITA    TNK    +1:19:19
167    Sindre SKJOESTAD LUNKE    NOR    TGA    +1:19:23
168    Nikias ARNDT    GER    TGA    +1:19:47
169    Tyler FARRAR    USA    DDD    +1:20:22
170    David ARROYO DURAN    ESP    CJR    +1:21:41
171    Jos VAN EMDEN    NED    TLJ    +1:21:45
172    Jean-Pierre DRUCKER    LUX    BMC    +1:21:58
173    Dylan TEUNS    BEL    BMC    +1:23:10
174    Rudiger SELIG    GER    BOA    +1:24:10
175    Nick DOUGALL    RSA    DDD    +1:24:43
176    Victor CAMPENAERTS    BEL    TLJ    +1:24:54
177    Svein TUFT    CAN    OBE    +1:25:35
178    Martin VELITS    SVK    EQS    +1:25:54
179    Johan LE BON    FRA    FDJ    +1:25:59
180    Tom STAMSNIJDER    NED    TGA    +1:26:33
181    Laurent PICHON    FRA    FDJ    +1:28:02
182    Julien MORICE    FRA    DEN    +1:28:43
183    Tony HUREL    FRA    DEN    +1:29:18
184    Michael SCHWARZMANN    GER    BOA    +1:29:35
185    Christophe RIBLON    FRA    ALM    +1:34:09
186    Romain CARDIS    FRA    DEN    +1:47:26