Drużyna Boels – Dolmans z Katarzyną Pawłowską w składzie wygrała Crescent Women World Cup Vargarda TTT.

42,5 kilometra liczyła drużynowa jazda na czas kobiet zaliczająca się do kobiecego World Touru. Na starcie mieliśmy cztery Polki: Eugenię Bujak i Anne Plichtę (BTC City Ljubljana), Małgorzatę Jasińską (Alé Cipollini) i Katarzynę Pawłowską (Boels – Dolmans).

crescent-women-s-worldtour-vargarda-ttt-2016

Najszybsze okazały się zawodniczki Boels – Dolmans, w której ekipie jechała Kasia Pawłowska! Drugie miejsce dla Cervélo-Bigla Pro Cycling, a trzecie dla Rabobank – Liv.

Wyniki:

1   BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM                   51:43
    Chantal BLAAK                          NED       
    Evelyn STEVENS                         USA       
    Karol-Ann CANUEL                       CAN       
    Ellen VAN DIJK                         NED       
    Katarzyna PAWLOWSKA                    POL       
2   CERVELO BIGLA PRO CYCLING TEAM              +0:37
    Ashleigh MOOLMAN-PASIO                 RSA       
    Lotta LEPISTÖ                          FIN       
    Joelle NUMAINVILLE                     CAN       
    Stephanie POHL                         GER       
3   RABOLIV WOMENCYCLINGTEAM                    +1:16
    Anna VAN DER BREGGEN                   NED       
    Shara GILLOW                           AUS       
    Marianne VOS                           NED       
    Roxane KNETEMANN                       NED       
    Anouska KOSTER                         NED       
4   CANYON SRAM RACING                          +1:41
    Trixi WORRACK                          GER       
    Hannah BARNES                          GBR       
    Elena CECCHINI                         ITA       
    Tiffany CROMWELL                       AUS       
5   WIGGLE HIGH5                                +1:45
    Amy PIETERS                            NED       
    Dani KING                              GBR       
    Giorgia BRONZINI                       ITA       
    Chloe HOSKING                          AUS       
6   BTC CITY LJUBLJANA                          +2:35
    Eugenia BUJAK                          POL       
    Corinna LECHNER                        GER       
    Martina RITTER                         AUT       
    Polona BATAGELJ                        SLO       
    Olena PAVLUKHINA                       AZE       
7   BEPINK                                      +2:40
    Silvia VALSECCHI                       ITA       
    Ilaria SANGUINETI                      ITA       
    Amber NEBEN                            USA       
    Olga ZABELINSKAYA                      RUS       
8   CYLANCE PRO CYCLING                         +2:57
    Carmen SMALL                           USA       
    Sheyla GUTIERREZ RUIZ                  ESP       
    Doris SCHWEIZER                        SUI       
    Rossella RATTO                         ITA       
9   TEAM LIV-PLANTUR                            +3:07
    Leah KIRCHMANN                         CAN       
    Riejanne MARKUS                        NED       
    Sara MUSTONEN                          SWE       
    Rozanne SLIK                           NED       
10  PARKHOTEL VALKENBURG CONTINENTAL TEAM       +3:22
    Vera KOEDOODER                         NED       
    Natalie VAN GOGH                       NED       
    Ganna SOLOVEI                          UKR       
    Janneke ENSING                         NED       
11  ALE' CIPOLLINI                              +3:29
    Marta BASTIANELLI                      ITA       
    Marta TAGLIAFERRO                      ITA       
    Malgorzta JASINSKA                     POL       
    Emilia FAHLIN                          SWE       
    Anna TREVISI                           ITA       
12  TEAM BMS BIRN                               +3:58
    Camilla MØLLEBRO                       DEN       
    Marie VILMANN                          DEN       
    Cecilie Uttrup LUDWIG                  DEN       
    Christina SIGGAARD                     DEN       
13  HITEC PRODUCTS                              +5:04
    Lauren KITCHEN                         AUS       
    Julie LETH                             DEN       
    Cecilie Gotaas JOHNSEN                 NOR       
    Emilie MOBERG                          NOR       
14  LENSWORLD-ZANNATA                           +5:59
    Maria Giulia CONFALONIERI              ITA       
    Annelies DOM                           BEL       
    Alice Maria ARZUFFI                    ITA       
    Winanda SPOOR                          NED       
15  NORWAY                                      +6:17
    Katrine AALERUD                        NOR       
    Turid KORSHAVN                         NOR       
    Julie SOLVANG                          NOR       
    Emma SKJERSTAD                         NOR       
    Line Marie GULLIKSEN                   NOR       
16  FINLAND                                     +9:57
    Antonia GRONDAHL                       FIN       
    Rosa TÖRMÄNEN                          FIN       
    Cecilia AINTILA                        FIN       
    Minna-Maria KANGAS                     FIN