fot. Marek Bala / naszosie.pl

CCC Sprandi Polkowice wystartuje w najbliższy weekend, w dwóch wyścigach jednodniowych rozgrywanych w krajach Beneluksu – Arnhem-Veenendaal Classic (19 sierpnia) i Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven (21 sierpnia). W sobotę, 20 sierpnia, „pomarańczowi” pojadą także w polskim Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej.  

Wyścig z Arnhem do Veenendaal, rozgrywany jest na krętej trasie, prowadzącej m.in. przez tereny dwóch holenderskich parków narodowych.  Przed kolarzami będzie kilka krótkich, ale ciężkich podjazdów, często brukowanych. Tymi najtrudniejszymi będą Grebbeberg i Posbank w Rhenen  oraz Emma Pyramid w Rozendaal. Łącznie do przyjechania będzie 198 kilometrów, a finiszowe metry będą płaskie.

Dwa dni później zawodnicy ścigać się będą w Belgii, w Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven, który zaliczany jest do cyklu Napoleon Games Cup. W jego skład wchodzi 10 belgijskich imprez jednodniowych. Wyścig odbędzie się na 14-kilometrowej rundzie, którą peleton pokona aż 12 razy. Są na nim 4 niedługie wzniesienia, a ostatnie znajduje się ok. 2 kilometry przed metą w Leuven. Kolarze zakończą dzień z 185 kilometrami na liczniku.

Największe szanse na zwycięstwo mają zawodnicy specjalizujący się w typowych, belgijskich jednodniówkach, ale też sprinterzy nie są wykluczeni z walki o wygraną. Ubiegłoroczna edycja była wyjątkowo wymagająca, gdyż do mety dotarło zaledwie 29 kolarzy.

W „szóstce” na oba wyścigi znaleźli się Grzegorz Stępniak, Adrian Kurek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Adrian Honkisz i Łukasz Owsian.

20 sierpnia CCC Sprandi Polkowice weźmie udział w polskiej jednodniówce, Wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Także ta impreza odbędzie się na pętli – w tym przypadku wokół miejscowości Wysokie Mazowieckie. Zawodnicy przejadą ją 6-krotnie, a zwycięzca zostanie wyłoniony po 165 kilometrach.

Profil będzie płaski, ale sprawę może utrudnić boczny wiatr. Wyścig może się rozstrzygnąć na tzw. rantach, zatem trzeba zachować koncentrację przez cały dystans. „Pomarańczowi” będą mogli zagrać trzema „sprinterskimi” kartami – Erykiem Latoniem, Alanem Banaszkiem, czy też triumfatorem z 2013 roku, Bartłomiejem Matysiakiem.  Na Mazowszu ścigać się będą też Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Jarosław Marycz, Jakub Kaczmarek i Tomasz Kiendyś.

Skład CCC Sprandi Polowice na Arnhem-Veenendaal Classic (19 sierpnia, 1.1): Grzegorz Stępniak, Adrian Kurek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian

Skład CCC Sprandi Polowice na Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven (21 sierpnia, 1.1): Grzegorz Stępniak, Adrian Kurek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian

Skład CCC Sprandi Polowice na Puchar Ministra Obrony Narodowej (20 sierpnia, 1.2): Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, Alan Banaszek, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Jakub Kaczmarek, Tomasz Kiendyś, Jarosław Marycz

 

źródło: cccsport.eu