Fot. Tour du Limousin

Obrońca tytułu z drużyny Bardiani-CSF był najszybszy na trzecim etapie wyścigu Tour du Limousin. Liderem pozostał Joey Rosskopf (BMC). 

Trzeci etap 49. edycji Tour du Limousin był zdecydowanie najtrudniejszy, i w mniejszym wymiarze niż ma to miejsce w wyścigach wieloetapowych, ale jednak, zasługuje na miano królewskiego. Do pokonania było 179,9 km z Le Lonzac do Liginiac oraz w sumie 3678 metrów wspinaczki.

tour-du-limousin-2016-stage-3-1471278554

Trudy etapu dały się we znaki wielu kolarzom, którzy wycofali się z wyścigu. Wśród nich byli między innymi: Nacer Bouhanni (Cofidis), Bryan Coquard oraz Guillaume Thevenot (Direct Energie).

W ucieczkę dnia zabrało się ośmiu zawodników: Matteo Busato (Wilier-Southeast), Jeremy Roy (FDJ), Julien El Fares (Delko Marseille Provence KTM), Marc Soler (Movistar), Cyril Lemoine (Cofidis), Julien Antomarchi (Roubaix Lille Metropole), Yoann Barbas (Equipe Cycliste Armee de Terre) oraz Anthony Maldonado (HP BTP-Auber 93).

Jeszcze na ostatnim kilometrze sprinterów chcieli zaskoczyć kolarze Movistaru – najdłużej trzymający się na czele uciekinier Marc Soler oraz Jesus Herrada, ale trzysta metrów przed metą sprint rozpoczął Colbrelli i zdołał najszybciej finiszować w trudnej końcówce.

Rafał Majka (Tinkoff) finiszował w peletonie, na dwudziestej drugiej pozycji i zajmuje dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki trzeciego etapu:

1 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA les 179.9 km en 4h23’52” (moy. 40,91 km/h) (b : 10”)
2 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team ESP (b : 6”)
3 * BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA ESP (b : 4”)
4 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert BEL (b : 3”
5 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits FRA
6 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ITA
7 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
8 * COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM FRA
9 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne BEL
10 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean USA
11 * ZABEL Rick BMC Racing Tean GER
12 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM ESP
13 * MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert BEL
14 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton NED
15 PASQUALON Andrea Team Roth ITA
16 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept FRA
17 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA
18 * VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton NED
19 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept FRA
20 VISCONTI Giovanni Movistar Team ITA
21 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 FRA
22 MAJKA Rafal Tinkoff POL
23 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise BEL
24 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL
25 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec ITA
26 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo RUS
27 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept FRA
28 * MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert FRA
29 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean ITA
30 * DOUBEY Fabien FDJ FRA
31 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept FRA
32 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 FRA
33 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM FRA (b : 7”)
34 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec COL
35 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team ESP
36 * LE ROUX Romain Armée de Terre FRA
37 * AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast ESP
38 * RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA ESP
39 * LEBRETON Kévin Armée de Terre FRA
40 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec ITA
41 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept FRA
42 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec ITA
43 * MAISON Jérémy FDJ FRA
44 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA
45 * PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team ESP 47”
46 * BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
47 * LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
48 * BALLERINI Davide Tinkoff ITA 01’16”
49 * VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton NED ‘
50 ROY Jérémy FDJ FRA ‘ 1”
51 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED ‘
52 * BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
53 * MENUT David HP BTP – Auber93 FRA ‘
54 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
55 * SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team ESP ‘
56 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo RUS ‘
57 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne FRA ‘ (b : 4”)
58 * DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 FRA ‘
59 * LE GAC Olivier FDJ FRA ‘
60 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
61 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast ITA ‘
62 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
63 * COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale FRA ‘
64 * ROTAT Lorenzo Bardiani CSF ITA 01’22”
65 * FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast ITA 01’24”
66 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
67 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast ESP 01’31”
68 * SUTTERLIN Jasha Movistar Team GER ‘
69 * SENNI Manuel BMC Racing Tean ITA 01’48”
70 * MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 FRA 01’56” (b : 3”)
71 * OURSELIN Paul Direct Energie FRA 02’30”
72 * GRELLIER Fabien Direct Energie FRA ‘
73 * SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 02’33”
74 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits FRA 02’54”
75 * GUILLEMOIS Romain Direct Energie FRA 02’56”
76 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast ITA 04’32”
77 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 05’07”
78 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA POR ‘
79 * PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM FRA 07’04”
80 BARBAS Yoann Armée de Terre FRA ‘
81 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton NED ‘
82 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast ITA 07’22”
83 * GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast VEN ‘
84 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 FRA ‘
85 * STÜSSI Colin Team Roth SUI ‘
86 MAINARD Jérôme Armée de Terre FRA ‘
87 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton NED ‘
88 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo RUS ‘
89 * LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne FRA ‘
90 * FORTUNATO Lorenzo Tinkoff ITA ‘
91 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept FRA ‘
92 KREDER Wesley Roompot – Oranje Peloton NED ‘
93 * EVANS Brad Drapac Professional Cycling NZL ‘
94 PETIT Adrien Direct Energie FRA ‘
95 * VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton NED ‘
96 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling NZL ‘
97 * ARCAS PENA Jorge Movistar Team ESP ‘
98 * CARAPAZ Richard Movistar Team ECU ‘
99 * ANDREETTA Simone Bardiani CSF ITA ‘
100 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale FRA ‘
101 * PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits FRA ‘
102 BALDO Nicolas Team Roth FRA 10’43”
103 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast BRA ‘
104 * SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling AUS ‘
105 * WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
106 * PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne FRA ‘
107 * BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne BEL ‘
108 * THALMANN Roland Team Roth SUI ‘
109 * MONTAGNOLI Andrea Tinkoff ITA ‘
110 VELITS Peter BMC Racing Tean SVK ‘
111 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
112 * BOHLI Tom BMC Racing Tean SUI ‘
113 BRÜNGGER Nico Team Roth SUI ‘
114 * LIENHARD Fabian BMC Racing Tean SUI ‘
115 * EISENHART Taylor BMC Racing Tean USA ‘
116 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
117 GOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédits EST ‘
118 * DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise BEL ‘
119 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 EST ‘
120 BRUTT Pavel Tinkoff RUS ‘
121 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo RUS ‘
122 DUVAL Julien Armée de Terre FRA ‘
123 * CORNU Jérémy Direct Energie FRA ‘
124 * SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA ESP ‘
125 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 FRA ‘
126 * GAILLARD Marlon Direct Energie FRA ‘
127 PETROV Evgeny Tinkoff RUS ‘
128 BOEM Nicola Bardiani CSF ITA ‘
129 * SIMION Paolo Bardiani CSF ITA ‘
130 * JONES Brenton Drapac Professional Cycling AUS 14’30”
131 PENVEN Clément Armée de Terre FRA ‘
132 * LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling AUS ‘
133 * RAIBAUD Jimmy Armée de Terre FRA 14’33”

Nie wystartowali :
CICCONE Giulio Bardiani CSF
CECCHIN Alberto Team Roth

Wycofali się :
ZARDINI Edoardo Bardiani CSF
STERBINI Simone Bardiani CSF
TURGIS Jimmy Roubaix Métropole Européenne de Lille
GAUTIER Cyril AG2R la Mondiale
COURTEILLE Arnaud FDJ
FOURNIER Marc FDJ
BASKA Erik Tinkoff
BOUHANNI Nacer Cofidis Solutions Crédits
HOFSTETTER Hugo Cofidis Solutions Crédits
KRAGH ANDERSEN Asbjørn Delko Marseille Provence KTM
MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM
COQUARD Bryan Direct Energie
THEVENOT Guillaume Direct Energie
MOURIS Jens Drapac Professional Cycling
GERARD Arnaud Fortuneo Vital Concept
FIRSANOV Sergey Gazprom – Rusvelo
SLIK Ivar Roompot – Oranje Peloton
D’URBANO Marco Team Roth
JAUN Lukas Team Roth
CAPIOT Amaury Topsport Vlaanderen – Baloise
DRON Boris Wanty – Groupe Gobert
GUYOT Yann Armée de Terre

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie: 

1 ROSSKOPF Joseph BMC Racing Tean 12:46:23
2 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale 12:46:27
3 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits 12:46:28
4 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Androni Giocattoli – Sidermec 12:46:33
5 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF 12:46:34
6 RUBIO Diego Caja Rural – Seguros RGA 12:46:39
7 VIMPERE Théo HP BTP – Auber93 12:46:39
8 EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 12:46:43
9 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural – Seguros RGA 12:46:46
10 GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec 12:46:46
11 DELAPLACE Anthony Fortuneo Vital Concept 12:46:46
12 CLAEYS Dimitri Wanty – Groupe Gobert 12:46:47
13 DOUBEY Fabien FDJ 12:46:47
14 LOUBET Julien Fortuneo Vital Concept 12:46:48
15 ZABEL Rick BMC Racing Tean 12:46:50
16 PASQUALON Andrea Team Roth 12:46:50
17 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert 12:46:50
18 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 12:46:50
19 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 12:46:50
20 MAJKA Rafal Tinkoff 12:46:50
21 VANTOMME Maxime Roubaix Métropole Européenne de Lille 12:46:50
22 FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 12:46:50
23 VISCONTI Giovanni Movistar Team 12:46:50
24 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 12:46:50
25 KREDER Michel Roompot – Oranje Peloton 12:46:50
26 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 12:46:50
27 SELVAGGI Mirko Androni Giocattoli – Sidermec 12:46:50
28 KOLOBNEV Alexandr Gazprom – Rusvelo 12:46:50
29 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 12:46:50
30 SPRENGERS Thomas Topsport Vlaanderen – Baloise 12:46:50
31 LEVARLET Guillaume HP BTP – Auber93 12:46:50
32 VACHON Florian Fortuneo Vital Concept 12:46:50
33 PELLIZOTTI Franco Androni Giocattoli – Sidermec 12:46:50
34 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale 12:46:50
35 MAISON Jérémy FDJ 12:46:50
36 DE MARCHI Alessandro BMC Racing Tean 12:46:50
37 LEBRETON Kévin Armée de Terre 12:46:50
38 TALIANI Alessio Androni Giocattoli – Sidermec 12:46:50
39 TRONET Steven Fortuneo Vital Concept 12:47:10
40 LE ROUX Romain Armée de Terre 12:47:30
41 LASTRA MARTINEZ Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 12:47:36
42 BENITO DIEZ Miguel Angel Caja Rural – Seguros RGA 12:47:37
43 DASSONVILLE Flavien HP BTP – Auber93 12:48:02
44 ANTOMARCHI Julien Roubaix Métropole Européenne de Lille 12:48:02
45 ROY Jérémy FDJ 12:48:05
46 VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot – Oranje Peloton 12:48:06
47 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 12:48:06
48 BELLETTI Manuel Wilier Triestina – Southeast 12:48:06
49 MENUT David HP BTP – Auber93 12:48:06
50 LE GAC Olivier FDJ 12:48:06
51 BERARD Julien AG2R la Mondiale 12:48:06
52 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 12:48:06
53 MALDONADO Anthony HP BTP – Auber93 12:48:43
54 FEDI Andrea Wilier Triestina – Southeast 12:48:51
55 NARDIN Alberto Androni Giocattoli – Sidermec 12:49:05
56 GRELLIER Fabien Direct Energie 12:49:20
57 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec 12:50:34
58 LEMOINE Cyril Cofidis Solutions Crédits 12:50:39
59 HERRADA LOPEZ Jesus Movistar Team 12:50:54
60 VILELA Ricardo Caja Rural – Seguros RGA 12:51:57
61 BUSATO Matteo Wilier Triestina – Southeast 12:53:11
62 OURSELIN Paul Direct Energie 12:53:13
63 SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 12:53:25
64 BOEV Igor Gazprom – Rusvelo 12:54:09
65 FEILLU Romain HP BTP – Auber93 12:54:12
66 STÜSSI Colin Team Roth 12:54:12
67 POZZATO Filippo Wilier Triestina – Southeast 12:54:12
68 MAINARD Jérôme Armée de Terre 12:54:12
69 VAN EMPEL Etienne Roompot – Oranje Peloton 12:54:12
70 ROTAT Lorenzo Bardiani CSF 12:55:48
71 SCULLY Thomas Drapac Professional Cycling 12:55:59
72 VAN DERLIJKE Nick Roompot – Oranje Peloton 12:56:15
73 BARBAS Yoann Armée de Terre 12:57:12
74 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo 12:57:14
75 SUTTERLIN Jasha Movistar Team 12:57:21
76 BRUTT Pavel Tinkoff 12:57:33
77 THALMANN Roland Team Roth 12:57:33
78 LIENHARD Fabian BMC Racing Tean 12:57:33
79 BOHLI Tom BMC Racing Tean 12:57:33
80 BALDO Nicolas Team Roth 12:57:33
81 FRAPPORTI Marco Androni Giocattoli – Sidermec 12:57:43
82 PEDRERO LOPEZ Antonio Movistar Team 12:57:43
83 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise 12:57:56
84 EISENHART Taylor BMC Racing Tean 12:58:17
85 BALLERINI Davide Tinkoff 12:58:24
86 GUILLEMOIS Romain Direct Energie 12:59:12
87 PETIT Adrien Direct Energie 12:59:13
88 JAKIN Alo HP BTP – Auber93 12:59:39
89 SIMION Paolo Bardiani CSF 12:59:42
90 EVANS Brad Drapac Professional Cycling 13:00:11
91 LOWNDES Jason Drapac Professional Cycling 13:01:20
92 RAIBAUD Jimmy Armée de Terre 13:01:23
93 FEDRIGO Pierrick Fortuneo Vital Concept 13:01:28
94 PENVEN Clément Armée de Terre 13:01:37
95 DUIJN Huub Roompot – Oranje Peloton 13:03:12
96 LEVEAU Jérémy Roubaix Métropole Européenne de Lille 13:03:12
97 SPOKES Samuel Drapac Professional Cycling 13:03:33
98 ANDRIATO Rafael Wilier Triestina – Southeast 13:03:38
99 SOLER GIMENEZ Marc Movistar Team 13:04:13
100 SENNI Manuel BMC Racing Tean 13:04:27
101 MOUREY Francis Fortuneo Vital Concept 13:04:41
102 ANDREETTA Simone Bardiani CSF 13:04:48
103 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 13:05:06
104 PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 13:05:38
105 NIKOLAEV Sergey Gazprom – Rusvelo 13:05:43
106 WEENING Pieter Roompot – Oranje Peloton 13:06:06
107 AMEZQUETA MORENO Julen Wilier Triestina – Southeast 13:06:25
108 COSNEFOY Benoît AG2R la Mondiale 13:06:32
109 RENAULT Maxime HP BTP – Auber93 13:06:39
110 JONES Brenton Drapac Professional Cycling 13:08:09
111 PEREIRA Florent Roubaix Métropole Européenne de Lille 13:08:17
112 FORTUNATO Lorenzo Tinkoff 13:09:08
113 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA 13:09:09
114 BOEM Nicola Bardiani CSF 13:09:09
115 GODOY Yonder Wilier Triestina – Southeast 13:10:24
116 GAUDIN Damien AG2R la Mondiale 13:10:33
117 ARCAS PENA Jorge Movistar Team 13:10:34
118 GOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédits 13:10:44
119 CORNU Jérémy Direct Energie 13:12:29
120 GAILLARD Marlon Direct Energie 13:12:29
121 PETROV Evgeny Tinkoff 13:12:29
122 PEREZ Anthony Cofidis Solutions Crédits 13:12:38
123 KREDER Wesley Roompot – Oranje Peloton 13:12:55
124 WALLAYS Jens Topsport Vlaanderen – Baloise 13:13:40
125 SAEZ BENITO Hector Caja Rural – Seguros RGA 13:14:56
126 SANZ Enrique Wilier Triestina – Southeast 13:14:58
127 VELITS Peter BMC Racing Tean 13:15:58
128 DE GENDT Aimé Topsport Vlaanderen – Baloise 13:17:58
129 BOUVRY Dieter Roubaix Métropole Européenne de Lille 13:19:32
130 MONTAGNOLI Andrea Tinkoff 13:21:34
131 CARAPAZ Richard Movistar Team 13:23:57
132 BRÜNGGER Nico Team Roth 13:27:26
133 DUVAL Julien Armée de Terre 13:27:41