Fot. Team Sky

23-letni mistrz olimpijski w wyścigu drużynowym na dochodzenie i trzeci kolarz ubiegłorocznego Tour of Britain rozpoczyna staż w Teamie Sky. 

Owain Doull od 2015 roku ścigał się w barwach Teamu WIGGINS, w której zaliczył bardzo dobry, i zarazem zapowiadający jego udaną karierę szosową, występ w Tour of Britain. Walijczyk deklarował przed igrzyskami olimpijskimi, że po Rio skoncentruje się na szosie. Należy jednak pamiętać, że największe sukcesy, w tym mistrzostwo olimpijskie wraz z Bradleyem Wigginsem, Edwardem Clancym i Stevenem Burke`iem, odniósł na torze.

Gdy drużyna Sky powstała miałem szesnaście lat, a więc zaczynałem na poważnie jeździć w juniorach. Ściganie się w Sky było moim chłopięcym marzeniem, zatem obecna sytuacja wydaje mi się nierealna. Obserwowałem tę drużynę na przykład podczas Tour of Britain i zrobiło na mnie wrażenie to, jak ona funkcjonuje, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł przejść na kolejny poziom mojej kariery właśnie tutaj – powiedział Doull oficjalnej stronie internetowej Sky.

Kolarska droga Owaina Doulla jest ucieleśnieniem celu, który przyświecał Bradleyowi Wigginsowi, gdy zakładał drużynę sygnowaną swoim nazwiskiem, a mianowicie, szlifowanie brytyjskich talentów. Wkład w wykształcenie Walijczyka ma także British Cycling, a teraz jego losy zostają złożone w ręce Dave`a Brailsforda.