Fot. CCC Sprandi Polkowice

Grupa CCC Sprandi Polkowice otrzymała „dziką kartę” na Il Lombardia – ogłosili organizatorzy tej imprezy, RCS Sport. Będzie to drugi z rzędu start „pomarańczowych” w „wyścigu spadających liści” zaliczanym do UCI World Tour.

Drużyna CCC Sprandi Polkowice wielokrotnie startowała już w imprezach organizowanych przez RCS Sport. Ma ona na koncie udział m.in. w Giro d’Italia, Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, Strade Bianche, czy też Dubai Tour. Przed rokiem debiutowała także w Il Lombardia.

Poza polkowickimi zespołem, w ostatnim wyścigu UCI World Tour w sezonie, 1 października, pojedzie 18 najlepszych ekip z UCI World Tour, a także 6 grup Professional Continental. Będą to Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Dofidis, Gazprom-Rusvelo, Nippo-Vini Fantini i Wilier Triestina – Southeast.

Trasa Il Lombardii odpowiada tzw. kolarzom klasycznym, dynamicznym i potrafiącym zaatakować na krótkich wzniesieniach. Spore doświadczenie w tym wyścigu ma Davide Rebellin, który w swoim kolarskim CV ma 2.miejsce i aż cztery 5.lokaty. Był również najlepszym z „pomarańczowych” w ubiegłorocznej edycji (30.pozycja).

RCS Sport podało również listy ekip, które staną na starcie dwóch innych włoskich jednodniówek – Milano-Torino (28 września, 1.HC) i GranPiemonte (29 września, 1.HC) i CCC Sprandi Polkowice znalazło się także na nich. Pierwszy z tych wyścigów ma bardzo górzysty charakter i kończy się ok. 5-kilometrowym podjazdem. Natomiast drugi ma nieco łagodniejszy profil, ale trasa jest na tyle pofałdowana, że stawka również powinna się podzielić.

Informacja prasowa