Światowa federacja kolarska UCI ogłosiła kalendarz cyku World Tour na przyszły sezon. W 2017 roku w cyklu przybędzie 10 wyścigów.

Rozszerzony kalendarz World Tour będzie zawierać 37 wyścigów, a to oznacza, że do cyklu dołączy 10 nowych. Kolarze wystartują w trzech Grand Tourach, 14 wyścigach etapowych i 20 wyścigach jednodniowych. Sezon rozpocznie australijskie Santos Tour Down Under w styczniu, a cykl zamknie październikowe Il Lombardia.

Styczniowe ściganie na Antypodach nie zakończy się tylko na etapówce, bo tuż po tym wyścigu kolarze wystartują w Cadel Evans Great Ocean Road Race – klasyku organizowanym przez byłego zwycięzcę Tour de France. Kolejne wyścigu to wizyta na Półwyspie Arabskim, bo w lutym zawodnicy będą zmagać się podczas wietrznego Tour of Qatar oraz Abu Dhabi Tour. W Europie ściganie rozpocznie się od kolejnych trzech nowości w cyklu – Omloop Het Nieuwsblad, Strade Bianche oraz Dwars Door Vlaanderen.

Do World Tour dołączył także Presidential Cycling Tour of Turkey oraz amerykańskie Amgen Tour of California oraz dwa europejskie klasyki – Rund um den Finanzplatz oraz Prudential RideLondon – Surrey Classic. Wszystkie wyścigi, które znalazły się w kalendarzu na 2017 rok otrzymały licencję na 3 lata. Na taki sam okres czasu przedłużono licencję wyścigów znajdujących się już w World Tourze.

Publikacja nowego kalendarza to kolejny rozdział w rozwoju męskiego kolarstwa szosowego. Do wyścigów które już są uznawane za bardzo prestiżowe do cyklu World Tour dołączyły fantastyczne wyścigi z całego świata. Jestem zaszczycony, że widzę jak to się rozwija.

-podsumowuje Brian Cookson, prezydent UCI.

Nowe wyścigi w cyklu World Tour

–  Cadel Evans Great Ocean Road Race (Australia)
–  Tour of Qatar (Katar)
–  Abu Dhabi Tour (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
–  Omloop Het Nieuwsblad (Belgia)
–  Strade Bianche (Włochy)
–  Dwars Door Vlaanderen / A travers la Flandre (Belgia)
–  Presidential Cycling Tour of Turkey (Turcja)
–  Eschborn-Frankfurt « Rund um den Finanzplatz » (Niemcy)
–  Amgen Tour of California (USA)
–  Prudential RideLondon-Surrey Classic (Wielka Brytania)