Niedługo po wyścigu Tour de France otrzymaliśmy kolejną dawkę ścigania na poziomie World Tour. W jednym z najbardziej prestiżowych jednodniowych wyścigów w kalendarzu główne role odegrali inni kolarze, a Bauke Mollema powetował sobie niezbyt udany występ we Francji. Oto, jak zmagania w Kraju Basków skomentowali ci, którzy zajęli miejsca na podium.

Bauke Mollema (Trek-Segafredo):

Ostatnie dni na Tour de France były dla mnie rozczarowujące, więc to bardzo miłe wrócić do walki w takim stylu. Dobrze odpocząłem po Tourze, jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa. Zawsze kochałem ten wyścig, zajmowałem w nim miejsca w pierwszej dziesiątce, ale chciałem wreszcie zająć miejsce na podium lub wygrać i założyć ten słynny beret. Wreszcie się udało!

Podczas wczorajszego treningu dwukrotnie podjechałem finałowy podjazd i trzykrotnie z niego zjechałem, dzięki czemu dobrze wiedziałem, czego się spodziewać. Byłem trochę z tyłu, a droga była wąska, więc trudno było przesunąć się do przodu, jednak czułem się na tyle dobrze, że wiedziałem, iż zdołam zniwelować przewagę Rodrigueza. Na szczycie byliśmy w czwórkę, a gdy Purito trochę zwolnił wiedziałem, że jest to idealny moment do ataku. 

Tony Gallopin (Lotto-Soudal):

Cieszę się, że moje nogi pracowały dziś dobrze po nieudanym Tour de France. Drugie miejsce nie jest może tym najmilszym, ale mimo to jestem zadowolony ze swojego występu. Dni po Tourze nie były dla mnie łatwe, ale teraz cieszę się, że byłem w stanie rywalizować z najlepszymi. Miałem dziś naprawdę dobre nogi, szkoda tylko, że moja praca nie przyniosła mi zwycięstwa. 

Alejandro Valverde (Movistar):

Cieszę się z miejsca na podium. Mollema był dzisiaj bardzo mocny, a współpraca w grupce goniącej nie układała się tak, jak powinna. Ponadto, podczas finiszu miałem skurcze. Gdy chciałem przyspieszyć, moje nogi nie odpowiadały właściwie. To samo miał Purito. Było gorąco i była duża wilgotność powietrza, czyli warunki były zbliżone do tych, które będą w Rio. Moje trzecie miejsce jest dobrym prognostykiem przed IO, mam nadzieję, że uda nam się utrzymać dobrą dyspozycję i zdobędziemy dla Hiszpanii medal. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments