Hitec Products

Zaliczany do kobiecego cyklu World Tour Prudential Ride London Grand Prix padł łupem Holenderki Kirsten Wild z Hitec Products. Na drugim stopniu podium stanęła Nina Kessler, a trzecie miejsce zajęła Leah Kirchmann.

W stolicy Wielkiej Brytanii kobiety rywalizowały na dystansie 12 okrążeń, które łącznie dały 66 kilometrów. W pierwszej z wielu ucieczek znalazła się Anna Plichta (BTC City Ljubljana), a z Polką jechały m. in. Lotta Lepisto (Cervelo – Bigla) i Roxanne Knetemann (Rabo Liv). Mocny skład odjazdu spowodował, że peleton ostro gonił i jeszcze przed pierwszym lotnym finiszem akcja została zlikwidowana.

Na kolejnych pętlach co rusz kolejne zawodniczki atakowały, ale żadna z tych akcji nie trwała długo. Lotne premie podzieliły między siebie Lucinda Brand (Rabo Liv), Alexis Ryan (Canyon – Sram) i Sarah Roy (Orica – AIS). Brand oprócz wygranej pierwszej premii punktowała także na kolejnych i zwyciężyła w klasyfikacji punktowej.

Ostatnie pętle peleton przejechał razem, a w samej końcówce najmocniejsza była Kirsten WIld (Hitec Products), która po dość długim sprincie pewnie wyprzedziła Ninę Kessler (Lensworld – Zanatta) i Leah Kirchmann (Liv Plantur). Polki poza czołową dziesiątką.