Fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

W najbliższą niedzielę, 31 lipca, grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w dwóch równolegle rozgrywanych wyścigach – brytyjskim RideLondon Classic i niemieckim Rad am Ring.

Wyścig wokół Londynu odbędzie się w znacznym stopniu po tych samych drogach, na których rywalizowali olimpijczycy przed 4 laty podczas igrzysk. Na 202-kilometrowej trasie nie zabraknie podjazdów pod Leith Hill (pierwsza premia górska w wyścigu, na 76km), Surrey Hill (tam kolarze wspinać będą się trzykrotnie) oraz Box Hill (ostatnie wzniesienie dnia). Największe trudności zaplanowano na środkową część trasy, a ostatnie 50 kilometrów prowadzi głównie po płaskim. Finisz usytuowany został na słynnym The Mall, czyli reprezentacyjnej drodze w centralnym Londynie, łączącej Buckingham Palace z Trafalgar Square.

Może i profil nie sprawia wrażenia specjalnie wymagającego, ale często to nie trasa decyduje o tym jak ciężki będzie wyścig, a uczestniczący w nim kolarze. W Anglii można się spodziewać ścigania na wysokim poziomie, gdyż na liście startowej znalazło się 7 ekip UCI WorldTour. W barwach Team Sky pojedzie zwycięzca Tour de France, Christopher Froome.

„Pomarańczowych” będzie reprezentować szóstka kolarzy, a poprowadzi ich Maciej Paterski. Po niedosycie związanym z Tour de Pologne będzie on chciał pokazać, że to ekstremalna pogoda na polskim wyścigu przeszkodziła mu w osiągnięciu dobrego wyniku, a nie słabsza forma. Poza nim w składzie znalazło się aż 4 innych zawodników, którzy ścigali się w TdP – Jarosław Marycz, Łukasz Owsian, Michał Paluta i Mateusz Taciak. W samolocie do Londynu dołączy do nich również Adrian Honkisz.

Wyścig będzie transmitowany „na żywo” w Eurosport 2.

Po torze wyścigowym

Wyścig Rad am Ring rozegrany zostanie w Nurburg i liczyć będzie ok. 150 kilometrów. Scena zmagań będzie nietypowa, gdyż zawodnicy ścigać się będą na torze wyścigowym. Najpierw 5-krotnie pokonają dłuższe, 24,4-kilometrowej okrążenie, które zbudowane zostało w latach 20. i biegnie wokół średniowiecznego zamku, w górach Eifel. W końcówce natomiast, kolarze walczyć będą już tylko na skróconym, 5,1-kilometrowym fragmencie toru, który jeszcze nie tak dawno gościł wyścig Formuły 1. Wśród rajdowców tor ten uważany jest za jeden z trudniejszych, ze względu na sporą liczbę zakrętów.

CCC Sprandi Polkowice wystartuje w tej imprezie w 8-osobowym zestawieniu. Davide Rebellin, Felix Grossschartner i Jan Hirt będą próbowali wykorzystać pagórkowate tereny na dłuższej rundzie, a wspierać ich będą Piotr Brożyna, Marcin Mrożek, Josef Cerny, Leszek Pluciński i Adrian Kurek.

Skład CCC Sprandi Polkowice na  RideLondon Classic (1.HC, 31.07): Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Mateusz Taciak, Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Michał Paluta

Skład CCC Sprandi Polkowice na Rad am Ring (1.1, 31.07): Davide Rebellin, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Piotr Brożyna, Marcin Mrożek, Josef Cerny, Leszek Pluciński i Adrian Kurek.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments