Foto: Tour de Wallonie

Tom Boonen (Etixx-Quick Step) wygrywając pierwszy etap został liderem Tour de Wallonie!

18. ekip stanęło dzisiaj na starcie 37. edycji Tour de Wallonie. Z numerem jeden jechał ubiegłoroczny zwycięzca, Niki Terpstra (Etixx – Quick Step). Na liście startowej nie było niestety Polaków.

Pierwszy etap prowadził z Charleroi do Mettet i liczył ponad 178 kilometrów. Po drodze kolarze musieli zmierzyć się z pięcioma oznaczonymi podjazdami.

wallonie 1 etap

Już kilka kilometrów po starcie zawiązał się trzyosobowy odjazd. Kręcili w nim: Guillaume Bonnafond (AG2R La Mondiale), Viacheslav Kuznetsov (Team Katusha) i Thomas Deruette (Wallonie – Bruxelles). Dzięki dobrej jeździe na górskich premiach Deruette do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala.

44 kilometry przed metą ucieczka przeszła do historii. Kolejne akcje także nie przyniosły zamierzonych rezultatów i o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Tom Boonen (Etixx-Quick Step)! Drugi finiszował Jonas Van Genechten (IAM Cycling), a trzeci Arnaud Démare (FDJ).

Wyniki:

1. 2 BOONEN Tom BEL EQS 4:15:32
2. 37 VANGENECHTEN Jonas BEL IAM 0:00:00
3. 21 DEMARE Arnaud FRA FDJ 0:00:00
4. 6 TRENTIN Matteo ITA EQS 0:00:00
5. 178 PLANCKAERT Baptiste BEL WBC 0:00:00
6. 125 DE HAES Kenny BEL WGG 0:00:00
7. 81 VALLEE Boris BEL FVC 0:00:00
8. 116 VAN LERBERGHE Bert BEL TSV 0:00:00
9. 131 ALAPHILIPPE Bryan FRA ADT 0:00:00
10. 156 DRUYTS Gerry BEL CRV 0:00:00
11. 162 JULES Justin FRA VER 0:00:00
12. 17 DANIEL Maxime FRA ALM 0:00:00
13. 67 VAN STAEYEN Michael BEL COF 0:00:00
14. 54 KUZNETSOV Viacheslav RUS KAT 0:00:00
15. 113 SPRENGERS Thomas BEL TSV 0:00:00
16. 74 CARDIS Romain FRA DEN 0:00:00
17. 107 LOOIJ André NED ROP 0:00:00
18. 56 TCATEVICH Aleksei RUS KAT 0:00:00
19. 117 VANSPEYBROUCK Pieter BEL TSV 0:00:00
20. 35 PELUCCHI Matteo ITA IAM 0:00:00
21. 167 VANDERAERDEN Massimo BEL VER 0:00:00
22. 122 BAUGNIES Jérôme BEL WGG 0:00:00
23. 148 TAMINIAUX Lionel BEL CCA 0:00:00
24. 147 ROBEET Ludovic BEL CCA 0:00:00
25. 75 HUREL Tony FRA DEN 0:00:00
26. 103 HONIG Reinier NED ROP 0:00:00
27. 111 VAN HECKE Preben BEL TSV 0:00:00
28. 115 LIETAER Eliot BEL TSV 0:00:00
29. 157 COENEN Dennis BEL CRV 0:00:00
30. 152 MERLIER Tim BEL CRV 0:00:00
31. 11 BAGDONAS Gediminas LTU ALM 0:00:00
32. 65 TURGIS Anthony FRA COF 0:00:00
33. 42 BOECKMANS Kris BEL LTS 0:00:00
34. 151 VAN AERT Wout BEL CRV 0:00:00
35. 73 CALMEJANE Lilian FRA DEN 0:00:00
36. 5 MEERSMAN Gianni BEL EQS 0:00:00
37. 102 HOOGERLAND Johnny NED ROP 0:00:00
38. 93 MAIKIN Roman RUS GAZ 0:00:00
39. 33 DEVENYNS Dries BEL IAM 0:00:00
40. 68 BOUHANNI Rayane FRA COF 0:00:00
41. 146 PICOUX Maximilien BEL CCA 0:00:00
42. 25 KONOVALOVAS Ignatas LTU FDJ 0:00:00
43. 155 MEURISSE Xandro BEL CRV 0:00:00
44. 36 REYNES MIMO Vicente ESP IAM 0:00:00
45. 55 PORSEV Alexander RUS KAT 0:00:00
46. 94 STASH Mamyr RUS GAZ 0:00:00
47. 106 VAN EMPEL Etienne NED ROP 0:00:00
48. 168 VOSS Arnaud BEL VER 0:00:00
49. 171 DELFOSSE Sébastien BEL WBC 0:00:00
50. 164 MASSON Christophe FRA VER 0:00:00
51. 158 RUIJGH Rob NED CRV 0:00:00
52. 126 GASPAROTTO Enrico ITA WGG 0:00:00
53. 118 STEELS Stijn BEL TSV 0:00:00
54. 114 VAN GESTEL Dries BEL TSV 0:00:00
55. 22 DELAGE Mickael FRA FDJ 0:00:00
56. 12 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 0:00:00
57. 123 BILLE Gaetan BEL WGG 0:00:00
58. 71 ANDERSON Ryan CAN DEN 0:00:00
59. 105 KREDER Michel NED ROP 0:00:00
60. 101 DUIJN Huub NED ROP 0:00:00
61. 46 VAN DER SANDE Tosh BEL LTS 0:00:00
62. 8 VAN KEIRSBULCK G. BEL EQS 0:00:00
63. 13 DOMONT Axel FRA ALM 0:00:00
64. 28 SARREAU Marc FRA FDJ 0:00:00
65. 91 KOLOBNEV Alexander RUS GAZ 0:00:00
66. 32 CHEVRIER Clement FRA IAM 0:00:00
67. 14 GRETSCH Patrick GER ALM 0:00:00
68. 95 ERSHOV Artur RUS GAZ 0:00:00
69. 52 KOCHETKOV Pavel RUS KAT 0:00:00
70. 58 SILIN Egor RUS KAT 0:00:00
71. 85 GERARD Arnaud FRA FVC 0:00:00
72. 4 LAMPAERT Yves BEL EQS 0:00:00
73. 133 DUVAL Julien FRA ADT 0:00:00
74. 45 LIGTHART Pim NED LTS 0:00:00
75. 112 DE TIER Floris BEL TSV 0:00:00
76. 98 SHALUNOV Evgeny RUS GAZ 0:00:00
77. 7 VANDENBERGH Stijn BEL EQS 0:00:00
78. 38 ZAUGG Oliver SUI IAM 0:00:00
79. 172 DE WINTER Ludwig BEL WBC 0:00:00
80. 86 JARRIER Benoit FRA FVC 0:00:00
81. 63 SENECHAL Florian FRA COF 0:00:00
82. 161 DE ROOZE Niels BEL VER 0:00:00
83. 121 DEGAND Thomas BEL WGG 0:00:00
84. 124 CLAEYS Dimitri BEL WGG 0:00:00
85. 141 HEMROULLE Johan BEL CCA 0:00:00
86. 47 VANENDERT Jelle BEL LTS 0:00:00
87. 173 WARNIER Antoine BEL WBC 0:00:00
88. 145 PALM Martin BEL CCA 0:00:00
89. 57 POLITT Nils GER KAT 0:00:00
90. 143 LOY Antoine BEL CCA 0:00:00
91. 44 DOCKX Gert BEL LTS 0:00:00
92. 15 JAUREGUI Quentin FRA ALM 0:00:00
93. 165 MAYER Yannick GER VER 0:00:00
94. 61 CHETOUT Loïc FRA COF 0:00:00
95. 87 BIDEAU Jean-Marc FRA FVC 0:00:00
96. 48 WALLAYS Jelle BEL LTS 0:00:00
97. 97 SOLOMENNIKOV Andrei RUS GAZ 0:00:00
98. 96 KUSTADINCHEV Roman RUS GAZ 0:00:00
99. 136 LEBRETON Kevin FRA ADT 0:00:00
100. 128 DRON Boris BEL WGG 0:00:00
101. 77 PICHOT Alexandre FRA DEN 0:00:00
102. 135 GUYOT Yann FRA ADT 0:00:00
103. 138 MAINARD Jerome FRA ADT 0:00:00
104. 174 DERNIES Tom BEL WBC 0:00:00
105. 144 MERTZ Remy BEL CCA 0:00:00
106. 177 DERUETTE Thomas BEL WBC 0:00:00
107. 3 DE LA CRUZ MELGAREJO D. ESP EQS 0:00:00
108. 127 VAN MELSEN Kevin BEL WGG 0:00:00
109. 142 KAISE Julien BEL CCA 0:00:00
110. 27 PICHON Laurent FRA FDJ 0:00:00
111. 163 LENNERTZ Sam BEL VER 0:00:00
112. 153 ADAMS Jens BEL CRV 0:00:00
113. 82 HIVERT Jonathan FRA FVC 0:00:00
114. 34 LANG Pirmin SUI IAM 0:00:00
115. 88 CAM Maxime FRA FVC 0:00:00
116. 84 BONNAMOUR Franck FRA FVC 0:00:00
117. 134 SINNER Benoît FRA ADT 0:00:00
118. 175 ISTA Kevin BEL WBC 0:00:00
119. 92 FOLIFOROV Alexander RUS GAZ 0:00:00
120. 53 ISAYCHEV Vladimir RUS KAT 0:00:00
121. 76 NAULEAU Brian FRA DEN 0:00:00
122. 16 GAUDIN Damien FRA ALM 0:00:00
123. 78 QUEMENEUR Perrig FRA DEN 0:00:00
124. 18 RIBLON Christophe FRA ALM 0:00:00
125. 51 BELKOV Maxim RUS KAT 0:00:00
126. 62 HOFSTETTER Hugo FRA COF 0:00:00
127. 26 LE GAC Olivier FRA FDJ 0:00:00
128. 23 EIKING Odd Christian NOR FDJ 0:00:00
129. 24 HOELGAARD Daniel NOR FDJ 0:00:00
130. 166 PEYSKENS Dimitri BEL VER 0:00:00
131. 72 BOUDAT Thomas FRA DEN 0:00:00
132. 104 ASSELMAN Jesper NED ROP 0:00:00
133. 64 SIMON Julien FRA COF 0:00:00
134. 176 STASSEN Julien BEL WBC 0:00:00
135. 137 LEVASSEUR Jordan FRA ADT 0:00:00
136. 154 PEETERS Rob BEL CRV 0:00:17
137. 41 FRISON Frederik BEL LTS 0:00:17
138. 1 TERPSTRA Niki NED EQS 0:00:24
139. 132 BODIOT Alexis FRA ADT 0:00:29
140. 108 REUS Kai NED ROP 0:00:40
141. 43 DE BIE Sean BEL LTS 0:01:22
142. 66 VAN BILSEN Kenneth BEL COF 0:02:17
143. 83 HUTAROVICH Yauheni BLR FVC 0:02:30