Kolumbijczyk był najszybszy w Katowicach i został nowym liderem wyścigu.

Drugi odcinek ścigania w Tour de Pologne prowadził z Tarnowskich Gór do Katowic i miał długość 153km. Na trasie czekały trzy lotne premie, jedna premia specjalna oraz dwie premie górskie już na rundach w Katowicach. Na koniec “świątynia sprintu” – bardzo szybki finisz.

Przez pierwszą godzinę było sporo prób odjazdów, a na czele znaleźli się m.in. Bob Jungels (Etixx-Quickstep) i Michał Kwiatkowski (Team Sky), ale peleton nie pozwalał na ucieczkę. Średnia prędkość wynosiła wtedy aż 49km/h.

Skuteczny atak pojawił się dopiero po niecałych 60km. Na akcję Jonasa Kocha (VERVA Activejet) odpowiedzieli Bakhtiyar Kozhataiyev (Astana), Marcel Aregger (IAM Cycling), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Artur Detko (Polska). Piątka utworzyła czołówkę i uzyskała 2 minuty przewagi.

W takim składzie ucieczka wjechała do Katowic na końcowe rundy. Decydująca okazała się premia górska na ulicy Góreckiego. Tam zaatakował Aregger, a pozostali nie dali rady utrzymać tempa kolarza IAM Cycling. Szwajcar samotnie starał się utrzymać przewagę nad peletonem, ale musiał uznać wyższość grupy zaledwie 16km przed finiszem.

Do samego końca walczyły pociągi sprinterów. Chociaż najwięcej na czele znajdowała się Orica-Bike Exchange, to na koniec znakomitą mocą popisał się Fernando Gaviria (Etixx-Quickstep). Młody Kolumbijczyk wygrał i zmienił na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej swojego kolegę z ekipy Davide Martinellego.

Wyniki drugiego etapu:

1 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS – 10s 03h 19′ 30” 20p
2 VIVIANI Elia 78 SKY – 6s + 00′ 00” 19p
3 EWAN Caleb 102 OGE – 4s + 00′ 00” 18p
4 SBARAGLI Kristian 57 DDD + 00′ 00” 17p
5 HOFLAND Moreno 134 TLJ + 00′ 00” 16p
6 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS + 00′ 00” 15p
7 HAUSSLER Heinrich 164 IAM + 00′ 00” 14p
8 ARNDT Nikias 111 TGA + 00′ 00” 13p
9 DE BUYST Jasper 142 LTS + 00′ 00” 12p
10 ZIELIуSKI Kamil 208 POL + 00′ 00” 11p
11 RUFFONI Nicola 246 BAR + 00′ 00” 10p
12 MANZIN Lorenzo 176 FDJ + 00′ 00” 9p
13 OPIE Chris 225 ONE + 00′ 00” 8p
14 GERTS Floris 93 BMC + 00′ 00” 7p
15 HOULE Hugo 154 ALM + 00′ 00” 6p
16 MAIKIN Roman 236 GAZ + 00′ 00” 5p
17 BETTIOL Alberto 46 CPT + 00′ 00” 4p
18 MARYCZ Jarosław 193 CCC + 00′ 00” 3p
19 ULISSI Diego 81 LAM – 2s + 00′ 00” 2p
20 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY + 00′ 00” 1p
21 FRANCZAK Paweł 181 VAT + 00′ 00”
22 URAN Rigoberto 41 CPT + 00′ 00”
23 GILBERT Philippe 92 BMC + 00′ 00”
24 FERNANDEZ Ruben 14 MOV + 00′ 00”
25 MODOLO Sacha 85 LAM + 00′ 00”
26 YATES Simon 101 OGE – 3s + 00′ 00”
27 HERMANS Ben 94 BMC + 00′ 00”
28 SAGAN Juraj 4 TNK + 00′ 00”
29 JUNGELS Bob 23 EQS + 00′ 00”
30 QUINTANA Dayer 15 MOV + 00′ 00”
31 KONIG Leopold 74 SKY + 00′ 00”
32 DE KORT Koen 113 TGA + 00′ 00”
33 BENOOT Tiesj 141 LTS + 00′ 00”
34 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV + 00′ 00”
35 LAGUTIN Sergey 123 KAT + 00′ 00”
36 CATALDO Dario 33 AST + 00′ 00”
37 MOHORIC Matej 88 LAM + 00′ 00”
38 MAES Nikolas 28 EQS + 00′ 00”
39 DE CLERCQ Bart 143 LTS + 00′ 00”
40 CHERNETSKI Sergei 121 KAT + 00′ 00”
41 HANSEN Jesper 2 TNK + 00′ 00”
42 SMITH Dion 227 ONE + 00′ 00”
43 PALUTA Michał 195 CCC + 00′ 00”
44 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD + 00′ 00”
45 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT + 00′ 00”
46 MINARD Sebastien 156 ALM + 00′ 00”
47 ZEITS Andrey 38 AST + 00′ 00”
48 MARTINELLI Davide 24 EQS + 00′ 00”
49 DOMAGALSKI Karol 223 ONE + 00′ 00”
50 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ + 00′ 00”
51 HAIG Jack 103 OGE + 00′ 00”
52 WELLENS Tim 148 LTS + 00′ 00”
53 GOŁAŚ Michał 71 SKY + 00′ 00”
54 CLARKE Simon 43 CPT + 00′ 00”
55 CARDOSO Andre 42 CPT + 00′ 00”
56 STYBAR Zdenek 26 EQS + 00′ 00”
57 FORMOLO Davide 44 CPT + 00′ 00”
58 VELITS Peter 96 BMC + 00′ 00”
59 MONFORT Maxime 145 LTS + 00′ 00”
60 DENIFL Stefan 162 IAM + 00′ 00”
61 DE PLUS Laurens 21 EQS + 00′ 00”
62 SIMONI Jordi 186 VAT + 00′ 00”
63 VLIEGEN Loic 97 BMC + 00′ 00”
64 BEPPU Fumiyuki 62 TFS + 00′ 00”
65 SMUKULIS Gatis 35 AST + 00′ 00”
66 WARBASSE Lawrence 168 IAM + 00′ 00”
67 CIEŚLIK Paweł 183 VAT + 00′ 00”
68 MORI Manuele 84 LAM + 00′ 00”
69 SPILAK Simon 126 KAT + 00′ 00”
70 FIRSANOV Sergey 234 GAZ + 00′ 00”
71 ROCHE Nicolas 77 SKY + 00′ 00”
72 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS + 00′ 00”
73 FERRARI Roberto 83 LAM + 00′ 00”
74 CAPECCHI Eros 32 AST + 00′ 00”
75 GUARDINI Andrea 34 AST + 00′ 00”
76 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ + 00′ 00”
77 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ + 00′ 00”
78 KLUGE Roger 165 IAM + 00′ 00”
79 HNIK Karel 188 VAT + 00′ 00”
80 BIDARD Francois 152 ALM + 00′ 00”
81 PERAUD Jean Christophe 158 ALM + 00′ 00”
82 VAN POPPEL Boy 68 TFS + 00′ 00”
83 TAARAMAE Rein 127 KAT + 00′ 00”
84 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST + 00′ 00”
85 ROGLIC Primoz 136 TLJ + 00′ 00”
86 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC + 00′ 00”
87 FUMEAUX Jonathan 163 IAM + 00′ 00”
88 SIMION Paolo 247 BAR + 00′ 00”
89 BERARD Julien 151 ALM + 00′ 00”
90 VISCONTI Giovanni 18 MOV + 00′ 00”
91 FELLINE Fabio 66 TFS + 00′ 00”
92 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV + 00′ 00”
93 BOUWMAN Koen 132 TLJ + 00′ 00”
94 BARBIN Enrico 242 BAR + 00′ 00”
95 DE LA PARTE Victor 197 CCC + 00′ 00”
96 PATERSKI Maciej 191 CCC + 00′ 00”
97 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ + 00′ 00”
98 WOODS Michael 48 CPT + 00′ 00”
99 BARKER Yanto 221 ONE + 00′ 00”
100 VILLELLA Davide 47 CPT + 00′ 00”
101 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT + 00′ 00”
102 VERMUELEN Alexey 137 TLJ + 00′ 00”
103 BRUTT Pavel 1 TNK + 00′ 00”
104 SERRY Pieter 25 EQS + 00′ 00”
105 PUCCIO Salvatore 76 SKY + 00′ 00”
106 OFFREDO Yoann 177 FDJ + 00′ 00”
107 PETILLI Simone 87 LAM + 00′ 00”
108 ROTA Lorenzo 245 BAR + 00′ 00”
109 ELISSONDE Kenny 171 FDJ + 00′ 00”
110 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD + 00′ 00”
111 WILLIAMS Peter 228 ONE + 00′ 00”
112 TROFIMOV Yury 8 TNK + 00′ 00”
113 VALLS FERRI Rafael 146 LTS + 00′ 00”
114 SKUJINS Toms 45 CPT + 00′ 00”
115 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ + 00′ 00”
116 WALSCHEID Max 118 TGA + 00′ 00”
117 KEUKELEIRE Jens 104 OGE + 00′ 00”
118 HESJEDAL Ryder 67 TFS + 00′ 00”
119 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK + 00′ 00”
120 KENNAUGH Peter 73 SKY + 00′ 00”
121 REGUIGUI Youcef 56 DDD + 00′ 00”
122 BATEK Dariusz 201 POL + 00′ 00”
123 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ + 00′ 00”
124 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD + 00′ 00”
125 AMADOR Andrey 11 MOV + 00′ 00”
126 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN + 00′ 00”
127 KONWA Piotr 204 POL + 00′ 00”
128 NIEMIEC Przemysław 86 LAM + 00′ 00”
129 DEVOLDER Stijn 65 TFS + 00′ 00”
130 ORAM James 226 ONE + 00′ 00”
131 WAEYTENS Zico 117 TGA + 00′ 16”
132 DE BACKER Bert 112 TGA + 00′ 18”
133 MAESTRI Mirco 244 BAR + 00′ 24”
134 TACIAK Mateusz 194 CCC + 00′ 25”
135 MAMYKIN Matvey 124 KAT + 00′ 30”
136 SAMOILAU Branislau 198 CCC + 00′ 36”
137 BODNAR Łukasz 184 VAT + 00′ 36”
138 DENZ Nico 153 ALM + 00′ 36”
139 FOURNIER Marc 173 FDJ + 00′ 45”
140 REKITA Szymon 205 POL + 00′ 46”
141 SZELĄG Gracjan 207 POL + 00′ 46”
142 PLANET Charles 213 TNN + 00′ 46”
143 BENNATI Daniele 3 TNK + 00′ 46”
144 SUTHERLAND Rory 16 MOV + 00′ 46”
145 VOROBYEV Anton 128 KAT + 00′ 46”
146 KADRI Biel 155 ALM + 00′ 46”
147 QUINZIATO Manuel 95 BMC + 00′ 46”
148 ALAFACI Eugenio 61 TFS + 00′ 46”
149 DOWSETT Alex 13 MOV + 00′ 46”
150 PERON Andrea 215 TNN + 00′ 46”
151 PETROV Evgeny 7 TNK + 00′ 46”
152 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 6 TNK + 00′ 46”
153 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST – 4s + 00′ 46”
154 CLANCY Stephen 218 TNN + 00′ 46”
155 BOEV Igor 235 GAZ + 00′ 46”
156 LEEZER Thomas 135 TLJ + 00′ 46”
157 MEZGEC Luka 106 OGE + 00′ 54”
158 TONELLI Alessandro 248 BAR + 00′ 56”
159 COLBRELLI Sonny 241 BAR + 00′ 56”
160 REZA Kevin 178 FDJ + 00′ 57”
161 OVECHKIN Artem 238 GAZ + 01′ 01”
162 LOZANO RIBA David 214 TNN + 01′ 08”
163 VERSCHOOR Martijin 212 TNN + 01′ 08”
164 SAROMOTINS Aleksejs 167 IAM + 01′ 08”
165 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE + 01′ 08”
166 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD + 01′ 08”
167 WYSS Danilo 98 BMC + 01′ 08”
168 AGNOLI Valerio 31 AST – 1s + 01′ 08”
169 FROHLINGER Johannes 114 TGA + 01′ 08”
170 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL + 01′ 08”
171 STAMSNIJDER Tom 116 TGA + 01′ 08”
172 SAVITSKIY Ivan 232 GAZ + 01′ 08”
173 PELUCCHI Matteo 166 IAM + 01′ 26”
174 BOEM Nicola 243 BAR + 01′ 33”
175 WILLIAMS Christopher 217 TNN + 01′ 33”
176 COLEDAN Marco 64 TFS + 01′ 33”
177 GRADEK Kamil 182 VAT + 01′ 33”
178 FISCHER Murilo 172 FDJ + 01′ 37”
179 OWSIAN Łukasz 192 CCC – 1s + 01′ 37”
180 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD + 01′ 37”
181 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM + 01′ 37”
182 JIM Songezo 54 DDD + 01′ 37”
183 STACHOWIAK Adam 185 VAT + 01′ 37”
184 AREGGER Marcel 161 IAM + 01′ 37”
185 VERVAEKE Louis 147 LTS + 01′ 40”
186 MONTAGUTI Matteo 157 ALM + 01′ 49”
187 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA + 02′ 04”
188 LE BON Johan 175 FDJ + 02′ 04”
189 ARMEE Sander 144 LTS + 02′ 19”
190 DETKO Dariusz 202 POL – 1s + 03′ 38”
191 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ + 03′ 48”
192 DOCKER Mitchell 107 OGE + 03′ 48”
193 GOSS Matthew 224 ONE + 03′ 48”
194 DE MARCHI Alessandro 91 BMC + 03′ 48”
195 KOCH Jonas 187 VAT – 6s + 06′ 32”
196 BEWLEY Sam 108 OGE + 06′ 55”
197 TUFT Svein 105 OGE + 06′ 55”
198 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat 72 SKY + 07′ 58”
RUTKIEWICZ Marek 206 POL DNF

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 GAVIRIA RENDON Fernando 22 EQS 06h 20′ 24”
2 MARTINELLI Davide 24 EQS 06h 20′ 30” + 00′ 06”
3 EWAN Caleb 102 OGE 06h 20′ 32” + 00′ 08”
4 ULISSI Diego 81 LAM 06h 20′ 38” + 00′ 14”
5 HOFLAND Moreno 134 TLJ 06h 20′ 40” + 00′ 16”
6 ARNDT Nikias 111 TGA 06h 20′ 40” + 00′ 16”
7 BONIFAZIO Nicollo 63 TFS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
8 MANZIN Lorenzo 176 FDJ 06h 20′ 40” + 00′ 16”
9 KWIATKOWSKI Michał 75 SKY 06h 20′ 40” + 00′ 16”
10 GILBERT Philippe 92 BMC 06h 20′ 40” + 00′ 16”
11 MAIKIN Roman 236 GAZ 06h 20′ 40” + 00′ 16”
12 GERTS Floris 93 BMC 06h 20′ 40” + 00′ 16”
13 RUFFONI Nicola 246 BAR 06h 20′ 40” + 00′ 16”
14 MODOLO Sacha 85 LAM 06h 20′ 40” + 00′ 16”
15 FRANCZAK Paweł 181 VAT 06h 20′ 40” + 00′ 16”
16 FERNANDEZ Ruben 14 MOV 06h 20′ 40” + 00′ 16”
17 ZIELIуSKI Kamil 208 POL 06h 20′ 40” + 00′ 16”
18 OPIE Chris 225 ONE 06h 20′ 40” + 00′ 16”
19 HAUSSLER Heinrich 164 IAM 06h 20′ 40” + 00′ 16”
20 BENOOT Tiesj 141 LTS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
21 KONIG Leopold 74 SKY 06h 20′ 40” + 00′ 16”
22 SAGAN Juraj 4 TNK 06h 20′ 40” + 00′ 16”
23 CHERNETSKI Sergei 121 KAT 06h 20′ 40” + 00′ 16”
24 JUNGELS Bob 23 EQS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
25 STYBAR Zdenek 26 EQS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
26 WELLENS Tim 148 LTS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
27 CATALDO Dario 33 AST 06h 20′ 40” + 00′ 16”
28 MAES Nikolas 28 EQS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
29 ZEITS Andrey 38 AST 06h 20′ 40” + 00′ 16”
30 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 125 KAT 06h 20′ 40” + 00′ 16”
31 CLARKE Simon 43 CPT 06h 20′ 40” + 00′ 16”
32 GOŁAŚ Michał 71 SKY 06h 20′ 40” + 00′ 16”
33 DE PLUS Laurens 21 EQS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
34 SIMONI Jordi 186 VAT 06h 20′ 40” + 00′ 16”
35 TLEUBAYEV Ruslan 36 AST 06h 20′ 40” + 00′ 16”
36 REGUIGUI Youcef 56 DDD 06h 20′ 40” + 00′ 16”
37 SERRY Pieter 25 EQS 06h 20′ 40” + 00′ 16”
38 KEUKELEIRE Jens 104 OGE 06h 20′ 40” + 00′ 16”
39 YATES Simon 101 OGE 06h 20′ 46” + 00′ 22”
40 MARYCZ Jarosław 193 CCC 06h 20′ 47” + 00′ 23”
41 HOULE Hugo 154 ALM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
42 DE KORT Koen 113 TGA 06h 20′ 49” + 00′ 25”
43 QUINTANA Dayer 15 MOV 06h 20′ 49” + 00′ 25”
44 VENTOSO Francisco Jose 17 MOV 06h 20′ 49” + 00′ 25”
45 DE BUYST Jasper 142 LTS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
46 DE CLERCQ Bart 143 LTS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
47 HERMANS Ben 94 BMC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
48 SMITH Dion 227 ONE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
49 HANSEN Jesper 2 TNK 06h 20′ 49” + 00′ 25”
50 PALUTA Michał 195 CCC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
51 HAIG Jack 103 OGE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
52 CAMPENAERTS Victor 133 TLJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
53 BETTIOL Alberto 46 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
54 MONFORT Maxime 145 LTS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
55 DENIFL Stefan 162 IAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
56 DOMAGALSKI Karol 223 ONE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
57 URAN Rigoberto 41 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
58 CIEŚLIK Paweł 183 VAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
59 JANSE VAN RENSBURG Jacques 53 DDD 06h 20′ 49” + 00′ 25”
60 CARDOSO Andre 42 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
61 SPILAK Simon 126 KAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
62 MORI Manuele 84 LAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
63 FORMOLO Davide 44 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
64 VLIEGEN Loic 97 BMC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
65 BOUWMAN Koen 132 TLJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
66 MOHORIC Matej 88 LAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
67 VELITS Peter 96 BMC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
68 BEPPU Fumiyuki 62 TFS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
69 FUMEAUX Jonathan 163 IAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
70 MINARD Sebastien 156 ALM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
71 ROCHE Nicolas 77 SKY 06h 20′ 49” + 00′ 25”
72 FELLINE Fabio 66 TFS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
73 VAN POPPEL Boy 68 TFS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
74 LAGUTIN Sergey 123 KAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
75 WISNIOWSKI Łukasz 27 EQS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
76 CAPECCHI Eros 32 AST 06h 20′ 49” + 00′ 25”
77 WARBASSE Lawrence 168 IAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
78 HNIK Karel 188 VAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
79 SBARAGLI Kristian 57 DDD 06h 20′ 49” + 00′ 25”
80 BERARD Julien 151 ALM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
81 GUARDINI Andrea 34 AST 06h 20′ 49” + 00′ 25”
82 ROTA Lorenzo 245 BAR 06h 20′ 49” + 00′ 25”
83 FIRSANOV Sergey 234 GAZ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
84 PATERSKI Maciej 191 CCC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
85 WALSCHEID Max 118 TGA 06h 20′ 49” + 00′ 25”
86 SMUKULIS Gatis 35 AST 06h 20′ 49” + 00′ 25”
87 KOLOBNEV Alexander 231 GAZ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
88 GROSSCHARTNER Felix 196 CCC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
89 BIDARD Francois 152 ALM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
90 PERAUD Jean Christophe 158 ALM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
91 VILLELLA Davide 47 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
92 DE LA PARTE Victor 197 CCC 06h 20′ 49” + 00′ 25”
93 BRUTT Pavel 1 TNK 06h 20′ 49” + 00′ 25”
94 SUITSOU Kanstantsin 58 DDD 06h 20′ 49” + 00′ 25”
95 SKUJINS Toms 45 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
96 ROGLIC Primoz 136 TLJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
97 KONWA Piotr 204 POL 06h 20′ 49” + 00′ 25”
98 VISCONTI Giovanni 18 MOV 06h 20′ 49” + 00′ 25”
99 CASTROVIEJO Jonathan 12 MOV 06h 20′ 49” + 00′ 25”
100 KONOVALOVAS Ignatas 174 FDJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
101 WOODS Michael 48 CPT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
102 KOZONCHUK Dmitrii 122 KAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
103 NIKOLAEV Sergey 233 GAZ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
104 HESJEDAL Ryder 67 TFS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
105 PETILLI Simone 87 LAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
106 KENNAUGH Peter 73 SKY 06h 20′ 49” + 00′ 25”
107 BARKER Yanto 221 ONE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
108 VERMUELEN Alexey 137 TLJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
109 AMADOR Andrey 11 MOV 06h 20′ 49” + 00′ 25”
110 TROFIMOV Yury 8 TNK 06h 20′ 49” + 00′ 25”
111 ELISSONDE Kenny 171 FDJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
112 BATTAGLIN Enrico 131 TLJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
113 VALLS FERRI Rafael 146 LTS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
114 PUCCIO Salvatore 76 SKY 06h 20′ 49” + 00′ 25”
115 BARBIN Enrico 242 BAR 06h 20′ 49” + 00′ 25”
116 MOREIRA PAULINHO Sergio miguel 5 TNK 06h 20′ 49” + 00′ 25”
117 ORAM James 226 ONE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
118 WILLIAMS Peter 228 ONE 06h 20′ 49” + 00′ 25”
119 MEGIAS LEAL Javier 211 TNN 06h 20′ 49” + 00′ 25”
120 NIEMIEC Przemysław 86 LAM 06h 20′ 49” + 00′ 25”
121 DEVOLDER Stijn 65 TFS 06h 20′ 49” + 00′ 25”
122 FRAILE MATARRANZ Omar 52 DDD 06h 20′ 49” + 00′ 25”
123 BATEK Dariusz 201 POL 06h 20′ 49” + 00′ 25”
124 TAARAMAE Rein 127 KAT 06h 20′ 49” + 00′ 25”
125 SOLOMENNIKOV Andrei 237 GAZ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
126 OFFREDO Yoann 177 FDJ 06h 20′ 49” + 00′ 25”
127 MAESTRI Mirco 244 BAR 06h 21′ 13” + 00′ 49”
128 TACIAK Mateusz 194 CCC 06h 21′ 14” + 00′ 50”
129 MAMYKIN Matvey 124 KAT 06h 21′ 19” + 00′ 55”
130 DENZ Nico 153 ALM 06h 21′ 25” + 01′ 01”
131 SAMOILAU Branislau 198 CCC 06h 21′ 25” + 01′ 01”
132 BODNAR Łukasz 184 VAT 06h 21′ 25” + 01′ 01”
133 SIMION Paolo 247 BAR 06h 21′ 30” + 01′ 06”
134 FOURNIER Marc 173 FDJ 06h 21′ 31” + 01′ 07”
135 KOZHATAYEV Bakhtiyar 37 AST 06h 21′ 31” + 01′ 07”
136 BOEV Igor 235 GAZ 06h 21′ 35” + 01′ 11”
137 ALAFACI Eugenio 61 TFS 06h 21′ 35” + 01′ 11”
138 DOWSETT Alex 13 MOV 06h 21′ 35” + 01′ 11”
139 PLANET Charles 213 TNN 06h 21′ 35” + 01′ 11”
140 SUTHERLAND Rory 16 MOV 06h 21′ 35” + 01′ 11”
141 BENNATI Daniele 3 TNK 06h 21′ 35” + 01′ 11”
142 SZELĄG Gracjan 207 POL 06h 21′ 35” + 01′ 11”
143 PETROV Evgeny 7 TNK 06h 21′ 35” + 01′ 11”
144 CLANCY Stephen 218 TNN 06h 21′ 35” + 01′ 11”
145 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 6 TNK 06h 21′ 35” + 01′ 11”
146 KADRI Biel 155 ALM 06h 21′ 35” + 01′ 11”
147 PERON Andrea 215 TNN 06h 21′ 35” + 01′ 11”
148 QUINZIATO Manuel 95 BMC 06h 21′ 35” + 01′ 11”
149 REZA Kevin 178 FDJ 06h 21′ 37” + 01′ 13”
150 TONELLI Alessandro 248 BAR 06h 21′ 45” + 01′ 21”
151 OVECHKIN Artem 238 GAZ 06h 21′ 50” + 01′ 26”
152 AGNOLI Valerio 31 AST 06h 21′ 56” + 01′ 32”
153 SAROMOTINS Aleksejs 167 IAM 06h 21′ 57” + 01′ 33”
154 LOZANO RIBA David 214 TNN 06h 21′ 57” + 01′ 33”
155 KASPERKIEWICZ Przemysław 203 POL 06h 21′ 57” + 01′ 33”
156 NIYONSHUTI Adrien 55 DDD 06h 21′ 57” + 01′ 33”
157 BIAŁOBŁOCKI Marcin 222 ONE 06h 21′ 57” + 01′ 33”
158 FROHLINGER Johannes 114 TGA 06h 21′ 57” + 01′ 33”
159 VERSCHOOR Martijin 212 TNN 06h 21′ 57” + 01′ 33”
160 WAEYTENS Zico 117 TGA 06h 22′ 05” + 01′ 41”
161 FERRARI Roberto 83 LAM 06h 22′ 08” + 01′ 44”
162 GRADEK Kamil 182 VAT 06h 22′ 22” + 01′ 58”
163 BOEM Nicola 243 BAR 06h 22′ 22” + 01′ 58”
164 DE BACKER Bert 112 TGA 06h 22′ 24” + 02′ 00”
165 OWSIAN Łukasz 192 CCC 06h 22′ 25” + 02′ 01”
166 BRAMMEIER Matthew Martin 51 DDD 06h 22′ 26” + 02′ 02”
167 JIM Songezo 54 DDD 06h 22′ 26” + 02′ 02”
168 STACHOWIAK Adam 185 VAT 06h 22′ 26” + 02′ 02”
169 AREGGER Marcel 161 IAM 06h 22′ 26” + 02′ 02”
170 MONTAGUTI Matteo 157 ALM 06h 22′ 38” + 02′ 14”
171 KLUGE Roger 165 IAM 06h 22′ 43” + 02′ 19”
172 WILLIAMS Christopher 217 TNN 06h 22′ 52” + 02′ 28”
173 LE BON Johan 175 FDJ 06h 22′ 53” + 02′ 29”
174 LEEZER Thomas 135 TLJ 06h 22′ 54” + 02′ 30”
175 PELUCCHI Matteo 166 IAM 06h 22′ 55” + 02′ 31”
176 STAMSNIJDER Tom 116 TGA 06h 22′ 57” + 02′ 33”
177 VIVIANI Elia 78 SKY 06h 23′ 03” + 02′ 39”
178 COLBRELLI Sonny 241 BAR 06h 23′ 04” + 02′ 40”
179 ARMEE Sander 144 LTS 06h 23′ 08” + 02′ 44”
180 MEZGEC Luka 106 OGE 06h 23′ 26” + 03′ 02”
181 FARIA DA COSTA Mario Jorge 82 LAM 06h 23′ 43” + 03′ 19”
182 LUDVIGSSON Tobias 115 TGA 06h 23′ 45” + 03′ 21”
183 WYSS Danilo 98 BMC 06h 23′ 51” + 03′ 27”
184 REKITA Szymon 205 POL 06h 23′ 55” + 03′ 31”
185 VOROBYEV Anton 128 KAT 06h 23′ 57” + 03′ 33”
186 VERVAEKE Louis 147 LTS 06h 24′ 12” + 03′ 48”
187 SAVITSKIY Ivan 232 GAZ 06h 24′ 19” + 03′ 55”
188 DETKO Dariusz 202 POL 06h 24′ 26” + 04′ 02”
189 DOCKER Mitchell 107 OGE 06h 24′ 37” + 04′ 13”
190 GOSS Matthew 224 ONE 06h 24′ 37” + 04′ 13”
191 FISCHER Murilo 172 FDJ 06h 24′ 46” + 04′ 22”
192 VAN WINDEN Dennis 138 TLJ 06h 26′ 20” + 05′ 56”
193 COLEDAN Marco 64 TFS 06h 26′ 41” + 06′ 17”
194 KOCH Jonas 187 VAT 06h 27′ 14” + 06′ 50”
195 DE MARCHI Alessandro 91 BMC 06h 28′ 02” + 07′ 38”
196 TUFT Svein 105 OGE 06h 30′ 06” + 09′ 42”
197 BEWLEY Sam 108 OGE 06h 34′ 01” + 13′ 37”
198 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat 72 SKY 06h 34′ 46” + 14′ 22”