Foto: ©A.Vialatte - A.S.O.

Zwycięstwem Petera Sagana zakończył się 11 etap TdF. Liderem pozostał Chris Froome.

Środkowy etap z Carcassonne do Montpellier należał do najłatwiejszych w całym wyscigu. Do przejechania było nieco ponad 160 kilometrów po płaskim terenie. Jednymi trudnościami na trasie miały być dwie górskie premie czwartej kategorii, lecz nieoczekiwanie karty zaczął rozdawać także wiatr. W ucieczkę dnia zabrali się Leigh Howard (IAM Cycling) i Artur Vichot (FDJ). Dwójka uciekinierów zdołała zdobyc kilka minut przewagi, lecz mimo to zostali oni złapani kilkadziesiąt kilometrów przed metą.

Korzystając z bocznego wiatru, kolarze Team Sky i Movistar próbowali porwać peleton. Dość szybko straty ponieśli m.in. Pierre Rolland (Cannondale) i Thibaut Pinot (FDJ). Upadek zaliczył także Rafał Majka (Tinkoff), który także wylądował w drugiej grupie. Na ich szczęście peleton zwolnił, a cala stawka połączyła się.

Zupełnie nieoczekiwanie, na ostatnich kilometrach do przodu ruszyli Peter Sagan (Tinkoff), Maciej Bodnar (Tinkoff), Gerraint Thomas (Sky) i Chris Froome (Sky). Czwórka zyskała 20 sekund przewagi i pognala do mety. W bardzo ciekawym finiszu najlepszy był Sagan, który wyprzedził Froome’a i Bodnara! Peleton stracił zaledwie kilka sekund, lecz niektórzy kolarze (m.in. Joaquim Rodriguez) przyjechali ponad minutę po zwycięzcy. Tym samym Froomey umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wyniki jedenastego etapu:

1 Peter SAGAN SVK TNK 3:26:23
2 Christopher FROOME GBR SKY +0
3 Maciej BODNAR POL TNK +0
4 Alexander KRISTOFF NOR KAT +6
5 Christophe LAPORTE FRA COF +6
6 Jasper STUYVEN BEL TFS +6
7 Edvald BOASSON HAGEN NOR DDD +6
8 André GREIPEL GER LTS +6
9 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +6
10 Oliver NAESEN BEL IAM +6
11 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA DDD +6
12 John DEGENKOLB GER TGA +6
13 Dylan GROENEWEGEN NED TLJ +6
14 Daniel MCLAY GBR FVC +6
15 Adam YATES GBR OBE +6
16 Roman KREUZIGER CZE TNK +6
17 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +6
18 Simon GERRANS AUS OBE +6
19 Shane ARCHBOLD NZL BOA +6
20 Oscar GATTO ITA TNK +6
21 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +6
22 Fabio ARU ITA AST +6
23 Bryan COQUARD FRA DEN +6
24 Tejay VAN GARDEREN USA BMC +6
25 Marcel KITTEL GER EQS +6
26 Bauke MOLLEMA NED TFS +6
27 Richie PORTE AUS BMC +6
28 Michael SCHÄR SUI BMC +6
29 Romain BARDET FRA ALM +6
30 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +6
31 Geraint THOMAS GBR SKY +6
32 Warren BARGUIL FRA TGA +6
33 Jarlinson PANTANO GOMEZ COL IAM +6
34 Vincenzo NIBALI ITA AST +6
35 Daniel MARTIN IRL EQS +6
36 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +6
37 Andriy GRIVKO UKR AST +6
38 Paul VOSS GER BOA +6
39 Michael VALGREN DEN TNK +6
40 Angelo TULIK FRA DEN +14
41 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG EQS +16
42 Fabio SABATINI ITA EQS +16
43 Wilco KELDERMAN NED TLJ +20
44 Jan BAKELANTS BEL ALM +20
45 Bartosz HUZARSKI POL BOA +20
46 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +20
47 Robert KISERLOVSKI CRO TNK +20
48 Sylvain CHAVANEL FRA DEN +20
49 Antoine DUCHESNE CAN DEN +20
50 Ramon SINKELDAM NED TGA +24
51 Grégory RAST SUI TFS +27
52 Geoffrey SOUPE FRA COF +30
53 Jurgen ROELANDTS BEL LTS +30
54 Tom DUMOULIN NED TGA +30
55 Sep VANMARCKE BEL TLJ +30
56 Maarten WYNANTS BEL TLJ +30
57 Georg PREIDLER AUT TGA +30
58 Julien VERMOTE BEL EQS +30
59 Greg HENDERSON NZL LTS +35
60 Alexey LUTSENKO KAZ AST +43
61 Yohann GENE FRA DEN +43
62 Iljo KEISSE BEL EQS +43
63 Luke DURBRIDGE AUS OBE +50
64 Petr VAKOC CZE EQS +1:00
65 Louis MEINTJES RSA LAM +1:09
66 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFS +1:09
67 Marcel SIEBERG GER LTS +1:09
68 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +1:09
69 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ +1:09
70 Pierre ROLLAND FRA CDT +1:09
71 Roy CURVERS NED TGA +1:09
72 Imanol ERVITI ESP MOV +1:09
73 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +1:09
74 Emanuel BUCHMANN GER BOA +1:09
75 Diego ROSA ITA AST +1:09
76 Paul MARTENS GER TLJ +1:09
77 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV +1:09
78 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +1:09
79 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFS +1:09
80 Armindo FONSECA FRA FVC +1:09
81 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC +1:09
82 Patrick KONRAD AUT BOA +1:09
83 Damiano CARUSO ITA BMC +1:09
84 Paolo TIRALONGO ITA AST +1:09
85 Mikael CHEREL FRA ALM +1:09
86 Adam HANSEN AUS LTS +1:09
87 Timo ROOSEN NED TLJ +1:09
88 Martin ELMIGER SUI IAM +1:09
89 Cyrille GAUTIER FRA ALM +1:09
90 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI DDD +1:09
91 Lars Ytting BAK DEN LTS +1:09
92 Marcus BURGHARDT GER BMC +1:09
93 Anthony ROUX FRA FDJ +1:09
94 Robert WAGNER GER TLJ +1:16
95 Luka PIBERNIK SLO LAM +1:18
96 Tony MARTIN GER EQS +1:23
97 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +1:47
98 Marco HALLER AUT KAT +2:07
99 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU CDT +2:07
100 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +2:15
101 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +2:24
102 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS +2:30
103 Stef CLEMENT NED IAM +2:58
104 Steve MORABITO SUI FDJ +2:58
105 Jérémy ROY FRA FDJ +3:01
106 Matteo BONO ITA LAM +3:01
107 Brice FEILLU FRA FVC +3:01
108 Tanel KANGERT EST AST +3:01
109 Fabian CANCELLARA SUI TFS +3:37
110 Frank SCHLECK LUX TFS +3:42
111 Jan POLANC SLO LAM +3:42
112 Matteo TOSATTO ITA TNK +3:42
113 Mathias FRANK SUI IAM +3:50
114 Adrien PETIT FRA DEN +3:50
115 Cyril LEMOINE FRA COF +3:50
116 Pierre-Luc PERICHON FRA FVC +3:50
117 Kristijan DURASEK CRO LAM +3:50
118 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +3:50
119 Ilnur ZAKARIN RUS KAT +3:50
120 Tom Jelte SLAGTER NED CDT +3:50
121 Peter STETINA USA TFS +3:50
122 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR MOV +3:50
123 Brent BOOKWALTER USA BMC +3:50
124 Amaël MOINARD FRA BMC +3:50
125 Florian VACHON FRA FVC +3:50
126 Thibaut PINOT FRA FDJ +3:50
127 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +3:50
128 Anthony DELAPLACE FRA FVC +3:50
129 Mikel LANDA MEANA ESP SKY +3:50
130 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +3:50
131 Simon GESCHKE GER TGA +3:50
132 Jakob FUGLSANG DEN AST +3:50
133 Matti BRESCHEL DEN CDT +3:50
134 Natnael BERHANE ERI DDD +3:50
135 Michael ALBASINI SUI OBE +3:50
136 Jan BARTA CZE BOA +3:50
137 Jurgen VAN DEN BROECK BEL KAT +3:50
138 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +3:50
139 Bernhard EISEL AUT DDD +3:50
140 Mark CAVENDISH GBR DDD +3:50
141 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +3:50
142 Kristijan KOREN SLO CDT +3:50
143 Cesare BENEDETTI ITA BOA +3:50
144 Dylan VAN BAARLE NED CDT +3:50
145 Romain SICARD FRA DEN +3:50
146 Serge PAUWELS BEL DDD +3:50
147 Mathew HAYMAN AUS OBE +3:50
148 Christopher JUUL JENSEN DEN OBE +3:50
149 Leigh HOWARD AUS IAM +5:39
150 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +5:39
151 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +5:39
152 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP MOV +5:39
153 Winner ANACONA GOMEZ COL MOV +5:39
154 Thomas DE GENDT BEL LTS +5:39
155 Thomas VOECKLER FRA DEN +5:39
156 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +5:39
157 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +5:39
158 Davide CIMOLAI ITA LAM +5:39
159 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +5:39
160 Ruben PLAZA MOLINA ESP OBE +5:39
161 Rafal MAJKA POL TNK +5:39
162 Arnold JEANNESSON FRA COF +5:39
163 Nicolas EDET FRA COF +5:39
164 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +5:39
165 Luke ROWE GBR SKY +5:39
166 Daryl IMPEY RSA OBE +5:39
167 Ben GASTAUER LUX ALM +5:39
168 Michael MATTHEWS AUS OBE +5:39
169 Chris Anker SÖRENSEN DEN FVC +5:39
170 Rohan DENNIS AUS BMC +5:39
171 Jerome COPPEL FRA IAM +5:39
172 George BENNETT NZL TLJ +5:39
173 Laurens TEN DAM NED TGA +5:39
174 Wout POELS NED SKY +5:39
175 Alex HOWES USA CDT +5:39
176 Stephen CUMMINGS GBR DDD +5:39
177 Ian STANNARD GBR SKY +5:39
178 Tony GALLOPIN FRA LTS +5:39
179 Yukiya ARASHIRO JPN LAM +5:39
180 William BONNET FRA FDJ +5:39
181 Arthur VICHOT FRA FDJ +5:39
182 Vegard BREEN NOR FVC +5:39
183 Jerome COUSIN FRA COF +5:39
184 Fabrice JEANDESBOZ FRA DEN +5:39
185 Borut BOZIC SLO COF +5:39
186 Edward THEUNS BEL TFS +5:48
187 Andreas SCHILLINGER GER BOA +5:59
188 Sam BENNETT IRL BOA +5:59
189 Alexis GOUGEARD FRA ALM +5:59
190 Samuel DUMOULIN FRA ALM +5:59
191 Albert TIMMER NED TGA +5:59
192 Lawson CRADDOCK USA CDT +17:01

Klasyfikacja generalna po jedenastym etapie:

1 Christopher FROOME GBR SKY 52:34:37
2 Adam YATES GBR OBE +28
3 Daniel MARTIN IRL EQS +31
4 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS COL MOV +35
5 Bauke MOLLEMA NED TFS +56
6 Romain BARDET FRA ALM +56
7 Sergio Luis HENAO MONTOYA COL SKY +56
8 Alejandro VALVERDE BELMONTE ESP MOV +1:13
9 Tejay VAN GARDEREN USA BMC +1:13
10 Roman KREUZIGER CZE TNK +1:28
11 Fabio ARU ITA AST +1:35
12 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER ESP KAT +1:52
13 Louis MEINTJES RSA LAM +2:10
14 Richie PORTE AUS BMC +2:22
15 Warren BARGUIL FRA TGA +3:03
16 Geraint THOMAS GBR SKY +3:32
17 Pierre ROLLAND FRA CDT +5:16
18 Wilco KELDERMAN NED TLJ +5:54
19 Sébastien REICHENBACH SUI FDJ +6:37
20 Damiano CARUSO ITA BMC +6:50
21 Jurgen VAN DEN BROECK BEL KAT +9:29
22 Emanuel BUCHMANN GER BOA +10:03
23 Mikel NIEVE ITURALDE ESP SKY +11:26
24 Frank SCHLECK LUX TFS +15:08
25 Mathias FRANK SUI IAM +15:56
26 Eduardo SEPULVEDA ARG FVC +18:12
27 Tanel KANGERT EST AST +18:37
28 Thibaut PINOT FRA FDJ +19:35
29 Alexis VUILLERMOZ FRA ALM +20:59
30 Haimar ZUBELDIA AGIRRE ESP TFS +22:57
31 Domenico POZZOVIVO ITA ALM +24:46
32 Vincenzo NIBALI ITA AST +28:01
33 Mikel LANDA MEANA ESP SKY +31:24
34 Rafal MAJKA POL TNK +31:41
35 George BENNETT NZL TLJ +32:22
36 Steve MORABITO SUI FDJ +32:44
37 Daryl IMPEY RSA OBE +33:11
38 Daniel NAVARRO GARCIA ESP COF +33:49
39 Jarlinson PANTANO GOMEZ COL IAM +35:59
40 Stef CLEMENT NED IAM +37:39
41 Greg VAN AVERMAET BEL BMC +39:31
42 Tom DUMOULIN NED TGA +41:00
43 Rui Alberto FARIA DA COSTA POR LAM +41:43
44 Laurens TEN DAM NED TGA +42:12
45 Georg PREIDLER AUT TGA +42:39
46 Julian ALAPHILIPPE FRA EQS +43:13
47 Daniel MORENO FERNANDEZ ESP MOV +43:18
48 Ilnur ZAKARIN RUS KAT +43:59
49 Bartosz HUZARSKI POL BOA +45:24
50 Peter STETINA USA TFS +46:01
51 Robert KISERLOVSKI CRO TNK +46:06
52 Jan BAKELANTS BEL ALM +46:14
53 Serge PAUWELS BEL DDD +47:04
54 Fabrice JEANDESBOZ FRA DEN +48:23
55 Wout POELS NED SKY +48:31
56 Amaël MOINARD FRA BMC +49:41
57 Luis Leon SANCHEZ GIL ESP AST +49:49
58 Diego ROSA ITA AST +49:59
59 Sylvain CHAVANEL FRA DEN +56:54
60 Jakob FUGLSANG DEN AST +58:09
61 Patrick KONRAD AUT BOA +58:48
62 Thomas DE GENDT BEL LTS +1:00:54
63 Arnold JEANNESSON FRA COF +1:01:08
64 Luis Angel MATE MARDONES ESP COF +1:01:12
65 Tony MARTIN GER EQS +1:01:12
66 Andriy GRIVKO UKR AST +1:02:43
67 Ruben PLAZA MOLINA ESP OBE +1:03:34
68 Simon GESCHKE GER TGA +1:05:44
69 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +1:06:51
70 Alberto LOSADA ALGUACIL ESP KAT +1:08:05
71 Winner ANACONA GOMEZ COL MOV +1:09:06
72 Mikael CHEREL FRA ALM +1:09:12
73 Ben GASTAUER LUX ALM +1:10:04
74 Romain SICARD FRA DEN +1:10:14
75 Jan POLANC SLO LAM +1:11:37
76 Paolo TIRALONGO ITA AST +1:11:47
77 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI ESP MOV +1:11:53
78 Chris Anker SÖRENSEN DEN FVC +1:12:47
79 Jesus HERRADA LOPEZ ESP MOV +1:13:54
80 Peter SAGAN SVK TNK +1:14:18
81 Tony GALLOPIN FRA LTS +1:15:23
82 Tom Jelte SLAGTER NED CDT +1:16:40
83 Cyrille GAUTIER FRA ALM +1:17:56
84 Anthony ROUX FRA FDJ +1:18:04
85 Martin ELMIGER SUI IAM +1:18:07
86 Brice FEILLU FRA FVC +1:18:43
87 Jérémy ROY FRA FDJ +1:19:31
88 Lawson CRADDOCK USA CDT +1:19:43
89 Oliver NAESEN BEL IAM +1:19:57
90 Arthur VICHOT FRA FDJ +1:21:09
91 Michael VALGREN DEN TNK +1:22:50
92 Tsgabu Gebremaryam GRMAY ETH LAM +1:23:11
93 Jerome COPPEL FRA IAM +1:24:33
94 Simon GERRANS AUS OBE +1:24:46
95 Kristijan DURASEK CRO LAM +1:24:46
96 Alexey LUTSENKO KAZ AST +1:25:37
97 Marcus BURGHARDT GER BMC +1:26:10
98 Luke DURBRIDGE AUS OBE +1:26:14
99 Luka PIBERNIK SLO LAM +1:27:27
100 Thomas VOECKLER FRA DEN +1:28:10
101 Nicolas EDET FRA COF +1:28:11
102 Michael SCHÄR SUI BMC +1:29:01
103 Jan BARTA CZE BOA +1:29:15
104 Edvald BOASSON HAGEN NOR DDD +1:29:30
105 Paul VOSS GER BOA +1:30:52
106 Natnael BERHANE ERI DDD +1:31:06
107 Bryan COQUARD FRA DEN +1:32:17
108 Alex HOWES USA CDT +1:32:40
109 Pierre-Luc PERICHON FRA FVC +1:34:24
110 Paul MARTENS GER TLJ +1:34:49
111 Michael MATTHEWS AUS OBE +1:36:15
112 Anthony DELAPLACE FRA FVC +1:36:23
113 Florian VACHON FRA FVC +1:37:23
114 Adam HANSEN AUS LTS +1:37:28
115 Reinardt JANSE VAN RENSBURG RSA DDD +1:37:40
116 Antoine DUCHESNE CAN DEN +1:37:45
117 Roy CURVERS NED TGA +1:38:41
118 Angelo TULIK FRA DEN +1:39:01
119 Jasper STUYVEN BEL TFS +1:39:14
120 Samuel DUMOULIN FRA ALM +1:39:23
121 Dylan VAN BAARLE NED CDT +1:39:30
122 Markel IRIZAR ARANBURU ESP TFS +1:39:44
123 Nelson Filipe SANTOS SIMOES OLIVEIRA POR MOV +1:39:50
124 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI DDD +1:39:53
125 Jurgen ROELANDTS BEL LTS +1:40:06
126 Matti BRESCHEL DEN CDT +1:40:52
127 Grégory RAST SUI TFS +1:41:04
128 Mathew HAYMAN AUS OBE +1:42:03
129 Fabian CANCELLARA SUI TFS +1:43:06
130 Reto HOLLENSTEIN SUI IAM +1:43:14
131 Yukiya ARASHIRO JPN LAM +1:43:25
132 Sondre HOLST ENGER NOR IAM +1:43:54
133 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU CDT +1:43:55
134 Armindo FONSECA FRA FVC +1:44:38
135 Stephen CUMMINGS GBR DDD +1:44:50
136 Petr VAKOC CZE EQS +1:45:09
137 Angel VICIOSO ARCOS ESP KAT +1:45:22
138 Michael ALBASINI SUI OBE +1:45:54
139 William BONNET FRA FDJ +1:46:16
140 Maximiliano Ariel RICHEZE ARG EQS +1:46:45
141 Vasil KIRYIENKA BLR SKY +1:47:13
142 Bertjan LINDEMAN NED TLJ +1:48:48
143 Marcel KITTEL GER EQS +1:48:57
144 Christophe LAPORTE FRA COF +1:48:57
145 Christopher JUUL JENSEN DEN OBE +1:49:15
146 Sep VANMARCKE BEL TLJ +1:49:17
147 John DEGENKOLB GER TGA +1:49:19
148 Jerome COUSIN FRA COF +1:49:37
149 Maarten WYNANTS BEL TLJ +1:49:39
150 Fabio SABATINI ITA EQS +1:49:57
151 Rohan DENNIS AUS BMC +1:50:01
152 Edward THEUNS BEL TFS +1:50:09
153 Matteo TOSATTO ITA TNK +1:50:16
154 Timo ROOSEN NED TLJ +1:50:18
155 Alexander KRISTOFF NOR KAT +1:50:34
156 Cesare BENEDETTI ITA BOA +1:50:42
157 Greg HENDERSON NZL LTS +1:52:08
158 Yohann GENE FRA DEN +1:52:36
159 Ramon SINKELDAM NED TGA +1:53:01
160 Jens DEBUSSCHERE BEL LTS +1:53:02
161 Geoffrey SOUPE FRA COF +1:53:05
162 André GREIPEL GER LTS +1:53:21
163 Iljo KEISSE BEL EQS +1:53:29
164 Mark CAVENDISH GBR DDD +1:53:31
165 Dylan GROENEWEGEN NED TLJ +1:54:03
166 Kristijan KOREN SLO CDT +1:54:40
167 Oscar GATTO ITA TNK +1:54:51
168 Jacopo GUARNIERI ITA KAT +1:55:04
169 Maciej BODNAR POL TNK +1:55:05
170 Matteo BONO ITA LAM +1:55:31
171 Andreas SCHILLINGER GER BOA +1:56:15
172 Imanol ERVITI ESP MOV +1:56:21
173 Adrien PETIT FRA DEN +1:57:07
174 Daniel MCLAY GBR FVC +1:57:18
175 Robert WAGNER GER TLJ +1:57:25
176 Julien VERMOTE BEL EQS +1:57:31
177 Brent BOOKWALTER USA BMC +1:57:50
178 Vegard BREEN NOR FVC +1:58:13
179 Ian STANNARD GBR SKY +1:58:37
180 Luke ROWE GBR SKY +1:58:54
181 Davide CIMOLAI ITA LAM +1:59:36
182 Borut BOZIC SLO COF +1:59:39
183 Cyril LEMOINE FRA COF +1:59:45
184 Marcel SIEBERG GER LTS +2:01:18
185 Albert TIMMER NED TGA +2:01:24
186 Marco HALLER AUT KAT +2:02:28
187 Alexis GOUGEARD FRA ALM +2:05:39
188 Shane ARCHBOLD NZL BOA +2:05:43
189 Bernhard EISEL AUT DDD +2:06:37
190 Leigh HOWARD AUS IAM +2:11:01
191 Lars Ytting BAK DEN LTS +2:19:31
192 Sam BENNETT IRL BOA +2:29:15