Fot: Twitter/Katusha

Joaquim Rodriguez po sezonie 2016 zakończy karierę! Lider Katushy ogłosił swoją decyzje na dzisiejszej konferencji prasowej.

W dniu przerwy po pierwszym tygodniu Tour de France – Hiszpan spotkał się z dziennikarzami, by jak zwykle odpowiadać na pytania. „Purito” zaskoczył jednak wszystkich obecnych na sali i za nim głos zabrali dziennikarze, wygłosił swoje oświadczenie.

„Chciałbym ogłosić, że jest to mój ostatni sezon w zawodowym peletonie. Chcę zakończyć karierę w momencie, gdy nadal jestem na dobrym poziomie sportowym. Kocham ten sport i nie zmieniłbym niczego przez te wszystkie lata jako zawodowiec. Chciałbym podziękować mojej rodzinie i wszystkim, którzy wspierali mnie podczas mojej kariery”.

Rodriguez jest obecnie piąty w klasyfikacji generalnej Tour de France. Do lidera Chrisa Froome’a (Team Sky) traci 37 sekund.

Przypomnijmy, że 37-latek ma na swoim koncie miejsca na podium klasyfikacji generalnej w każdym z Wielkich Tourów, ale nigdy żadnego nie wygrał. Triumfował za to dwukrotnie w Giro di Lombardia, trzykrotnie kończył ranking UCI WorldTour na pierwszym miejscu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments