Tour de Pologne czas zacząć! Nasz narodowy Tour już w najbliższy wtorek rozpocznie się w Radzyminie.

Portal naszosie.pl specjalnie dla Państwa będzie prowadził tekstową relację live z tego wydarzenia! Będziemy nadawać na każdym etapie w dwóch językach.

Etap 1:

etap 1 mapa Tour de Pologne 2016 UCI World Tour

 

Pierwszy etap wystartuje z Radzymina, czyli rodzinnej miejscowości Michała Podlaskiego (Verva Activejet Team). Od ponad roku funkcjonuje tam Akademia Kolarska medalisty mistrzostw Polski z 2014 roku – UKS „Victoria” Radzymin.

Po starcie kolarze przejadą przez Wołomin, Kobyłkę, Zielonkę i Ząbki, by wjechać na rundy Warszawy. Do pokonania będzie osiem okrążeń po ulicach stolicy, każda po 13,8 km. Na rundzie na kolarzy czekają dwa krótkie podjazdy – na Agrykoli oraz ulicy Karowej. To właśnie tam rozstrzygną się losy pierwszego lidera klasyfikacji górskiej. Organizatorzy przygotowali także jedną lotną premię. Ten kto ją wygra, do drugiego etapu przystąpi w koszulce lidera klasyfikacji najaktywniejszego.

Przed rokiem sprint na ulicach Warszawy wygrał Marcel Kittel. Niemiec tym razem ściga się w Tour de France, ale do Polski przyjechało kilku bardzo dobrych sprinterów. Na numer jeden wysuwa się Elia Viviani (Team Sky), jednak Włoch musi liczyć się jeszcze z takimi kolarzami jak: Boy van Poppel, Nicolo Bonifazio (Trek Segafredo), Caleb Ewan (Orica GreenEdge), Fernado Gaviria (Etixx – Quick Step), Matthew Harley Goss (One Pro Cycling), Andrea Guardini (Astana) oraz Roberto Ferrari (Lampre-Merida).

Faworyci według naszosie.pl:

1 Elia Viviani (Team Sky)
2. Fernando Gaviria (Etixx – Quick Step)
3. Roberto Ferrari (Lampre-Merida)

 

Trasa tegorocznego Tour de Pologne:

https://naszosie.pl/2016/04/znamy-trase-73-tour-de-pologne-2016-profile-i-mapy/