Oesterreich-Rundfahrt / Foto Josef Vaishar

Włoch był najszybszy po sprincie z peletonu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice).

Szósty etap Tour of Austria był zdecydowanie łatwiejszy od poprzednich dwóch. Pierwsza część trasy była niemal całkowicie płaska, a dwie górskie premie w drugiej połowie etapu nie powinny spustoszyć peletonu ani przestraszyć sprinterów.

HÖHENDIAGRAMME TOUR16

Kolarze CCC Sprandi Polkowice mieli przed sobą kolejny dzień kontrolowania całego wyścigu. Na odjazd pozwolili trójce Nick Van Der Lijke (Roompot), Evgeny Shalunov (Gazprom)i Alessandro Vanotti (Astana). “Pomarańczow” pilnowali tempa i maksymalnie dali ucieczce odjechać na 4 minuty.

20km przed metą na samotny odjazd zdecydował się Shalunov, z którym początkowo starał się pojechać Vanotti, ale nie wytrzymał tempa Rosjanina. Peleton był jednak mocniejszy i złapał harcownika 5km przed finiszem.

W końcówce największą pracę wykonała ekipa Bardiani CSF. Trud się opłacił – w sprincie najlepszy był Nicola Ruffoni, który pokonał Daniela Auera (Felbermayr – Simplon Wels) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji).

Wyniki szóstego etapu:

1 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 4:41:51
2 Daniel Auer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
3 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
4 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
5 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
6 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
8 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:00:00
9 Francesc Zurita (Esp) Team Vorarlberg 0:00:00
10 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
11 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
12 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:00
13 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
14 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
15 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:00
16 Lukas Schlemmer (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
17 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
18 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:00:00
19 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:00:00
20 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:00:00
21 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
22 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
23 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
24 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:00:00
25 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 0:00:00
26 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:00
27 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
28 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
29 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
30 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
31 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
32 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
33 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:00:00
34 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
35 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
36 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
37 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:00:00
38 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
39 Stefan Poll (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
40 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:00:00
41 Alexander Serov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
42 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
43 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
44 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:00
45 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
46 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:00
47 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
48 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:00
49 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
50 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
51 Lennard Kämna (GER) Stölting Service Group 0:00:00
52 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling 0:00:00
53 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
54 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
55 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:00:00
56 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:00:00
57 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
58 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
59 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
60 Sven Reutter (GER) Stölting Service Group 0:00:00
61 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
62 Sebastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
63 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 0:00:00
64 Nicolas Winter (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
65 Helmut Trettwer (GER) WSA – Greenlife 0:00:00
66 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
67 Alexander Wachter (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
68 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:00
69 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
70 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
71 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:00:00
72 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
73 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
74 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
75 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
76 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
77 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
78 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:00:00
79 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
80 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
81 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
82 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:00:00
83 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 0:00:00
84 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
85 Jacek Morajko (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
86 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
87 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
88 Blazej Janiaczyk (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
89 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:00:00
90 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
91 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:00:00
92 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
93 Johannes Schinnagel (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
94 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:00:00
95 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
96 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
97 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
98 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:00:00
99 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
100 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
101 Dariusz Batek (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
102 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
103 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
104 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:00
105 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
106 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
107 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:00:00
108 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
109 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:00:00
110 Jannik Steimle (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
111 Luca Chirico (Ita) Bardiani – CSF 0:02:21
112 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:02:21
113 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:07:17
114 Markus Kopfauf (AUT) WSA – Greenlife 0:08:38
DNF David Per (Slo) Adria Mobil
DNF Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
DNF Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 27:28:21
2 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:17
3 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:01:29
4 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:31
5 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:49
6 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:02:11
7 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling 0:03:28
8 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:03:32
9 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:03:50
10 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:03:58
11 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:27
12 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:08
13 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:10
14 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:06:20
15 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani – CSF 0:06:39
16 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:08:12
17 Sebastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:08:13
18 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:09:11
19 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:09:30
20 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:09:41
21 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:03
22 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:46
23 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:12:51
24 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:13:12
25 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:13:24
26 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:27
27 Helmut Trettwer (GER) WSA – Greenlife 0:14:28
28 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:15:10
29 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 0:16:54
30 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:58
31 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling 0:17:13
32 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:19:59
33 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:20:35
34 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:21:15
35 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:21:34
36 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:24:01
37 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:55
38 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:30:21
39 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:30:31
40 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:31:48
41 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:32:44
42 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:33:06
43 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:33:28
44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:34:14
45 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:34:22
46 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:34:40
47 Lennard Kämna (GER) Stölting Service Group 0:34:52
48 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:35:13
49 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:36:43
50 Sven Reutter (GER) Stölting Service Group 0:36:50
51 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:37:06
52 Jacek Morajko (Pol) Wibatech – Fuji 0:37:11
53 Nicolas Winter (SUI) Team Vorarlberg 0:37:21
54 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:38:59
55 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:39:08
56 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:39:37
57 Stefan Poll (AUT) WSA – Greenlife 0:40:13
58 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:41:08
59 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:41:23
60 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:41:30
61 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:42:34
62 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:42:39
63 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:43:34
64 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:44:23
65 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:44:33
66 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:44:44
67 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:46:09
68 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:46:12
69 Francesc Zurita (Esp) Team Vorarlberg 0:46:48
70 Alexander Serov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:47:29
71 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:48:06
72 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:48:36
73 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:48:53
74 Johannes Schinnagel (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:50:01
75 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:50:12
76 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:50:13
77 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:50:16
78 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:50:20
79 Luca Chirico (Ita) Bardiani – CSF 0:50:31
80 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:50:49
81 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:51:27
82 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:51:39
83 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:52:11
84 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:52:38
85 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:52:40
86 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:53:23
87 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:54:04
88 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:54:34
89 Lukas Schlemmer (AUT) WSA – Greenlife 0:54:45
90 Jannik Steimle (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:55:39
91 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:56:02
92 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:57:46
93 Alexander Wachter (AUT) Tirol Cycling Team 0:57:52
94 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:58:03
95 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:58:41
96 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:58:46
97 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:58:48
98 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:59:53
99 Dariusz Batek (Pol) Wibatech – Fuji 1:00:11
100 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 1:00:43
101 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 1:01:16
102 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 1:02:29
103 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech – Fuji 1:02:58
104 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 1:03:45
105 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 1:03:52
106 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 1:04:48
107 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 1:08:00
108 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 1:09:30
109 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 1:15:20
110 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 1:15:37
111 Blazej Janiaczyk (Pol) Wibatech – Fuji 1:16:54
112 Daniel Auer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 1:19:24
113 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 1:21:38
114 Markus Kopfauf (AUT) WSA – Greenlife 1:25:08