Osterreich-Rundfahrt / Foto Josef Vaishar

Brendan Canty był najszybszy na trzecim etapie Tour of Austria. Nowym liderem został Markus Eibbeger.

Kolarze ścigający się w Austrii mieli dzisiaj do pokonania 181.3km po pagórkowatym terenie. Finisz czekał na krótkiej wspinaczce, a przewyższenie całego etapu wynosiło aż 3084m.

Ucieczkę 10km po starcie stworzyli Marcin Mrozek (CCC SPrandi Polkowice), Alessandro Vanotti (Astana), Anthony Perez (Cofidis) i Alexej Rybalkin (Gazprom – RusVelo). Po 8km dołączył do nich Frederik Backaert (Wanty – Goupe Gobert). Ich przewaga wzrosła nawet do prawie 5 minut, ale mocna praca peletonu sprawiła, że różnica szybko zaczęła spadać.

Ostatecznie uciekająca grupka została złapana u podnóża finałowego podjazdu, co zapowiadało walkę liderów. Zgodnie z zapowiedziami, peleton porządnie się poszatkował, a jako pierwszy do ataku ruszył Brendan Canty (Drapac). Australijczyk szybko zbudował 30-sekundową przewagę, lecz goniąca grupka innych górali nie dawała za wygraną. Mimo to kolarz z Antypodów zdołał wygrać etap. 10 sekund stracił Markus Eibegger (Felbermayr), a 16 sekund po zwycięzcy na metę wjechał Marek Rutkiewicz (Wbatech Fuji). Wysoko, bo na 6. pozycji finiszował Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), który stracił 20 sekund. Nowym liderem został Eibegger.

Wyniki:

1 101 AUS CANTY Brendan Drapac Professional Cycling 4:59:20
2 121 AUT EIBEGGER Markus Team Felbermayr Simplon Wels 4:59:31 +00:00:11
3 185 POL RUTKIEWICZ Marek Wibatech-Fuji 4:59:37 +00:00:17
4 113 AUT PERNSTEINER Hermann Amplatz – BMC 4:59:37 +00:00:17
5 34 FRA MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 4:59:37 +00:00:17
6 1 CZE HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice 4:59:40 +00:00:20
7 24 FRA ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solution Credits 4:59:42 +00:00:22
8 151 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg 4:59:42 +00:00:22
9 63 ITA PIRAZZI Stefano Bardiani CSF 4:59:46 +00:00:26
10 83 ESP FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 4:59:48 +00:00:28
11 61 ITA BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani CSF 4:59:51 +00:00:31
12 122 AUT RABITSCH Stephan Team Felbermayr Simplon Wels 4:59:51 +00:00:31
13 142 AUT FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 4:59:59 +00:00:39
14 23 FRA MOLARD Rudy Cofidis, Solution Credits 5:00:04 +00:00:44
15 75 GER MAGER Christian Stölting Service Group 5:00:04 +00:00:44
16 14 KAZ KOZHATAYEV Bakhtiyar Astana Pro Team 5:00:14 +00:00:54
17 175 SLO NOVAK Domen Adria Mobil 5:00:17 +00:00:57
18 6 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 5:00:19 +00:00:59
19 177 SLO GOLCER Jure Adria Mobil 5:00:25 +00:01:05
20 92 FRA BALDO Nicolas Team Roth 5:00:30 +00:01:10
21 31 BEL DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert 5:00:30 +00:01:10
22 145 AUT SCHÖNBERGER Sebastian Tirol Cycling Team 5:00:38 +00:01:18
23 2 POL SZMYD Sylwester CCC Sprandi Polkowice 5:00:38 +00:01:18
24 36 NED MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 5:00:38 +00:01:18
25 131 GER BALDAUF Sebastian Hrinkow Advarics Cycleangteam 5:00:43 +00:01:23
26 22 FRA HARDY Romain Cofidis, Solution Credits 5:00:43 +00:01:23
27 102 AUS NORRIS Lachlan Drapac Professional Cycling 5:00:46 +00:01:26
28 116 SVK CANECKY Marek Amplatz – BMC 5:00:46 +00:01:26
29 42 NED VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton 5:00:52 +00:01:32
30 105 USA MANNION Gavin Drapac Professional Cycling 5:00:58 +00:01:38
31 55 RUS SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 5:01:04 +00:01:44
32 86 FRA PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 5:01:04 +00:01:44
33 117 HUN KUSZTOR Peter Amplatz – BMC 5:01:12 +00:01:52
34 52 RUS RYBALKIN Aleksey Gazprom – Rusvelo 5:01:17 +00:01:57
35 115 SLO TRATNIK Jan Amplatz – BMC 5:01:21 +00:02:01
36 81 FRA DI GREGORIO Rémy Delko Marseille Provence KTM 5:01:34 +00:02:14
37 95 AUT KRIZEK Matthias Team Roth 5:01:34 +00:02:14
38 47 NED TOLHOEK Antwan Roompot Oranje Peloton 5:01:34 +00:02:14
39 17 KAZ ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 5:01:34 +00:02:14
40 176 CRO ROGINA Radoslav Adria Mobil 5:01:34 +00:02:14
41 167 GER TRETTWER Helmut WSA-Greenlife 5:01:59 +00:02:39
42 4 POL BROZYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 5:02:10 +00:02:50
43 133 AUT HRINKOW Dominik Hrinkow Advarics Cycleangteam 5:02:16 +00:02:56
44 96 ITA PASQUALON Andrea Team Roth 5:02:16 +00:02:56
45 62 ITA CHIRICO Luca Bardiani CSF 5:02:28 +00:03:08
46 76 GER REUTTER Sven Stölting Service Group 5:02:31 +00:03:11
47 111 AUT KUEN Maximilian Amplatz – BMC 5:02:37 +00:03:17
48 46 NED VAN DER LIJKE Nick Roompot Oranje Peloton 5:02:45 +00:03:25
49 73 GER KÄMNA Lennard Stölting Service Group 5:02:54 +00:03:34
50 163 AUT LEOPOLD Hans-Jörg WSA-Greenlife 5:02:56 +00:03:36
51 93 ESP BELDA GARCIA David Team Roth 5:02:56 +00:03:36
52 32 BEL BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 5:03:05 +00:03:45
53 103 AUS PHELAN Adam Drapac Professional Cycling 5:03:07 +00:03:47
54 57 RUS ZAKARIN Aydar Gazprom – Rusvelo 5:03:10 +00:03:50
55 5 POL HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice 5:03:23 +00:04:03
56 164 AUT PÖLL Stefan WSA-Greenlife 5:03:23 +00:04:03
57 7 POL MROZEK Marcin CCC Sprandi Polkowice 5:03:37 +00:04:17
58 72 DEN GULDHAMMER Rasmus Stölting Service Group 5:03:37 +00:04:17
59 3 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 5:03:42 +00:04:22
60 11 ITA AGNOLI Valerio Astana Pro Team 5:03:54 +00:04:34
61 127 AUT WALZEL Andreas Team Felbermayr Simplon Wels 5:03:56 +00:04:36
62 112 AUT UMHALLER Andreas Amplatz – BMC 5:04:01 +00:04:41
63 134 AUT GRAF Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 5:04:26 +00:05:06
64 156 SUI WINTER Nicolas Team Vorarlberg 5:04:28 +00:05:08
65 147 AUT WEISS Martin Tirol Cycling Team 5:04:35 +00:05:15
66 114 SLO BAJC Andi Amplatz – BMC 5:04:35 +00:05:15
67 56 RUS ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo 5:05:00 +00:05:40
68 91 POR PIRES Bruno Manuel Silva Team Roth 5:05:00 +00:05:40
69 146 AUT WACHTER Alexander Tirol Cycling Team 5:05:05 +00:05:45
70 143 AUT GAMPER Patrick Tirol Cycling Team 5:05:05 +00:05:45
71 74 GER KOEP Thomas Stölting Service Group 5:05:05 +00:05:45
72 66 ITA TONELLI Alessandro Bardiani CSF 5:05:23 +00:06:03
73 51 RUS SEROV Alexander Gazprom – Rusvelo 5:05:33 +00:06:13
74 65 ITA STERBINI Simone Bardiani CSF 5:05:37 +00:06:17
75 27 FRA VENTURINI Clément Cofidis, Solution Credits 5:05:46 +00:06:26
76 82 FRA EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 5:05:46 +00:06:26
77 87 FRA HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM 5:05:46 +00:06:26
78 25 FRA TURGIS Anthony Cofidis, Solution Credits 5:05:53 +00:06:33
79 135 AUT HOFER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 5:05:54 +00:06:34
80 41 NED WEENING Pieter Roompot Oranje Peloton 5:05:54 +00:06:34
81 71 GER CIOLEK Gerald Stölting Service Group 5:06:07 +00:06:47
82 43 NED VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot Oranje Peloton 5:06:12 +00:06:52
83 124 GBR MCLAUGHLIN James Team Felbermayr Simplon Wels 5:06:16 +00:06:56
84 171 SLO KATRASNIK Gasper Adria Mobil 5:06:16 +00:06:56
85 166 AUT SOKOL Jan WSA-Greenlife 5:06:20 +00:07:00
86 161 GER BISSINGER Florian WSA-Greenlife 5:06:20 +00:07:00
87 77 GER TENBROCK Jonas Stölting Service Group 5:06:20 +00:07:00
88 184 POL MORAJKO Jacek Wibatech-Fuji 5:06:31 +00:07:11
89 181 POL BATEK Dariusz Wibatech-Fuji 5:06:31 +00:07:11
90 33 BEL DRON Boris Wanty – Groupe Gobert 5:06:34 +00:07:14
91 35 GBR MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 5:06:37 +00:07:17
92 21 SWE AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solution Credits 5:06:44 +00:07:24
93 13 KAZ KAMYSHEV Arman Astana Pro Team 5:06:46 +00:07:26
94 12 KAZ AYAZBAYEV Maxat Astana Pro Team 5:06:46 +00:07:26
95 107 NED KONING Peter Drapac Professional Cycling 5:06:46 +00:07:26
96 165 AUT SCHLEMMER Lukas WSA-Greenlife 5:06:46 +00:07:26
97 132 AUT BENETSEDER Josef Hrinkow Advarics Cycleangteam 5:06:46 +00:07:26
98 104 AUS CLARKE William Drapac Professional Cycling 5:06:46 +00:07:26
99 54 RUS MANAKOV Viktor Gazprom – Rusvelo 5:06:59 +00:07:39
100 182 POL JANIACZYK Blazej Wibatech-Fuji 5:07:22 +00:08:02
101 173 SLO PER David Adria Mobil 5:07:36 +00:08:16
102 172 SLO PER Gorazd Adria Mobil 5:07:36 +00:08:16
103 154 AUT LEHNER Daniel Team Vorarlberg 5:07:36 +00:08:16
104 174 SLO BOZIC Jon Adria Mobil 5:07:36 +00:08:16
105 106 NZL EVANS Brad Drapac Professional Cycling 5:07:41 +00:08:21
106 155 ESP ZURITA MARTINEZ Francesc Team Vorarlberg 5:07:45 +00:08:25
107 141 AUT BOSMAN Patrick Tirol Cycling Team 5:07:45 +00:08:25
108 125 GER SCHINNAGEL Johannes Team Felbermayr Simplon Wels 5:07:55 +00:08:35
109 126 GER STEIMLE Jannik Team Felbermayr Simplon Wels 5:07:55 +00:08:35
110 153 AUT JÄGER Patrick Team Vorarlberg 5:08:11 +00:08:51
111 162 AUT KOPFAUF Markus WSA-Greenlife 5:08:11 +00:08:51
112 16 ITA VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 5:08:11 +00:08:51
113 183 POL JANISZEWSKI Sylwester Wibatech-Fuji 5:08:23 +00:09:03
114 187 AUT WAUCH Tobias Wibatech-Fuji 5:08:23 +00:09:03
115 44 NED KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton 5:08:52 +00:09:32
116 45 NED KREDER Wesley Roompot Oranje Peloton 5:08:52 +00:09:32
117 157 HUN DER Zsolt Team Vorarlberg 5:09:09 +00:09:49
118 152 FRA KORETZKY Clement Team Vorarlberg 5:09:09 +00:09:49
119 84 LTU SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM 5:09:36 +00:10:16
120 85 FRA MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 5:09:36 +00:10:16
121 97 ITA TOFFALI Nicola Team Roth 5:09:41 +00:10:21
122 53 RUS SVESHNIKOV Kirill Gazprom – Rusvelo 5:10:09 +00:10:49
123 64 ITA RUFFONI Nicola Bardiani CSF 5:10:43 +00:11:23
124 15 KAZ OMIRZAKOV Dias Astana Pro Team 5:11:02 +00:11:42
125 67 ITA ZARDINI Edoardo Bardiani CSF 5:11:45 +00:12:25
126 26 FRA PEREZ Anthony Cofidis, Solution Credits 5:12:33 +00:13:13
127 123 AUT AUER Daniel Team Felbermayr Simplon Wels 5:12:33 +00:13:13
37 GER THURAU Björn Wanty – Groupe Gobert
137 AUT WIENEROITHER Matthias Hrinkow Advarics Cycleangteam

 

Klasyfikacja generalna:

1 121 AUT EIBEGGER Markus Team Felbermayr Simplon Wels 13:49:58
2 101 AUS CANTY Brendan Drapac Professional Cycling 13:50:02 + 00:00:04
3 185 POL RUTKIEWICZ Marek Wibatech-Fuji 13:50:11 + 00:00:13
4 34 FRA MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 13:50:15 + 00:00:17
5 151 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg 13:50:21 + 00:00:23
6 1 CZE HIRT Jan CCC Sprandi Polkowice 13:50:22 + 00:00:24
7 83 ESP FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 13:50:25 + 00:00:27
8 24 FRA ROSSETTO Stéphane Cofidis, Solution Credits 13:50:27 + 00:00:29
9 122 AUT RABITSCH Stephan Team Felbermayr Simplon Wels 13:50:28 + 00:00:30
10 142 AUT FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team 13:50:29 + 00:00:31
11 113 AUT PERNSTEINER Hermann Amplatz – BMC 13:50:31 + 00:00:33
12 23 FRA MOLARD Rudy Cofidis, Solution Credits 13:50:42 + 00:00:44
13 75 GER MAGER Christian Stölting Service Group 13:50:45 + 00:00:47
14 61 ITA BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani CSF 13:50:49 + 00:00:51
15 6 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 13:50:55 + 00:00:57
16 14 KAZ KOZHATAYEV Bakhtiyar Astana Pro Team 13:51:01 + 00:01:03
17 175 SLO NOVAK Domen Adria Mobil 13:51:01 + 00:01:03
18 31 BEL DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert 13:51:04 + 00:01:06
19 145 AUT SCHÖNBERGER Sebastian Tirol Cycling Team 13:51:17 + 00:01:19
20 36 NED MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert 13:51:19 + 00:01:21
21 92 FRA BALDO Nicolas Team Roth 13:51:22 + 00:01:24
22 116 SVK CANECKY Marek Amplatz – BMC 13:51:24 + 00:01:26
23 22 FRA HARDY Romain Cofidis, Solution Credits 13:51:24 + 00:01:26
24 177 SLO GOLCER Jure Adria Mobil 13:51:25 + 00:01:27
25 2 POL SZMYD Sylwester CCC Sprandi Polkowice 13:51:29 + 00:01:31
26 131 GER BALDAUF Sebastian Hrinkow Advarics Cycleangteam 13:51:32 + 00:01:34
27 86 FRA PACHER Quentin Delko Marseille Provence KTM 13:51:32 + 00:01:34
28 42 NED VAN EMPEL Etienne Roompot Oranje Peloton 13:51:33 + 00:01:35
29 102 AUS NORRIS Lachlan Drapac Professional Cycling 13:51:34 + 00:01:36
30 117 HUN KUSZTOR Peter Amplatz – BMC 13:51:50 + 00:01:52
31 115 SLO TRATNIK Jan Amplatz – BMC 13:51:51 + 00:01:53
32 105 USA MANNION Gavin Drapac Professional Cycling 13:51:52 + 00:01:54
33 47 NED TOLHOEK Antwan Roompot Oranje Peloton 13:52:09 + 00:02:11
34 52 RUS RYBALKIN Aleksey Gazprom – Rusvelo 13:52:12 + 00:02:14
35 176 CRO ROGINA Radoslav Adria Mobil 13:52:17 + 00:02:19
36 17 KAZ ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 13:52:19 + 00:02:21
37 95 AUT KRIZEK Matthias Team Roth 13:52:19 + 00:02:21
38 81 FRA DI GREGORIO Rémy Delko Marseille Provence KTM 13:52:26 + 00:02:28
39 63 ITA PIRAZZI Stefano Bardiani CSF 13:52:34 + 00:02:36
40 96 ITA PASQUALON Andrea Team Roth 13:52:34 + 00:02:36
41 62 ITA CHIRICO Luca Bardiani CSF 13:52:58 + 00:03:00
42 133 AUT HRINKOW Dominik Hrinkow Advarics Cycleangteam 13:53:01 + 00:03:03
43 4 POL BROZYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice 13:53:03 + 00:03:05
44 76 GER REUTTER Sven Stölting Service Group 13:53:23 + 00:03:25
45 32 BEL BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 13:53:33 + 00:03:35
46 73 GER KÄMNA Lennard Stölting Service Group 13:53:37 + 00:03:39
47 93 ESP BELDA GARCIA David Team Roth 13:53:41 + 00:03:43
48 103 AUS PHELAN Adam Drapac Professional Cycling 13:53:46 + 00:03:48
49 55 RUS SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 13:53:56 + 00:03:58
50 3 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 13:54:24 + 00:04:26
51 167 GER TRETTWER Helmut WSA-Greenlife 13:54:40 + 00:04:42
52 114 SLO BAJC Andi Amplatz – BMC 13:55:25 + 00:05:27
53 46 NED VAN DER LIJKE Nick Roompot Oranje Peloton 13:55:30 + 00:05:32
54 91 POR PIRES Bruno Manuel Silva Team Roth 13:55:51 + 00:05:53
55 57 RUS ZAKARIN Aydar Gazprom – Rusvelo 13:55:56 + 00:05:58
56 5 POL HONKISZ Adrian CCC Sprandi Polkowice 13:56:00 + 00:06:02
57 27 FRA VENTURINI Clément Cofidis, Solution Credits 13:56:08 + 00:06:10
58 164 AUT PÖLL Stefan WSA-Greenlife 13:56:14 + 00:06:16
59 7 POL MROZEK Marcin CCC Sprandi Polkowice 13:56:22 + 00:06:24
60 87 FRA HUPOND Thierry Delko Marseille Provence KTM 13:56:25 + 00:06:27
61 25 FRA TURGIS Anthony Cofidis, Solution Credits 13:56:31 + 00:06:33
62 41 NED WEENING Pieter Roompot Oranje Peloton 13:56:31 + 00:06:33
63 43 NED VAN GINNEKEN Sjoerd Roompot Oranje Peloton 13:56:46 + 00:06:48
64 112 AUT UMHALLER Andreas Amplatz – BMC 13:56:50 + 00:06:52
65 127 AUT WALZEL Andreas Team Felbermayr Simplon Wels 13:56:51 + 00:06:53
66 124 GBR MCLAUGHLIN James Team Felbermayr Simplon Wels 13:56:52 + 00:06:54
67 11 ITA AGNOLI Valerio Astana Pro Team 13:56:52 + 00:06:54
68 161 GER BISSINGER Florian WSA-Greenlife 13:57:10 + 00:07:12
69 13 KAZ KAMYSHEV Arman Astana Pro Team 13:57:16 + 00:07:18
70 147 AUT WEISS Martin Tirol Cycling Team 13:57:33 + 00:07:35
71 181 POL BATEK Dariusz Wibatech-Fuji 13:57:42 + 00:07:44
72 74 GER KOEP Thomas Stölting Service Group 13:57:57 + 00:07:59
73 66 ITA TONELLI Alessandro Bardiani CSF 13:58:14 + 00:08:16
74 173 SLO PER David Adria Mobil 13:58:19 + 00:08:21
75 141 AUT BOSMAN Patrick Tirol Cycling Team 13:58:22 + 00:08:24
76 163 AUT LEOPOLD Hans-Jörg WSA-Greenlife 13:58:27 + 00:08:29
77 82 FRA EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 13:58:30 + 00:08:32
78 16 ITA VANOTTI Alessandro Astana Pro Team 13:58:51 + 00:08:53
79 183 POL JANISZEWSKI Sylwester Wibatech-Fuji 13:58:51 + 00:08:53
80 72 DEN GULDHAMMER Rasmus Stölting Service Group 13:58:56 + 00:08:58
81 171 SLO KATRASNIK Gasper Adria Mobil 13:59:00 + 00:09:02
82 184 POL MORAJKO Jacek Wibatech-Fuji 13:59:11 + 00:09:13
83 165 AUT SCHLEMMER Lukas WSA-Greenlife 13:59:20 + 00:09:22
84 21 SWE AHLSTRAND Jonas Cofidis, Solution Credits 13:59:27 + 00:09:29
85 12 KAZ AYAZBAYEV Maxat Astana Pro Team 13:59:28 + 00:09:30
86 35 GBR MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 13:59:29 + 00:09:31
87 156 SUI WINTER Nicolas Team Vorarlberg 13:59:54 + 00:09:56
88 172 SLO PER Gorazd Adria Mobil 14:00:19 + 00:10:21
89 154 AUT LEHNER Daniel Team Vorarlberg 14:00:23 + 00:10:25
90 155 ESP ZURITA MARTINEZ Francesc Team Vorarlberg 14:00:28 + 00:10:30
91 125 GER SCHINNAGEL Johannes Team Felbermayr Simplon Wels 14:00:40 + 00:10:42
92 126 GER STEIMLE Jannik Team Felbermayr Simplon Wels 14:00:44 + 00:10:46
93 51 RUS SEROV Alexander Gazprom – Rusvelo 14:01:00 + 00:11:02
94 153 AUT JÄGER Patrick Team Vorarlberg 14:01:03 + 00:11:05
95 71 GER CIOLEK Gerald Stölting Service Group 14:01:18 + 00:11:20
96 97 ITA TOFFALI Nicola Team Roth 14:01:19 + 00:11:21
97 44 NED KERKHOF Tim Roompot Oranje Peloton 14:01:49 + 00:11:51
98 135 AUT HOFER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 14:01:51 + 00:11:53
99 85 FRA MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 14:02:51 + 00:12:53
100 146 AUT WACHTER Alexander Tirol Cycling Team 14:02:57 + 00:12:59
101 64 ITA RUFFONI Nicola Bardiani CSF 14:03:09 + 00:13:11
102 26 FRA PEREZ Anthony Cofidis, Solution Credits 14:03:16 + 00:13:18
103 134 AUT GRAF Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 14:03:18 + 00:13:20
104 15 KAZ OMIRZAKOV Dias Astana Pro Team 14:03:46 + 00:13:48
105 56 RUS ERSHOV Artur Gazprom – Rusvelo 14:03:46 + 00:13:48
106 111 AUT KUEN Maximilian Amplatz – BMC 14:03:46 + 00:13:48
107 143 AUT GAMPER Patrick Tirol Cycling Team 14:03:53 + 00:13:55
108 166 AUT SOKOL Jan WSA-Greenlife 14:04:12 + 00:14:14
109 152 FRA KORETZKY Clement Team Vorarlberg 14:04:22 + 00:14:24
110 45 NED KREDER Wesley Roompot Oranje Peloton 14:04:41 + 00:14:43
111 104 AUS CLARKE William Drapac Professional Cycling 14:05:15 + 00:15:17
112 106 NZL EVANS Brad Drapac Professional Cycling 14:05:36 + 00:15:38
113 54 RUS MANAKOV Viktor Gazprom – Rusvelo 14:05:47 + 00:15:49
114 162 AUT KOPFAUF Markus WSA-Greenlife 14:06:58 + 00:17:00
115 65 ITA STERBINI Simone Bardiani CSF 14:07:03 + 00:17:05
116 107 NED KONING Peter Drapac Professional Cycling 14:07:32 + 00:17:34
117 77 GER TENBROCK Jonas Stölting Service Group 14:07:46 + 00:17:48
118 123 AUT AUER Daniel Team Felbermayr Simplon Wels 14:07:55 + 00:17:57
119 53 RUS SVESHNIKOV Kirill Gazprom – Rusvelo 14:08:15 + 00:18:17
120 84 LTU SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence KTM 14:08:20 + 00:18:22
121 174 SLO BOZIC Jon Adria Mobil 14:08:54 + 00:18:56
122 182 POL JANIACZYK Blazej Wibatech-Fuji 14:09:08 + 00:19:10
123 187 AUT WAUCH Tobias Wibatech-Fuji 14:09:41 + 00:19:43
124 157 HUN DER Zsolt Team Vorarlberg 14:10:39 + 00:20:41
125 33 BEL DRON Boris Wanty – Groupe Gobert 14:11:22 + 00:21:24
126 67 ITA ZARDINI Edoardo Bardiani CSF 14:13:34 + 00:23:36
127 132 AUT BENETSEDER Josef Hrinkow Advarics Cycleangteam 14:16:03 + 00:26:05