Cylance Pro Cycling / Sean Robinson/Velofocus

Australijka wygrała czwarty odcinek Giro d’Italia kobiet po sprincie z peletonu. Liderką pozostała Evelyn Stevens (Boels-Dolmans).

We wtorek zawodniczki miały do przejechania 96.5km po płaskiej trasie, która lekko się zmieniła z powodów technicznych. Był to ostatni etap przed wjazdem w góry.

Od samego początku peleton narzucił bardzo mocne tempo – w pierwszej godzinie cyklistki pokonały aż 42.8km. To sprawiło, że nie pojawiły się żadne odjazdy, które zdołałyby uzyskać przewagę nad rywalkami. 40km przed finiszem ataków próbowało 14 zawodniczek, ale nie udało im się pokrzyżować szyków zasadniczej grupy.

W peletonie tempo narzucały grupy Boels-Dolmans i Wiggle-High5. Dzięki mocnej jeździe (ponad 50km/h) na koniec kolejny raz mogły się popisać sprinterki. Najszybsza była Tiffany Cromwell (Canyon-SRAM), która powtórzyła wczorajszy sukces swojej rodaczki Chloe Hosking (Wiggle High5). Drugie miejsce zajęła Maria Giulia Confalonieri (Lensworld-Zannata), a trzecie Aude Biannic (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

W klasyfikacji generalnej brak większych zmian – na prowadzeniu pozostała Evelyn Stevens (Boels-Dolmans) z przewagą trzech sekund nad Katarzyną Niewiadomą (Rabo Liv) i trzynastu nad Megan Guarnier (Boels-Dolmans).

Wyniki:

1 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 2:02:24
2 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:00:00
3 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
4 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
5 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:00:00
6 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
7 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:00
9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:00:00
10 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:00:00
11 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:00:00
12 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
13 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:00:00
14 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:00:00
15 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:00:00
16 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
17 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
18 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:00:00
19 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:00:00
20 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
21 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
22 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
23 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:00:00
24 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
25 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
26 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:00:00
27 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:00:00
28 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:00
29 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:00:00
30 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
31 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:00
32 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:00
33 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
34 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
35 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:00
36 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
37 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
38 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:00:00
39 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:00:00
40 Lex Albrecht (Can) BePink 0:00:00
41 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:00
42 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
43 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
44 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
45 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:00:00
46 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:00
47 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
48 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:00:00
49 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:00
50 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
51 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
52 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
53 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:00:00
54 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
55 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:00:00
56 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:00:00
57 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:00:00
58 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:00:00
59 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:00:00
60 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:00:00
61 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
62 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
63 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
64 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
65 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:00:00
66 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:00:00
67 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:00:00
68 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
69 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:00
70 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:00:00
71 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:00
72 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:00
73 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:00
74 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:00:00
75 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:00:10
76 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:00:10
77 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:10
78 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:10
79 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:00:10
80 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:00:10
81 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:00:13
82 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:13
83 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:00:13
84 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:00:13
85 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:00:13
86 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:13
87 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:00:13
88 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:13
89 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:13
90 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:00:13
91 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:00:13
92 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:00:13
93 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:00:13
94 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:00:13
95 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:00:13
96 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:13
97 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:13
98 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:13
99 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:13
100 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:13
101 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:13
102 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:13
103 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:00:13
104 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:00:13
105 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:13
106 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:00:13
107 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:13
108 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:00:13
109 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:00:24
110 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:33
111 Amber Neben (USA) BePink 0:00:33
112 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:33
113 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:33
114 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:00:33
115 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:00:33
116 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:00:33
117 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:33
118 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:00:33
119 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:00:33
120 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:00:33
121 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:33
122 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:33
123 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:01:53
124 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:02:07
125 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:02:13
126 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:13
127 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:02:13
128 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:00
129 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
130 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:04:21
DNF Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas de San Luis
DNS Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini
DNS Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld – Zanatta

Klasyfikacja generalna:

1 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 10:21:49
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:03
3 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:13
4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:24
5 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:36
6 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:43
7 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:45
8 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:50
9 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:01:13
10 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:14
11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:01:15
12 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:01:52
13 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:01:59
14 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:02:04
15 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:02:06
16 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:02:07
17 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:02:08
18 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:02:16
19 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:02:34
20 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:02:36
21 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:02:40
22 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:02:44
23 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:02:45
24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:45
25 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:02:46
26 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:48
27 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:02:56
28 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:03:19
29 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:03:22
30 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:03:22
31 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:03:24
32 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:03:38
33 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:03:47
34 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:35
35 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:04:46
36 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:48
37 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:49
38 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:49
39 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:04:50
40 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:54
41 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:05:06
42 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:05:09
43 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:05:16
44 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:05:27
45 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:05:33
46 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:05:35
47 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:05:49
48 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:57
49 Amber Neben (USA) BePink 0:05:58
50 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:06:02
51 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:06:45
52 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:06:58
53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:07:16
54 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:07:18
55 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:07:43
56 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:07:50
57 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:07:50
58 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:07:52
59 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:07:54
60 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:07:56
61 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:08:05
62 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:08:16
63 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:08:28
64 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:08:28
65 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:08:30
66 Lex Albrecht (Can) BePink 0:08:37
67 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:08:40
68 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:08:41
69 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:08:44
70 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:09:04
71 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:09:21
72 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:09:22
73 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:09:38
74 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:09:43
75 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:10:26
76 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:10:26
77 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:10:42
78 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:10:43
79 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:10:47
80 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:10:53
81 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:11:13
82 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:11:18
83 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:11:25
84 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:12:06
85 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:12:09
86 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:12:45
87 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:12:53
88 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:12:54
89 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:12:57
90 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:12:57
91 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:12:58
92 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:13:01
93 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:13:02
94 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:13:05
95 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:13:15
96 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:13:42
97 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:13:42
98 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:14:06
99 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:14:07
100 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:14:22
101 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:14:28
102 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:14:31
103 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:14:34
104 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:14:35
105 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:14:49
106 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:14:50
107 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:15:01
108 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:15:03
109 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:15:16
110 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:15:36
111 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:16:29
112 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:18:22
113 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:19:28
114 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:19:46
115 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:19:47
116 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:19:53
117 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:20:06
118 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:20:22
119 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:20:24
120 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:21:08
121 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:22:01
122 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:22:07
123 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:22:56
124 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:23:18
125 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:24:27
126 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:25:45
127 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:28:36
128 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:30:20
129 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:35:46
130 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:35:52