Clement Venturini (Cofidis) był najszybszy na drugim etapie Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria. Nowym liderem został Andrea Pasqualon (Team Roth).

Drugi etap austriackiej etapówki prowadził z Mondsee do Steyr i liczył ponad 194 kilometry. W pierwszej części wyścigu zawodnicy mieli do pokonania dość trudny podjazd do Hochecken. Poza tym na trasie usytuowano trzy lotne finisze.

HÖHENDIAGRAMME TOUR16

Już tradycyjnie na początku wyścigu uformowała się ucieczka. Jechało w niej czterech kolarzy: Jacek Morajko (Wibatech-Fuji), Artur Ershov (Gazprom-RusVelo), Helmut Trettwer (WSA-Greenlife) i William Clarke (Drapac). Jedyną górską premię wygrał Jacek Morajko i to on do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala!

35 kilometrów przed metą na czele zostali tylko Morajko, Clarke i Trettwer. Jednak 10 kilometrów dalej peleton zakończył harce tych zawodników. Swoich sił próbował także Marek Rutkiewicz (Wibatech – Fuji), ale jego akcja także nie przyniosła powodzenia.

Zgodnie z przewidywaniami o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Clement Venturini (Cofidis). Drugi był Andrea Pasqualon (Team Roth), a trzeci Sjoerd van Ginneken (Roompot – Oranje Peloton).

Szósty był Sylwester Janiszewski, a dwunasty Marek Rutkiewicz (obaj Wibatech – Fuji). Czternasty finiszował Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice).

Nowym liderem został Andrea Pasqualon (Team Roth). Janiszewski awansował na trzecią pozycję w GC.

Wyniki drugiego etapu:

1 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 4:48:25
2 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:00:00
3 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
4 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
5 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
6 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
7 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
8 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
9 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:00:00
10 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:00:00
11 David Per (Slo) Adria Mobil 0:00:00
12 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:00
13 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
14 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
15 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
16 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:00
17 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
18 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
19 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
20 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
21 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
22 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
23 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
24 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:00
25 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
26 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
27 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
28 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
29 Luca Chirico (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
30 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
31 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
32 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
33 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:00
34 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
35 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
36 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:00
37 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
38 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
39 Lennard Kämna (GER) Stölting Service Group 0:00:00
40 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
41 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:00
42 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
43 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:00:00
44 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:12
45 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:00:12
46 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:12
47 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:00
48 Domen Novak (Slo) Adria Mobil 0:00:12
49 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:12
50 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani – CSF 0:00:12
51 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:00:12
52 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling 0:00:12
53 Sven Reutter (GER) Stölting Service Group 0:00:12
54 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:00:12
55 Sebastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:12
56 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:12
57 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:12
58 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 0:00:12
59 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:12
60 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:00:12
61 Dariusz Batek (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:12
62 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
63 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:12
64 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:12
65 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:00:26
66 Björn Thurau (GER) Wanty – Groupe Gobert 0:00:42
67 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:02:07
68 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:02:07
69 Jannik Steimle (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:07
70 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:02:07
71 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:07
72 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:07
73 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:02:07
74 Stefan Poll (AUT) WSA – Greenlife 0:02:07
75 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:02:07
76 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:02:07
77 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:02:07
78 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:02:07
79 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:07
80 Johannes Schinnagel (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:07
81 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:02:07
82 Helmut Trettwer (GER) WSA – Greenlife 0:02:07
83 Lukas Schlemmer (AUT) WSA – Greenlife 0:02:07
84 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:07
85 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:07
86 Jacek Morajko (Pol) Wibatech – Fuji 0:02:07
87 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:07
88 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis Solutions Crédits 0:02:07
89 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:02:07
90 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:07
91 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:07
92 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:02:07
93 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:07
94 Francesc Zurita (Esp) Team Vorarlberg 0:02:07
95 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:02:07
96 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:07
97 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:07
98 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:02:07
99 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:42
100 Nicolas Winter (SUI) Team Vorarlberg 0:04:39
101 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:04:39
102 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:04:39
103 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:04:39
104 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:04:39
105 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:04:39
106 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:04:39
107 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:39
108 Alexander Serov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:39
109 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 0:04:39
110 Daniel Auer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:04:39
111 Alexander Wachter (AUT) Tirol Cycling Team 0:04:39
112 Markus Kopfauf (AUT) WSA – Greenlife 0:08:04
113 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:08:04
114 Tobias Wauch (AUT) Wibatech – Fuji 0:08:04
115 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:08:04
116 Viktor Manakov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:04
117 Blazej Janiaczyk (Pol) Wibatech – Fuji 0:08:04
118 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:08:04
119 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:08:04
120 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:04
121 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:08:04
122 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:08:04
123 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:04
124 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 0:08:04
125 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:08:04
126 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:04
127 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:08:04
128 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:12:02
129 Matthias Wieneroither (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:12:02
DNS Nico Brüngger (SUI) Team Roth

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 8:50:18
2 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
3 Sylwester Janiszewski (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:10
4 Quentin Pacher (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:10
5 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:12
6 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:00:12
7 Luca Chirico (Ita) Bardiani – CSF 0:00:12
8 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:12
9 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:15
10 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:16
11 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:16
12 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:17
13 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:18
14 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:18
15 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:19
16 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:19
17 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:19
18 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:19
19 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:19
20 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
21 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:20
22 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
23 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:00:20
24 Marek Rutkiewicz (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:20
25 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
26 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:21
27 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:21
28 Patrick Schelling (SUI) Team Vorarlberg 0:00:21
29 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:21
30 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:23
31 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:23
32 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:00:23
33 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:23
34 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:24
35 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:24
36 Lennard Kämna (GER) Stölting Service Group 0:00:25
37 David Per (Slo) Adria Mobil 0:00:25
38 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:25
39 Domen Novak (Slo) Adria Mobil 0:00:26
40 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:27
41 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:00:27
42 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:27
43 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:00:27
44 David Belda Garcia (Esp) Team Roth 0:00:27
45 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:27
46 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:27
47 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:29
48 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:30
49 Sebastian Baldauf (GER) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:00:31
50 Florian Bissinger (GER) WSA – Greenlife 0:00:32
51 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:00:32
52 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:00:33
53 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:33
54 Sven Reutter (GER) Stölting Service Group 0:00:34
55 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth 0:00:34
56 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:34
57 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:34
58 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:35
59 Hermann Pernsteiner (AUT) Amplatz – BMC 0:00:36
60 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling 0:00:36
61 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:37
62 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani – CSF 0:00:40
63 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:00:42
64 Dariusz Batek (Pol) Wibatech – Fuji 0:00:53
65 Nicola Toffali (Ita) Team Roth 0:01:20
66 Björn Thurau (GER) Wanty – Groupe Gobert 0:01:45
67 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:08
68 Lukas Schlemmer (AUT) WSA – Greenlife 0:02:16
69 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:19
70 Jacek Morajko (Pol) Wibatech – Fuji 0:02:22
71 Helmut Trettwer (GER) WSA – Greenlife 0:02:23
72 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:24
73 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis Solutions Crédits 0:02:25
74 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:02:25
75 Francesc Zurita (Esp) Team Vorarlberg 0:02:25
76 Dias Omirzakov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:26
77 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:26
78 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:02:26
79 Johannes Schinnagel (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:27
80 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:27
81 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:28
82 Daniel Lehner (AUT) Team Vorarlberg 0:02:29
83 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:29
84 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani – CSF 0:02:30
85 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:02:31
86 Jannik Steimle (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:31
87 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:02:33
88 Stefan Poll (AUT) WSA – Greenlife 0:02:33
89 Thomas Koep (GER) Stölting Service Group 0:02:34
90 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:02:34
91 Patrick Jäger (AUT) Team Vorarlberg 0:02:34
92 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:34
93 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:37
94 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:39
95 Martin Weiss (AUT) Tirol Cycling Team 0:02:40
96 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:02:40
97 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:02:57
98 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:04:53
99 Clément Koretzky (Fra) Team Vorarlberg 0:04:55
100 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:05:01
101 Daniel Auer (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:05:04
102 Nicolas Winter (SUI) Team Vorarlberg 0:05:08
103 Alexander Serov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:09
104 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:05:11
105 Hans-Jörg Leopold (AUT) WSA – Greenlife 0:05:13
106 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:05:39
107 Alexander Wachter (AUT) Tirol Cycling Team 0:07:34
108 Jan Sokol (AUT) WSA – Greenlife 0:07:34
109 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling 0:07:37
110 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:07:48
111 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling 0:08:11
112 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:26
113 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:28
114 Markus Kopfauf (AUT) WSA – Greenlife 0:08:29
115 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:08:30
116 Viktor Manakov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:30
117 Andreas Graf (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:08:34
118 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling 0:10:28
119 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:10:51
120 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:11:00
121 Tobias Wauch (AUT) Wibatech – Fuji 0:11:00
122 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:11:08
123 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:11:08
124 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani – CSF 0:11:11
125 Zsolt Der (Hun) Team Vorarlberg 0:11:12
126 Blazej Janiaczyk (Pol) Wibatech – Fuji 0:11:28
127 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:30
128 Matthias Wieneroither (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:18:31
129 Josef Benetseder (AUT) Hrinkow Advarics Cycleangteam 0:18:59