Chloe Hosking (Wiggle High5) wygrała trzeci etap wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile. Liderką pozostała Evelyn Stevens (Boels – Dolmans).

Trzeci etap kobiecego Giro to płaska jak stół przeprawa z Montagnana do Lendinara. Zawodniczki miały do pokonania 120 kilometrów, a po drodze była jedna górska i jedna lotna premia.

giro rosa 3 etap

Panie od samego początku dyktowały mocne tempo, co nie pozwoliło na skuteczny odjazd harcowniczek. Dopiero 20 kilometrów przed metą zaatakowała Scotti Lechuga (Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team), a za Amerykanką pojechała Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana). Zgodnie z oczekiwaniami akcja szybko została skasowana przez ekipy liczące na sprinterski finisz.

W dość technicznej końcówce najsprawniej poradziła sobie Chloe Hosking (Wiggle High5). Druga była Marta Tagliaferroi (Ale Cipollini), a trzecia Giorgia Bronzini (Wiggle High5).

Wszystkie Polki zakończyły dzisiejszy etap w pierwszej grupie.

Liderką pozostała Evelyn Stevens (Boels – Dolmans), a druga jest Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv).

Wyniki trzeciego etapu:

1 HOSKING Chloe Wiggle High5 2:50:14
2 TAGLIAFERRO Marta Alé Cipollini st
3 BRONZINI Giorgia Wiggle High5 st
4 FOURNIER Roxane Poitou-Charentes.Futuroscope.86 st
5 GUARISCHI Barbara Canyon SRAM st
6 BRAND Lucinda RaboLiv WomenCyclingTeam st
7 GUARNIER Megan Boels Dolmans st
8 KIRCHMANN Leah Liv-Plantur st
9 DE JONG Thalita RaboLiv WomenCyclingTeam st
10 PAVIN Michela INPA – Bianchi st
11 PALADIN Soraya Top Girls Fassa Bortolo st
12 DE VUYST Sofie Lotto Soudal Ladies st
13 CROMWELL Tiffany Canyon SRAM st
14 CONFALONIERI Maria Giulia Lensworld-Zannata st
15 FIDANZA Arianna Astana Women’s Team st
16 SANGUINETI Ilaria BePink st
17 BIANNIC Aude Poitou-Charentes.Futuroscope.86 st
18 MAJERUS Christine Boels Dolmans st
19 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana st
20 DREXEL Ingrid Astana Women’s Team st
21 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo st
22 BERTIZZOLO Sofia Astana Women’s Team st
23 GUTIERREZ Sheyla Cylance Pro Cycling st
24 BALDUCCI Michela SC Michela Fanini st
25 NIEWIADOMA Katarzyna RaboLiv WomenCyclingTeam st
26 GONZALEZ Alicia Lointek st
27 STEVENS Evelyn Boels Dolmans st
28 WEAVER Molly Liv-Plantur st
29 SAIFUTDINOVA Natalya Astana Women’s Team st
30 FRAPPORTI Simona Hitec Products st
31 VAN DER BREGGEN Anna RaboLiv WomenCyclingTeam st
32 BARTELLONI Beatrice Aromitalia Vaiano st
33 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 st
34 KESSLER Nina Lensworld-Zannata st
35 LOZANO Laura Camila SC Michela Fanini st
36 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini st
37 JASINSKA Malgorzata Alé Cipollini st
38 SOEK Julia Liv-Plantur st
39 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana st
40 TUSLAITE Daiva INPA – Bianchi st
41 ERAUD Séverine Poitou-Charentes.Futuroscope.86 st
42 GONZALEZ Lucia Lointek st
43 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana st
44 VEKEMANS Anisha Lotto Soudal Ladies st
45 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling st
46 DOEBEL-HICKOK Kristabel Cylance Pro Cycling st
47 PINTAR Ursa BTC City Ljubljana st
48 ARZUFFI Alice Maria Lensworld-Zannata st
49 BULLERI Alessia Aromitalia Vaiano st
50 LICHTENBERG Claudia Lotto Soudal Ladies st
51 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano st
52 FRANCHI Elena Aromitalia Vaiano st
53 GUDERZO Tatiana Hitec Products st
54 STRICKER Anna Zita Maria INPA – Bianchi st
55 CANUEL Karol-Ann Boels Dolmans st
56 KACHELHOFFER An-Li Lotto Soudal Ladies st
57 DIDERIKSEN Amalie Boels Dolmans st
58 RAGUSA Katia Servetto Footon st
59 MARTINI Alessia Aromitalia Vaiano st
60 PAVLUKHINA Olena BTC City Ljubljana st
61 KOZONCHUK Oxana Lensworld-Zannata st
62 VIECELI Lara INPA – Bianchi st
63 HUANG Ting Ying Servetto Footon st
64 RIABCHENKO Tetyana INPA – Bianchi st
65 GILLOW Shara RaboLiv WomenCyclingTeam st
66 MERINO Eider Lointek st
67 ABBOTT Mara Wiggle High5 st
68 PILZ Estefania Xirayas de San Luis st
69 DAL SANTO Nicole Top Girls Fassa Bortolo st
70 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 st
71 TAYLOR Carlee Liv-Plantur st
72 MEDVEDOVA Tereza BePink st
73 UEBELHART Jessica Hagens Berman / Superming st
74 OYARBIDE Lourdes Bizkaia-Durango st
75 DOM Annelies Lensworld-Zannata st
76 MUNOZ Paola Xirayas de San Luis st
77 CIPRIANI Carmela Hagens Berman / Superming st
78 KITCHEN Lauren Hitec Products st
79 PINTOS Valeria Xirayas de San Luis st
80 VYSOTSKA Yevgeniya Hagens Berman / Superming st
81 SLIK Rozanne Liv-Plantur st
82 YONAMINE Eri Hagens Berman / Superming st
83 MARKUS Riejanne Liv-Plantur st
84 BRAVARD Charlotte Poitou-Charentes.Futuroscope.86 st
85 POTOKINA Anna Servetto Footon st
86 RITTER Martina BTC City Ljubljana st
87 RODRIGUEZ Carolina Astana Women’s Team st
88 KIRALY Monika SC Michela Fanini st
89 RIVAT Amélie Poitou-Charentes.Futuroscope.86 st
90 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM st
91 SCHWEIZER Doris Cylance Pro Cycling st
92 HAGIWARA Mayuko Wiggle High5 st
93 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini st
94 QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo st
95 NESTI Nicole Aromitalia Vaiano st
96 ZORZI Susanna Lotto Soudal Ladies st
97 TUHAI Kseniya BePink st
98 DE BAAT Kim Lensworld-Zannata st
99 BEGGIN Sofia Astana Women’s Team st
100 OLIVIER Lise Bizkaia-Durango st
101 BECKER Charlotte Hitec Products st
102 RODRIGUEZ Gloria Lointek st
103 VALSECCHI Silvia BePink st
104 KNETEMANN Roxane RaboLiv WomenCyclingTeam st
105 SCANDOLARA Valentina Cylance Pro Cycling st
106 RAMIREZ Anna Lointek st
107 PALADIN Asja Top Girls Fassa Bortolo st
108 COVRIG Ana Maria INPA – Bianchi st
109 LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo st
110 NEBEN Amber BePink st
111 GARCIA Margarita Victoria Bizkaia-Durango st
112 HOOGEBOOM Roos Bizkaia-Durango st
113 DREVILLE Anabelle Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +0:20
114 PARKINSON Abby-Mae Servetto Footon st
115 MUCCIOLI Dalia Alé Cipollini st
116 CEOLONI Anna Servetto Footon st
117 RACHETTO Liza Hagens Berman / Superming +0:24
118 CECCHINI Elena Canyon SRAM +0:25
119 THORSEN Thea Hitec Products st
120 RYAN Alexis Canyon SRAM +0:30
121 POOLEY Emma Lotto Soudal Ladies +0:42
122 GARCIA Rocio Del Alba Lointek st
123 ALBRECHT Lex BePink +1:04
124 TREVISI Anna Alé Cipollini st
125 ARMITSTEAD Elizabeth Boels Dolmans st
126 LECHUGA WILBORNE Scotti Hagens Berman / Superming st
127 WORRACK Trixi Canyon SRAM st
128 ALVAREZ Maria Carla Xirayas de San Luis st
129 LEKUONA Lierni Bizkaia-Durango st
130 BALDUCCI Francesca SC Michela Fanini st
131 LORVIK Ingrid Hitec Products st
132 POLEGATCH Ana Paula Servetto Footon st
133 NICOLAI Federica SC Michela Fanini st
DNF GULINO Nina SC Michela Fanini

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 STEVENS Evelyn Boels Dolmans 8:19:25
2 NIEWIADOMA Katarzyna RaboLiv WomenCyclingTeam +0:03
3 GUARNIER Megan Boels Dolmans +0:16
4 LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 +0:24
5 LICHTENBERG Claudia Lotto Soudal Ladies +0:36
6 ABBOTT Mara Wiggle High5 +0:37
7 LELEIVYTE Rasa Aromitalia Vaiano +0:43
8 GUDERZO Tatiana Hitec Products +0:45
9 KIRCHMANN Leah Liv-Plantur +1:13
10 VAN DER BREGGEN Anna RaboLiv WomenCyclingTeam +1:14
11 BRONZINI Giorgia Wiggle High5 +1:15
12 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM +1:31
13 VYSOTSKA Yevgeniya Hagens Berman / Superming +1:39
14 JASINSKA Malgorzata Alé Cipollini +1:59
15 RATTO Rossella Cylance Pro Cycling +2:06
16 TAYLOR Carlee Liv-Plantur +2:07
17 DOEBEL-HICKOK Kristabel Cylance Pro Cycling +2:08
18 ARZUFFI Alice Maria Lensworld-Zannata +2:16
19 SCHWEIZER Doris Cylance Pro Cycling +2:24
20 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana +2:33
21 ZORZI Susanna Lotto Soudal Ladies +2:36
22 GILLOW Shara RaboLiv WomenCyclingTeam +2:40
23 CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 +2:44
24 BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana +2:45
25 RIABCHENKO Tetyana INPA – Bianchi +2:46
26 PALADIN Soraya Top Girls Fassa Bortolo +2:48
27 CECCHINI Elena Canyon SRAM +2:51
28 CROMWELL Tiffany Canyon SRAM +2:55
29 YONAMINE Eri Hagens Berman / Superming +3:09
30 POTOKINA Anna Servetto Footon +3:19
31 DE VUYST Sofie Lotto Soudal Ladies +3:22
32 SANTESTEBAN Ane Alé Cipollini +3:28
33 RODRIGUEZ Carolina Astana Women’s Team +3:34
34 ARMITSTEAD Elizabeth Boels Dolmans +4:17
35 DE JONG Thalita RaboLiv WomenCyclingTeam +4:35
36 WEAVER Molly Liv-Plantur +4:37
37 RIVAT Amélie Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +4:46
38 DIDERIKSEN Amalie Boels Dolmans +4:48
39 GARCIA Margarita Victoria Bizkaia-Durango +4:49
40 CANUEL Karol-Ann Boels Dolmans +4:54
41 RITTER Martina BTC City Ljubljana +5:03
42 MERINO Eider Lointek +5:09
43 CONFALONIERI Maria Giulia Lensworld-Zannata +5:12
44 COVRIG Ana Maria INPA – Bianchi +5:22
45 NEBEN Amber BePink +5:25
46 KACHELHOFFER An-Li Lotto Soudal Ladies +5:27
47 DREXEL Ingrid Astana Women’s Team +5:33
48 VIECELI Lara INPA – Bianchi +5:49
49 STRICKER Anna Zita Maria INPA – Bianchi st
50 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo +5:57
51 TUHAI Kseniya BePink +6:45
52 LOZANO Laura Camila SC Michela Fanini +6:58
53 TUSLAITE Daiva INPA – Bianchi +7:16
54 RAGUSA Katia Servetto Footon +7:18
55 KIRALY Monika SC Michela Fanini +7:30
56 PAVLUKHINA Olena BTC City Ljubljana +7:44
57 PINTAR Ursa BTC City Ljubljana +7:50
58 BERTIZZOLO Sofia Astana Women’s Team +7:52
59 SLIK Rozanne Liv-Plantur st
60 SANGUINETI Ilaria BePink +7:56
61 KOZONCHUK Oxana Lensworld-Zannata st
62 PALADIN Asja Top Girls Fassa Bortolo +8:03
63 VEKEMANS Anisha Lotto Soudal Ladies +8:05
64 DREVILLE Anabelle Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +8:06
65 BEGGIN Sofia Astana Women’s Team +8:08
66 NESTI Nicole Aromitalia Vaiano +8:11
67 BRAND Lucinda RaboLiv WomenCyclingTeam +8:28
68 PILZ Estefania Xirayas de San Luis st
69 ALBRECHT Lex BePink +8:37
70 GONZALEZ Alicia Lointek +8:40
71 FRANCHI Elena Aromitalia Vaiano +8:54
72 BIANNIC Aude Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +9:08
73 HAGIWARA Mayuko Wiggle High5 st
74 HUANG Ting Ying Servetto Footon +9:22
75 MAJERUS Christine Boels Dolmans +9:38
76 FIDANZA Arianna Astana Women’s Team +9:43
77 MUCCIOLI Dalia Alé Cipollini +9:53
78 QUAGLIOTTO Nadia Top Girls Fassa Bortolo +10:20
79 BASTIANELLI Marta Alé Cipollini +10:26
80 RYAN Alexis Canyon SRAM +10:32
81 PARKINSON Abby-Mae Servetto Footon +10:42
82 WORRACK Trixi Canyon SRAM +10:43
83 ERAUD Séverine Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +10:47
84 RAMIREZ Anna Lointek +11:05
85 KITCHEN Lauren Hitec Products +11:13
86 GONZALEZ Lucia Lointek +11:25
87 CEOLONI Anna Servetto Footon +11:33
88 KNETEMANN Roxane RaboLiv WomenCyclingTeam +11:56
89 TREVISI Anna Alé Cipollini +12:18
90 POOLEY Emma Lotto Soudal Ladies +12:36
91 MARKUS Riejanne Liv-Plantur +12:45
92 TAGLIAFERRO Marta Alé Cipollini +12:47
93 VALSECCHI Silvia BePink +12:53
94 HOOGEBOOM Roos Bizkaia-Durango +12:54
95 OYARBIDE Lourdes Bizkaia-Durango +12:57
96 SOEK Julia Liv-Plantur +13:01
97 BALDUCCI Michela SC Michela Fanini +13:02
98 DAL SANTO Nicole Top Girls Fassa Bortolo +13:05
99 SCANDOLARA Valentina Cylance Pro Cycling +13:29
100 GARCIA Rocio Del Alba Lointek st
101 MUNOZ Paola Xirayas de San Luis +14:06
102 SAIFUTDINOVA Natalya Astana Women’s Team +14:07
103 DOM Annelies Lensworld-Zannata +14:22
104 BECKER Charlotte Hitec Products +14:25
105 RADOTIC Mia BTC City Ljubljana +14:28
106 FOURNIER Roxane Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +14:31
107 BRAVARD Charlotte Poitou-Charentes.Futuroscope.86 +14:34
108 CIPRIANI Carmela Hagens Berman / Superming +14:37
109 GUTIERREZ Sheyla Cylance Pro Cycling +15:01
110 MEDVEDOVA Tereza BePink +15:03
111 PAVIN Michela INPA – Bianchi st
112 RODRIGUEZ Gloria Lointek +15:23
113 BARTELLONI Beatrice Aromitalia Vaiano +16:29
114 KESSLER Nina Lensworld-Zannata +18:09
115 LEONARDI Elena Top Girls Fassa Bortolo +19:15
116 OLIVIER Lise Bizkaia-Durango +19:34
117 RACHETTO Liza Hagens Berman / Superming +19:40
118 HOSKING Chloe Wiggle High5 +19:46
119 LORVIK Ingrid Hitec Products +19:49
120 GUARISCHI Barbara Canyon SRAM +19:54
121 DE BAAT Kim Lensworld-Zannata +20:06
122 PINTOS Valeria Xirayas de San Luis +20:11
123 LECHUGA WILBORNE Scotti Hagens Berman / Superming +21:08
124 UEBELHART Jessica Hagens Berman / Superming +21:28
125 BULLERI Alessia Aromitalia Vaiano +22:43
126 FRAPPORTI Simona Hitec Products +23:18
127 THORSEN Thea Hitec Products +23:54
128 POLEGATCH Ana Paula Servetto Footon +25:32
129 MARTINI Alessia Aromitalia Vaiano +26:29
130 LEKUONA Lierni Bizkaia-Durango +30:07
131 ALVAREZ Maria Carla Xirayas de San Luis +30:48
132 BALDUCCI Francesca SC Michela Fanini +33:59
133 NICOLAI Federica SC Michela Fanini +34:13