Marek Bala / naszosie.pl

William Clarke (Drapac) triumfował w prologu “pod górę” otwierającym 68. edycję Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria. Trzecie miejsce zajął Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji).

19. drużyn zameldowało się na 68. edycji Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria. Wśród nich mieliśmy dwie polskie drużyny: CCC Sprandi Polkowice oraz Wibatech Fuji. Numer jeden na koszulce miał Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), który w roku ubiegłym zajął trzecie miejsce w generalce.

Wyścig rozpoczął się dziś od dość nietypowego prologu. Kolarze mieli do pokonania tylko 600 metrów, ale był to wycinek podjazdu pod Kitzbüheler Horn. Średnie nachylenie tego odcinka wynosiło ponad 11 %.

HÖHENDIAGRAMME TOUR16

Bardzo długo na prowadzeniu był Nicola Ruffoni (Bardiani CSF), który wykręcił czas 01:13,37. Aż trzynaście sekund stracił do niego Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice). Włocha wyprzedził dopiero młody Austriak Lukas Schlemmer (WSA-Greenlife) – 01:11,71.

Bardzo dobrze pojechał brązowy medalista mistrzostw Polski – Sylwester Janiszewski (Wibatech Fuji) – 01:12:53. Ostatecznie najlepszy czas wykręcił William Clarke (Drapac) – 01:10,63. Drugi był Schlemmer, a trzeci Sylwester Janiszewski!

Wyniki prologu:

1 CLARKE William (Drapac Professional Cycling) 0:01:10,63
2 SCHLEMMER Lukas (WSA-Greenlife) 0:00:01,08
3 JANISZEWSKI Sylwester (Wibatech-Fuji) 0:00:01,90
4 RUFFONI Nicola (Bardiani CSF) 0:00:02,74
5 KAMYSHEV Arman (Astana Pro Team) 0:00:03,49
6 PASQUALON Andrea (Team Roth) 0:00:03,63
7 TRATNIK Jan (Amplatz – BMC) 0:00:03,92
8 HONKISZ Adrian (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:03,98
9 CHIRICO Luca (Bardiani CSF) 0:00:04,04
10 FANKHAUSER Clemens (Tirol Cycling Team) 0:00:04,23
11 PACHER Quentin (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:05,32
12 NOVAK Domen (Adria Mobil) 0:00:05,98
13 CIOLEK Gerald (Stölting Service Group) 0:00:06,07
14 STEIMLE Jannik (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:06,22
15 VENTURINI Clément (Cofidis, Solution Credits) 0:00:06,30
16 ZAKHAROV Artyom (Astana Pro Team) 0:00:06,70
17 EIBEGGER Markus (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:06,91
18 BELDA GARCIA David (Team Roth) 0:00:06,93
19 KORETZKY Clement (Team Vorarlberg) 0:00:07,95
20 DEGAND Thomas (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:08,07
21 TOLHOEK Antwan (Roompot Oranje Peloton) 0:00:08,42
22 WACHTER Alexander (Tirol Cycling Team) 0:00:09,01
23 AYAZBAYEV Maxat (Astana Pro Team) 0:00:09,03
24 SOKOL Jan (WSA-Greenlife) 0:00:09,03
25 PEREZ Anthony (Cofidis, Solution Credits) 0:00:09,19
26 MCLAUGHLIN James (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:09,63
27 BOZIC Jon (Adria Mobil) 0:00:09,69
28 AHLSTRAND Jonas (Cofidis, Solution Credits) 0:00:09,73
29 PLUCINSKI Leszek (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:09,76
30 PER Gorazd (Adria Mobil) 0:00:09,86
31 NORRIS Lachlan (Drapac Professional Cycling) 0:00:09,95
32 WAUCH Tobias (Wibatech-Fuji) 0:00:10,10
33 ZURITA MARTINEZ Francesc (Team Vorarlberg) 0:00:10,32
34 OMIRZAKOV Dias (Astana Pro Team) 0:00:10,37
35 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:10,49
36 RABITSCH Stephan (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:10,52
37 EL FARES Julien (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:10,54
38 WEENING Pieter (Roompot Oranje Peloton) 0:00:10,80
39 BOSMAN Patrick (Tirol Cycling Team) 0:00:11,17
40 BALDAUF Sebastian (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:11,20
41 MARTINEZ Yannick (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:11,26
42 FERNANDEZ Delio (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:11,26
43 KATRASNIK Gasper (Adria Mobil) 0:00:11,29
44 MOLARD Rudy (Cofidis, Solution Credits) 0:00:11,35
45 KUSZTOR Peter (Amplatz – BMC) 0:00:11,37
46 TURGIS Anthony (Cofidis, Solution Credits) 0:00:11,43
47 CANECKY Marek (Amplatz – BMC) 0:00:11,46
48 TRETTWER Helmut (WSA-Greenlife) 0:00:11,52
49 EVANS Brad (Drapac Professional Cycling) 0:00:11,57
50 SCHINNAGEL Johannes (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:11,63
51 MORAJKO Jacek (Wibatech-Fuji) 0:00:11,77
52 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot Oranje Peloton) 0:00:11,85
53 BAJC Andi (Amplatz – BMC) 0:00:11,89
54 RUTKIEWICZ Marek (Wibatech-Fuji) 0:00:12,10
55 DI GREGORIO Rémy (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:12,10
56 VAN DER LIJKE Nick (Roompot Oranje Peloton) 0:00:12,30
57 MARTIN Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:12,34
58 PIRES Bruno Manuel Silva (Team Roth) 0:00:12,44
59 PHELAN Adam (Drapac Professional Cycling) 0:00:12,47
60 ZAKARIN Aydar (Gazprom – Rusvelo) 0:00:12,52
61 HUPOND Thierry (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:12,55
62 SCHELLING Patrick (Team Vorarlberg) 0:00:12,87
63 SCHÖNBERGER Sebastian (Tirol Cycling Team) 0:00:12,94
64 SZMYD Sylwester (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:13,09
65 BATEK Dariusz (Wibatech-Fuji) 0:00:13,25
66 REUTTER Sven (Stölting Service Group) 0:00:13,37
67 SPRENGER Michael (Wibatech-Fuji) 0:00:13,37
68 LEHNER Daniel (Team Vorarlberg) 0:00:13,47
69 BALDO Nicolas (Team Roth) 0:00:13,52
70 MEIER Alexander (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:13,60
71 CANTY Brendan (Drapac Professional Cycling) 0:00:13,79
72 MROZEK Marcin (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:13,89
73 KUEN Maximilian (Amplatz – BMC) 0:00:14,12
74 GULDHAMMER Rasmus (Stölting Service Group) 0:00:14,15
75 SISKEVICIUS Evaldas (Delko Marseille Provence KTM) 0:00:14,31
76 VAN EMPEL Etienne (Roompot Oranje Peloton) 0:00:14,42
77 BRÜNGGER Nico (Team Roth) 0:00:14,43
78 PIRAZZI Stefano (Bardiani CSF) 0:00:14,50
79 HARDY Romain (Cofidis, Solution Credits) 0:00:14,91
80 MINNAARD Marco (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:14,97
81 BROZYNA Piotr (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:15,03
82 MAGER Christian (Stölting Service Group) 0:00:15,33
83 STOSZ Patryk (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:15,35
84 UMHALLER Andreas (Amplatz – BMC) 0:00:15,84
85 HIRT Jan (CCC Sprandi Polkowice) 0:00:16,01
86 PERNSTEINER Hermann (Amplatz – BMC) 0:00:16,24
87 MANNION Gavin (Drapac Professional Cycling) 0:00:16,33
88 KÄMNA Lennard (Stölting Service Group) 0:00:16,38
89 KOPFAUF Markus (WSA-Greenlife) 0:00:16,38
90 PER David (Adria Mobil) 0:00:16,70
91 AUER Daniel (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:16,81
92 RYBALKIN Aleksey (Gazprom – Rusvelo) 0:00:16,93
93 ROGINA Radoslav (Adria Mobil) 0:00:16,99
94 BENETSEDER Josef (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:17,32
95 STERBINI Simone (Bardiani CSF) 0:00:17,42
96 TONELLI Alessandro (Bardiani CSF) 0:00:17,73
97 THURAU Björn (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:17,76
98 ERSHOV Artur (Gazprom – Rusvelo) 0:00:18,04
99 TENBROCK Jonas (Stölting Service Group) 0:00:18,18
100 GAMPER Patrick (Tirol Cycling Team) 0:00:18,19
101 PÖLL Stefan (WSA-Greenlife) 0:00:18,28
102 MANAKOV Viktor (Gazprom – Rusvelo) 0:00:18,32
103 KOEP Thomas (Stölting Service Group) 0:00:18,42
104 ROSSETTO Stéphane (Cofidis, Solution Credits) 0:00:18,62
105 MCNALLY Mark (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:18,67
106 JÄGER Patrick (Team Vorarlberg) 0:00:18,72
107 SHALUNOV Evgeny (Gazprom – Rusvelo) 0:00:18,79
108 KRIZEK Matthias (Team Roth) 0:00:18,89
109 HRINKOW Dominik (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:19,31
110 LEOPOLD Hans-Jörg (WSA-Greenlife) 0:00:19,45
111 PAULUS Dennis (Tirol Cycling Team) 0:00:19,61
112 BONGIORNO Francesco Manuel (Bardiani CSF) 0:00:20,08
113 KONING Peter (Drapac Professional Cycling) 0:00:20,27
114 ZARDINI Edoardo (Bardiani CSF) 0:00:20,43
115 TOFFALI Nicola (Team Roth) 0:00:20,70
116 KOZHATAYEV Bakhtiyar (Astana Pro Team) 0:00:20,77
117 WINTER Nicolas (Team Vorarlberg) 0:00:21,07
118 WALZEL Andreas (Team Felbermayr Simplon Wels) 0:00:21,37
119 GRAF Andreas (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:21,48
120 SEROV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:00:21,61
121 GOLCER Jure (Adria Mobil) 0:00:21,61
122 DER Zsolt (Team Vorarlberg) 0:00:21,92
123 DRON Boris (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:22,86
124 SVESHNIKOV Kirill (Gazprom – Rusvelo) 0:00:22,86
125 KERKHOF Tim (Roompot Oranje Peloton) 0:00:23,53
126 KREDER Wesley (Roompot Oranje Peloton) 0:00:23,57
127 BISSINGER Florian (WSA-Greenlife) 0:00:23,86
128 WEISS Martin (Tirol Cycling Team) 0:00:24,61
129 AGNOLI Valerio (Astana Pro Team) 0:00:24,72
130 WIENEROITHER Matthias (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:25,90
131 VANOTTI Alessandro (Astana Pro Team) 0:00:27,68
132 JANIACZYK Blazej (Wibatech-Fuji) 0:00:38,23
133 HOFER Andreas (Hrinkow Advarics Cycleangteam) 0:00:45,51