Giorgia Bronzini (Wiggle High5) wygrała pierwszy etap wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile. Nową liderką została Megan Guarnier (Boels – Dolmans).

Po wczorajszym prologu dzisiaj na panie walczące o prymat w swoim Giro czekał etap z Gaiarine do San Fior o długości 104 kilometrów. Odcinek był płaski, a po drodze zawodniczki miały do pokonania jedną górską premię i dwa lotne finisze.

giro rosa 1 etap

W samotną ucieczkę zabrała się Marta Tagliaferro (Alé Cipollini). Włoszka 40 kilometrów przed metą miała prawie dwie minuty przewagi nad peletonem. Tuż przed jedyną dziś górską premią ucieczka przeszła do historii.

Na podjeździe zaatakowały: nasza Katarzyna Niewiadoma (Rabobank – Liv),Evelyn Stevens i Megan Guarnier (obie Boels – Dolmans) oraz Elisa Longo Borghini (Wiggle High5). Na szczycie pierwsza zameldowała się Longo Borghini, druga była Guarnier, a trzecia Niewiadoma.

Faworytki wyścigu na 15 kilometrów przed metą miały 50 sekund przewagi. Dwa kilometry przed kreską do czołówki dojechała kolejna piątka.

Finiszowy sprint najlepiej rozegrała Giorgia Bronzini (Wiggle High5). Druga była Megan Guarnier (Boels – Dolmans), a trzecia Rasa Leleivyte (Aromitalia – Vaiano). Tuż za podium etapowym zameldowała się Katarzyna Niewiadoma!

Nową liderką została Megan Guarnier (Boels – Dolmans), a Kasia Niewiadoma awansowała na drugie miejsce!

Wyniki pierwszego etapu:

1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 2:38:22
2 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
3 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:00
4 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:00
5 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:00
6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:00
7 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:05
8 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:05
9 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:09
10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:24
11 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:41
12 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:41
13 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:41
14 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:41
15 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:41
16 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:00:41
17 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:41
18 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:00:41
19 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:41
20 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:41
21 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:00:41
22 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:00:41
23 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:41
24 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:00:41
25 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:00:41
26 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:00:41
27 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:00:41
28 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:41
29 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:41
30 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:41
31 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:00:41
32 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:00:41
33 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:41
34 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:41
35 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:01:03
36 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:01:03
37 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:01:03
38 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:03
39 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:03
40 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:01:03
41 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:01:03
42 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:03
43 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:03
44 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:01:03
45 Amber Neben (USA) BePink 0:01:03
46 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:01:03
47 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:01:03
48 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:01:03
49 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:01:03
50 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:01:03
51 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:02:36
52 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:02:36
53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:02:36
54 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:21
55 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld – Zanatta 0:03:21
56 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:03:21
57 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:21
58 Lex Albrecht (Can) BePink 0:03:21
59 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:03:21
60 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:03:21
61 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:03:21
62 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:21
63 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:03:21
64 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:21
65 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:21
66 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:03:21
67 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:03:21
68 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:03:21
69 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:21
70 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:03:21
71 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:21
72 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:03:21
73 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:03:21
74 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:03:21
75 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:03:21
76 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:21
77 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:04:51
78 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:51
79 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:04:51
80 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:04:51
81 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:04:51
82 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:04:51
83 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:04:51
84 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:04:51
85 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:04:51
86 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:04:51
87 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:04:51
88 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:04:51
89 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:04:51
90 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:04:51
91 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:04:51
92 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:04:51
93 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:04:51
94 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:04:51
95 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:04:51
96 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:51
97 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:04:51
98 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:04:51
99 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini 0:06:22
100 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:06:22
101 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:06:22
102 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:22
103 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:22
104 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:22
105 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:22
106 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:06:22
107 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:06:22
108 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:06:22
109 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:06:22
110 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:06:22
111 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:06:22
112 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:22
113 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:06:22
114 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:06:22
115 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:06:22
116 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:06:22
117 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:06:22
118 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:06:22
119 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:09:51
120 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:09:51
121 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:09:51
122 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:09:51
123 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas de San Luis 0:09:51
124 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:09:51
125 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:09:51
126 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:09:51
127 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:09:51
128 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:09:51
129 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:09:51
130 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:06
131 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:06
132 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:06
133 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:12:48
134 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:15:19
135 Alicia Claudia Reynoso Pueyo (Arg) Xirayas de San Luis 0:17:48
136 Antonella Leonardi (Arg) Xirayas de San Luis 0:17:48
DNF Kimberley Le Court De Billot (Mri) Bizkaia – Durango

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Megan Guarnier (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 2:40:42
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:08
3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle – High5 0:00:08
4 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia – Vaiano 0:00:13
5 Evelyn Stevens (USA) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:14
6 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:14
7 Claudia Lichtenberg (GER) Lotto – Soudal Ladies 0:00:15
8 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products 0:00:15
9 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle – High5 0:00:33
10 Mara Abbott (USA) Wiggle – High5 0:00:37
11 Leah Kirchmann (Can) Team Liv – Plantur 0:00:43
12 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:00:45
13 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:48
14 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:49
15 Alena Amialiusik (Blr) Canyon – SRAM Racing 0:00:50
16 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:51
17 Molly Weaver (GBr) Team Liv – Plantur 0:00:52
18 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling 0:00:54
19 Elena Cecchini (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:54
20 Karol-Ann Canuel (Can) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:55
21 Carlee Taylor (Aus) Team Liv – Plantur 0:00:55
22 Lara Vieceli (Ita) INPA – Bianchi 0:00:56
23 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA – Bianchi 0:00:56
24 Malgorzata Jasinska (Pol) Alé Cipollini 0:00:56
25 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling 0:00:57
26 Doris Schweizer (SUI) Cylance Pro Cycling 0:00:58
27 Susanna Zorzi (Ita) Lotto – Soudal Ladies 0:00:58
28 Ane Santesteban Gonzalez (Esp) Alé Cipollini 0:00:59
29 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld – Zanatta 0:01:01
30 Eider Merino Kortazar (Esp) Lointek 0:01:02
31 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:01:02
32 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:01:03
33 Anna Potokina (Rus) Servetto – Footon 0:01:03
34 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:01:13
35 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women’s Team 0:01:14
36 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv Women Cycling Team 0:01:14
37 Ana Maria Covrig (Rou) INPA – Bianchi 0:01:15
38 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld – Zanatta 0:01:16
39 Emma Pooley (GBr) Lotto – Soudal Ladies 0:01:17
40 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:01:18
41 Audrey Cordon (Fra) Wiggle – High5 0:01:18
42 Amber Neben (USA) BePink 0:01:18
43 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:19
44 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:19
45 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:01:19
46 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:01:20
47 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto – Soudal Ladies 0:01:20
48 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA – Bianchi 0:01:21
49 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:22
50 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women’s Team 0:01:27
51 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA – Bianchi 0:02:51
52 Katia Ragusa (Ita) Servetto – Footon 0:02:54
53 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini 0:03:02
54 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:25
55 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:03:31
56 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team 0:03:33
57 Rozanne Slik (Ned) Team Liv – Plantur 0:03:33
58 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling 0:03:34
59 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:34
60 Ilaria Sanguineti (Ita) BePink 0:03:34
61 Trixi Worrack (GER) Canyon – SRAM Racing 0:03:35
62 Anisha Vekemans (Bel) Lotto – Soudal Ladies 0:03:37
63 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:37
64 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld – Zanatta 0:03:37
65 Margarita Victoria Garcia (Esp) Bizkaia – Durango 0:03:37
66 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:03:39
67 Lex Albrecht (Can) BePink 0:03:40
68 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini 0:03:41
69 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:43
70 Estefania Pilz (Arg) Xirayas de San Luis 0:03:44
71 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products 0:03:45
72 Sofia Beggin (Ita) Astana Women’s Team 0:03:46
73 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:03:47
74 Anna Ceoloni (Ita) Servetto – Footon 0:03:48
75 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:03:48
76 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:04:06
77 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team 0:04:57
78 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini 0:05:00
79 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:05:00
80 Riejanne Markus (Ned) Team Liv – Plantur 0:05:01
81 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:05:03
82 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto – Footon 0:05:03
83 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women’s Team 0:05:05
84 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:06
85 Sheyla Gutierrez Ruiz (Esp) Cylance Pro Cycling 0:05:06
86 Julia Soek (Ned) Team Liv – Plantur 0:05:06
87 Tereza Medvedova (Svk) BePink 0:05:08
88 Michela Pavin (Ita) INPA – Bianchi 0:05:08
89 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle – High5 0:05:09
90 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:05:10
91 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia – Durango 0:05:10
92 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto – Footon 0:05:11
93 Lourdes Oyarbide Jimenez (Esp) Bizkaia – Durango 0:05:13
94 Dalia Muccioli (Ita) Alé Cipollini 0:05:16
95 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:05:18
96 Kseniya Tuhai (Blr) BePink 0:05:19
97 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Esp) Lointek 0:05:22
98 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Lointek 0:05:24
99 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini 0:06:33
100 Silvia Valsecchi (Ita) BePink 0:06:33
101 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:06:34
102 Charlotte Becker (GER) Hitec Products 0:06:34
103 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products 0:06:35
104 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:36
105 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:06:37
106 Annelies Dom (Bel) Lensworld – Zanatta 0:06:38
107 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:40
108 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Lointek 0:06:40
109 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto – Footon 0:06:41
110 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86 0:06:43
111 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini 0:06:44
112 Paola Munoz (Chi) Xirayas de San Luis 0:06:44
113 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team 0:06:45
114 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:06:47
115 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:06:48
116 Elena Franchi (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:06:52
117 Lucia Gonzalez Blanco (Esp) Lointek 0:06:55
118 Lierni Lekuona Etxebeste (Esp) Bizkaia – Durango 0:06:55
119 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:09:59
120 Chloe Hosking (Aus) Wiggle – High5 0:10:01
121 Nina Kessler (Ned) Lensworld – Zanatta 0:10:05
122 Kim De Baat (Bel) Lensworld – Zanatta 0:10:11
123 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:10:12
124 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:10:12
125 Lise Olivier (RSA) Bizkaia – Durango 0:10:13
126 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini 0:10:14
127 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas de San Luis 0:10:15
128 Valeria Pintos (Arg) Xirayas de San Luis 0:10:16
129 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini 0:10:22
130 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:25
131 Jessica Uebelhart (SUI) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:33
132 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman – Supermint Pro Cycling Team 0:11:36
133 Alessia Martini (Ita) Aromitalia – Vaiano 0:13:12
134 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products 0:15:34
135 Antonella Leonardi (Arg) Xirayas de San Luis 0:18:20
136 Alicia Claudia Reynoso Pueyo (Arg) Xirayas de San Luis 0:18:31