Astana Pro Team

Zwycięzca Tour de Suisse zostanie z kazachską ekipą do 2018 roku.

22-letni Kolumbijczyk jeździ w błękitnych barwach od zeszłego sezonu, kiedy rozpoczął swoją zawodową karierę. W barwach reprezentacji Kolumbii wygrał w 2014 roku Tour de l’Avenir.

Pracowaliśmy z młodym, kolumbijskim talentem od jego początku kariery zawodowej, wierzyliśmy w niego i jesteśmy dumni z jego wyników. Myślę, że w przyszłości stać go na wygranie Wielkiego Touru – powiedział menedżer generalny Alexander Vinokurov.

W swoich pierwszych dwóch latach jako zawodowiec Lopez zdążył wygrać klasyfikację generalną Tour de Suisse oraz etapy Vuelta a Burgos, Tour de Langkawi i Tour de San Luis.

Zdecydowałem się pozostać z Astaną na kolejne dwa lata, ponieważ chcę kontynuować swój rozwój. W ostatnich dwóch sezonach wyścigowych w koszulce kazachskiej drużyny osiągnąłem dobre wyniki, a to efekt znakomitej współpracy z menedżerami, dyrektorami sportowymi i ekipą. Wciąż muszę się wiele nauczyć i jestem pewien, że tutaj, w Astanie, jestem w stanie wzmocnić się mając na celu walkę w Wielkich Tourach – powiedział Lopez Moreno.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments