Ster ZLM Toer / photo : Wouter Roosenboom

Kolarz Roompot Oranje był najszybszy po całodniowej akcji. Liderem pozostał Jos van Emden.

Po krótkiej czasówce tym razem kolarze mieli do pokonania 184km zupełnie płaskiego odcinka wokół Oss. Ucieczkę dnia stworzyło czterech kolarzy – Wesley Kreder (Roompot Oranje Peloton), Twan Van Der Brand (Cyclingteam Jo Piels), Jasper Hamelink (Metec-TKH) oraz Merijn Korevaar (Rabobank Development). Przewaga dość szybko wzrosła do pięciu minut, a peleton uspokojony płaskim profilem nie spieszył się z pogonią.

Duży spokój mógł się nie opłacić – 20km przed finiszem przewaga wciąż wynosiła 1’55”, a harcownicy wyglądali dość świeżo. Kolejne kilometry to przeciąganie liny i uciekinierom udało się pokonać zasadniczą grupę. Na “kresce” najszybszy był Wesley Kreder (Roompot-Oranje), który minimalnie pokonał Twana van der Branda (Cyclingteam Jo Piels). Merijn Korevaar (Rabobank Development) stracił kilka sekund. Hamelink osłabł i został złapany przez peleton, z którego finisz po czwartą lokatę wygrał Marcel Kittel (Etixx-Quickstep).

Wyniki drugiego etapu:

1 Wesley KREDER NED ROP 4:15:02
2 Twan VAN DEN BRAND NED CJP +0
3 Merijn KOREVAAR NED RDT +1
4 Marcel KITTEL GER EQS +10
5 Dylan GROENEWEGEN NED TLJ +10
6 Timothy DUPONT BEL VWT +10
7 André GREIPEL GER LTS +10
8 Tim MERLIER BEL CRV +10
9 Nikias ARNDT GER TGA +10
10 Leigh HOWARD AUS IAM +10
11 Wouter WIPPERT NED CPT +10
12 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +10
13 Jetse BOL NED RIJ +10
14 Yoeri HAVIK NED MMM +10
15 Wouter MOL NED RIJ +10
16 Greg HENDERSON NZL LTS +10
17 Floris GERFS NED BMC +10
18 Jonas AHLSTRAND SWE COF +10
19 Coen VERMELTFOORT NED RIJ +10
20 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +10
21 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +10
22 Arvid DE KLEIJN NED CJP +10
23 Niki TERPSTRA NED EQS +10
24 Taylor PHINNEY USA BMC +10
25 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +10
26 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU CPT +10
27 Jos VAN EMDEN NED TLJ +10
28 Oscar RIESEBEEK NED MET +10
29 Sean DE BIE BEL LTS +10
30 Stefan KUENG SUI BMC +10
31 André LOOIJ NED ROP +10
32 Davy GUNST NED RDT +10
33 Peter LENDERINK NED RDT +10
34 Anthony TURGIS FRA COF +10
35 Sep VANMARCKE BEL TLJ +10
36 Stan GODRIE NED RDT +10
37 Kenny DE HAES BEL WGG +10
38 Fabio SABATINI ITA EQS +10
39 Jan-Willem VAN SCHIP NED RIJ +10
40 Jakub MARECZKO ITA WIL +10
41 Marco MARCATO ITA WGG +10
42 Florian SENECHAL FRA COF +10
43 Brian VAN GOETHEM NED ROP +10
44 Wout VAN AERT BEL CRV +10
45 Roger KLUGE GER IAM +10
46 Thomas SPRENGERS BEL TSV +10
47 Clément VENTURINI FRA COF +10
48 Rick OTTEMA NED BBD +10
49 Davide MARTINELLI ITA EQS +10
50 Amaury CAPIOT BEL TSV +10
51 Søren Kragh ANDERSEN DEN TGA +10
52 Martijn TUSVELD NED RDT +10
53 Laurent EVRARD BEL MMM +10
54 Wim STROETINGA NED PVC +10
55 Taco VAN DER HOORN NED RIJ +10
56 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP +10
57 Guillaume VAN KEIRSBULCK BEL EQS +10
58 Timo ROOSEN NED TLJ +10
59 Luuc BUGTER NED RIJ +10
60 Simon PELLAUD SUI IAM +10
61 Robin STENUIT BEL WGG +10
62 Eugert ZHUPA ALB WIL +10
63 Stijn STEELS BEL TSV +10
64 Gianni VERMEERSCH BEL VWT +10
65 Jonas VANGENECHTEN BEL IAM +10
66 Gert JOEAAR EST COF +10
67 Ryan MULLEN IRL CPT +10
68 Lars VAN DER HAAR NED TGA +10
69 Hugo Hofstetter FRA COF +10
70 Thomas SCULLY NZL DPC +10
71 Jeroen MEIJERS NED RDT +10
72 Marco DOETS NED BBD +10
73 Gaetan BILLE BEL WGG +10
74 Johnny HOOGERLAND NED ROP +10
75 Thijs ZONNEVELD NED PVC +10
76 Bert DE BACKER BEL TGA +10
77 Nikolas MAES BEL EQS +10
78 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +10
79 Peter VELITS SVK BMC +25
80 Sander CORDEEL BEL VWT +33
81 Jason LOWNDES AUS DPC +33
82 Barry MARKUS NED ROP +38
83 Dries VAN GESTEL BEL TSV +38
84 Pirmin LANG SUI IAM +38
85 Marcel SIEBERG GER LTS +42
86 Kris BOECKMANS BEL LTS +42
87 Tom BOONEN BEL EQS +42
88 Maxime MONFORT BEL LTS +42
89 Remco TE BRAKE NED PVC +42
90 Michael VAN STAEYEN BEL COF +42
91 Dries HOLLANDERS BEL MET +44
92 Mark MCNALLY GBR WGG +1:05
93 Robert WAGNER GER TLJ +1:09
94 Jan GHYSELINCK BEL VWT +1:13
95 Frederik FRISON BEL LTS +1:15
96 David BOUCHER FRA CRV +1:21
97 Rob RUIJGH NED CRV +1:21
98 Alan MARANGONI ITA CPT +1:21
99 Bob SCHOONBROODT NED MMM +1:21
100 Rick ZABEL GER BMC +1:21
101 Joseph ROSSKOPF USA BMC +1:21
102 Vegard Stake LAENGEN NOR IAM +1:21
103 Tom VERMEER NED BBD +1:21
104 Tristan TIMMERMANS NED BBD +1:21
105 Ivar SLIK NED ROP +1:21
106 Max WALSCHEID GER TGA +1:21
107 Gerry DRUYTS BEL CRV +1:21
108 Filippo POZZATO ITA WIL +1:21
109 Bram NOLTEN NED PVC +1:21
110 Tim KERKHOF NED ROP +1:21
111 Jelle NIEUWPOORT NED RDT +1:21
112 Dennis COENEN BEL CRV +1:21
113 Aidis KRUOPIS LTU VWT +1:21
114 Liam BERTAZZO ITA WIL +1:21
115 Jasper OCKELOEN NED PVC +1:21
116 Kristoffer SKJERPING NOR CPT +1:21
117 Lander SEYNAEVE BEL WGG +1:21
118 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +1:21
119 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +1:21
120 Tom STAMSNIJDER NED TGA +1:21
121 Jaap DE MAN NED MMM +1:21
122 Jordi TALEN NED RIJ +1:21
123 Arno VAN DER ZWET NED MET +1:21
124 Dick JANSSENS NED MMM +1:21
125 Adriaan JANSSEN NED CJP +1:21
126 Jasper DE BUYST BEL LTS +1:21
127 Aimé DEGENDT BEL TSV +1:21
128 Jochem HOEKSTRA NED PVC +1:21
129 Harry SWEERING NED BBD +1:21
130 Gianni MEERSMAN BEL EQS +1:21
131 Xandro MEURISSE BEL CRV +1:21
132 Jarno GMELICH NED MET +1:21
133 Mirko TEDESCHI ITA WIL +1:21
134 Andrea FEDI ITA WIL +1:21
135 Tim DE TROYER BEL VWT +1:21
136 Rens TE STROET NED CJP +1:21
137 Joeri CALLEEUW BEL VWT +1:21
138 Michael VINGERLING NED MMM +1:21
139 Elias VAN BREUSSEGEM BEL VWT +1:21
140 Maarten TJALLINGII NED TLJ +1:21
141 Thomas LEEZER NED TLJ +1:21
142 Jelle WOLSINK NED CJP +1:21
143 Maarten WYNANTS BEL TLJ +1:21
144 David TANNER AUS IAM +1:21
145 René HOOGHIEMSTER NED BBD +1:21
146 Jens MOURIS NED DPC +1:21
147 Jordan KERBY AUS DPC +1:21
148 Peter KONING NED DPC +1:21
149 Samuel SPOKES AUS DPC +1:21
150 Ike GROEN NED RIJ +1:21
151 Joris BLOKKER NED PVC +1:21
152 Jimmy JANSSENS BEL MMM +1:21
153 Moreno MOSER ITA CPT +1:21
154 Phillip GAIMON USA CPT +1:21
155 William CLARKE AUS DPC +1:21
156 Twan BRUSSELMAN NED CJP +1:21
157 Jerome KERF BEL MMM +1:21
158 Marco ZANOTTI ITA PVC +1:21
159 Martijn BUDDING NED RDT +1:21
160 Adam Phelan AUS DPC +1:53
161 Rob PEETERS BEL CRV +2:01
162 Jasper HAMELINK NED MET +4:03
163 Maxime FARAZIJN BEL TSV +4:44
164 Boris DRON BEL WGG +6:00
165 Maarten VAN TRIJP NED MET +6:00
166 Koos Jeroen KERS NED BBD +6:00
167 Rick VAN BREDA NED BBD +6:00
168 Johim ARIESEN NED MET +6:00
169 Gilbert Eugène DUCOURNAU VEN WIL +9:16
170 Andrea DAL COL ITA WIL +9:16
DNF Vicente REYNES MIMO ESP IAM
DNF Jeff VERMEULEN NED CJP
DNS Carter JONES USA TGA

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Jos VAN EMDEN NED TLJ 4:22:35
2 Taylor PHINNEY USA BMC +3
3 Stefan KUENG SUI BMC +4
4 Roger KLUGE GER IAM +5
5 Sean DE BIE BEL LTS +6
6 Sep VANMARCKE BEL TLJ +7
7 Niki TERPSTRA NED EQS +8
8 Wout VAN AERT BEL CRV +8
9 Marcel KITTEL GER EQS +9
10 Timo ROOSEN NED TLJ +9
11 Søren Kragh ANDERSEN DEN TGA +10
12 Ryan MULLEN IRL CPT +12
13 Nikias ARNDT GER TGA +13
14 Thomas SCULLY NZL DPC +14
15 Ramunas NAVARDAUSKAS LTU CPT +15
16 Davide MARTINELLI ITA EQS +17
17 Gijs VAN HOECKE BEL TSV +18
18 Gert JOEAAR EST COF +18
19 Dylan GROENEWEGEN NED TLJ +19
20 Jean-Pierre DRUCKER LUX BMC +21
21 Oscar RIESEBEEK NED MET +21
22 André GREIPEL GER LTS +22
23 Brian VAN GOETHEM NED ROP +22
24 Gaetan BILLE BEL WGG +22
25 Coen VERMELTFOORT NED RIJ +22
26 Martijn TUSVELD NED RDT +23
27 Merijn KOREVAAR NED RDT +23
28 Wesley KREDER NED ROP +23
29 Florian SENECHAL FRA COF +24
30 Leigh HOWARD AUS IAM +24
31 Floris GERFS NED BMC +24
32 Greg HENDERSON NZL LTS +25
33 Guillaume VAN KEIRSBULCK BEL EQS +25
34 Wouter WIPPERT NED CPT +26
35 Clément VENTURINI FRA COF +26
36 Lars VAN DER HAAR NED TGA +27
37 Tim MERLIER BEL CRV +28
38 Simon PELLAUD SUI IAM +28
39 Nikolas MAES BEL EQS +29
40 Jonas VANGENECHTEN BEL IAM +29
41 Jan-Willem VAN SCHIP NED RIJ +29
42 Anthony TURGIS FRA COF +29
43 Fabio SABATINI ITA EQS +30
44 Twan VAN DEN BRAND NED CJP +31
45 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +31
46 Jetse BOL NED RIJ +32
47 Stijn STEELS BEL TSV +32
48 Wouter MOL NED RIJ +32
49 Kenneth VAN BILSEN BEL COF +33
50 Peter LENDERINK NED RDT +34
51 Luuc BUGTER NED RIJ +34
52 Gianni VERMEERSCH BEL VWT +34
53 Rick OTTEMA NED BBD +36
54 Marco MARCATO ITA WGG +38
55 Robin STENUIT BEL WGG +38
56 Jonas AHLSTRAND SWE COF +39
57 Amaury CAPIOT BEL TSV +40
58 Stan GODRIE NED RDT +40
59 Thomas SPRENGERS BEL TSV +41
60 Peter VELITS SVK BMC +41
61 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +41
62 Bert DE BACKER BEL TGA +42
63 Jeroen MEIJERS NED RDT +43
64 Laurent EVRARD BEL MMM +44
65 André LOOIJ NED ROP +46
66 Taco VAN DER HOORN NED RIJ +48
67 Marco DOETS NED BBD +48
68 Yoeri HAVIK NED MMM +48
69 Jakub MARECZKO ITA WIL +49
70 Johnny HOOGERLAND NED ROP +53
71 Sjoerd VAN GINNEKEN NED ROP +53
72 Wim STROETINGA NED PVC +54
73 Timothy DUPONT BEL VWT +54
74 Eugert ZHUPA ALB WIL +54
75 Pirmin LANG SUI IAM +56
76 Hugo Hofstetter FRA COF +57
77 Jason LOWNDES AUS DPC +57
78 Arvid DE KLEIJN NED CJP +57
79 Marcel SIEBERG GER LTS +58
80 Sander CORDEEL BEL VWT +59
81 Davy GUNST NED RDT +1:02
82 Thijs ZONNEVELD NED PVC +1:02
83 Maxime MONFORT BEL LTS +1:04
84 Kenny DE HAES BEL WGG +1:04
85 Dries HOLLANDERS BEL MET +1:07
86 Remco TE BRAKE NED PVC +1:11
87 Tom BOONEN BEL EQS +1:11
88 Dries VAN GESTEL BEL TSV +1:13
89 Barry MARKUS NED ROP +1:14
90 Robert WAGNER GER TLJ +1:16
91 Moreno MOSER ITA CPT +1:19
92 Vegard Stake LAENGEN NOR IAM +1:23
93 Frederik FRISON BEL LTS +1:23
94 Jan GHYSELINCK BEL VWT +1:25
95 Elias VAN BREUSSEGEM BEL VWT +1:28
96 David BOUCHER FRA CRV +1:29
97 Maarten TJALLINGII NED TLJ +1:30
98 Jens MOURIS NED DPC +1:33
99 Thomas LEEZER NED TLJ +1:33
100 Jochem HOEKSTRA NED PVC +1:33
101 Bob SCHOONBROODT NED MMM +1:34
102 Michael VAN STAEYEN BEL COF +1:35
103 Jordan KERBY AUS DPC +1:36
104 Kris BOECKMANS BEL LTS +1:37
105 Liam BERTAZZO ITA WIL +1:37
106 David TANNER AUS IAM +1:37
107 Aimé DEGENDT BEL TSV +1:37
108 Tim DE TROYER BEL VWT +1:39
109 Jarno GMELICH NED MET +1:39
110 Jimmy JANSSENS BEL MMM +1:40
111 Twan BRUSSELMAN NED CJP +1:41
112 Peter KONING NED DPC +1:41
113 Adriaan JANSSEN NED CJP +1:41
114 Jasper DE BUYST BEL LTS +1:41
115 Rob RUIJGH NED CRV +1:42
116 Gianni MEERSMAN BEL EQS +1:43
117 Maarten WYNANTS BEL TLJ +1:43
118 Max WALSCHEID GER TGA +1:44
119 Kristoffer SKJERPING NOR CPT +1:44
120 Michael VINGERLING NED MMM +1:45
121 Joseph ROSSKOPF USA BMC +1:46
122 Samuel SPOKES AUS DPC +1:46
123 Xandro MEURISSE BEL CRV +1:48
124 Martijn BUDDING NED RDT +1:48
125 Filippo POZZATO ITA WIL +1:49
126 Ike GROEN NED RIJ +1:50
127 Tom STAMSNIJDER NED TGA +1:50
128 René HOOGHIEMSTER NED BBD +1:52
129 William CLARKE AUS DPC +1:52
130 Mark MCNALLY GBR WGG +1:53
131 Jelle WOLSINK NED CJP +1:53
132 Dick JANSSENS NED MMM +1:53
133 Jaap DE MAN NED MMM +1:53
134 Joris BLOKKER NED PVC +1:55
135 Rick ZABEL GER BMC +1:55
136 Jasper OCKELOEN NED PVC +1:55
137 Joeri CALLEEUW BEL VWT +1:57
138 Bram NOLTEN NED PVC +1:57
139 Gert-Jan BOSMAN NED CJP +1:58
140 Phillip GAIMON USA CPT +1:58
141 Rens TE STROET NED CJP +1:59
142 Tom VERMEER NED BBD +2:01
143 Mirko TEDESCHI ITA WIL +2:01
144 Dennis COENEN BEL CRV +2:02
145 Jerome KERF BEL MMM +2:03
146 Arno VAN DER ZWET NED MET +2:04
147 Jelle NIEUWPOORT NED RDT +2:04
148 Alan MARANGONI ITA CPT +2:06
149 Harry SWEERING NED BBD +2:06
150 Sjoerd KOUWENHOVEN NED MET +2:06
151 Andrea FEDI ITA WIL +2:06
152 Lander SEYNAEVE BEL WGG +2:06
153 Gerry DRUYTS BEL CRV +2:10
154 Marco ZANOTTI ITA PVC +2:10
155 Tim KERKHOF NED ROP +2:11
156 Jordi TALEN NED RIJ +2:11
157 Adam Phelan AUS DPC +2:12
158 Ivar SLIK NED ROP +2:13
159 Tristan TIMMERMANS NED BBD +2:20
160 Aidis KRUOPIS LTU VWT +2:31
161 Rob PEETERS BEL CRV +2:40
162 Jasper HAMELINK NED MET +4:12
163 Maxime FARAZIJN BEL TSV +5:31
164 Boris DRON BEL WGG +6:27
165 Rick VAN BREDA NED BBD +6:33
166 Koos Jeroen KERS NED BBD +6:41
167 Maarten VAN TRIJP NED MET +6:48
168 Johim ARIESEN NED MET +7:11
169 Andrea DAL COL ITA WIL +9:58
170 Gilbert Eugène DUCOURNAU VEN WIL +10:53