fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Drużyna kierowana przez Cédrica Vasseura podpisuje kontrakt z kolejnym kolarzem. Reprezentujący ostatnio barwy ekipy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux – Wesley Kreder kolejne dwa lata spędzi w zespole Cofidis.

Holender na przestrzeni ostatnich pięciu sezonów był częścią ekipy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux (wcześniej Circus – Wanty Gobert). 30-letni zawodnik zdecydował się zmienić otoczenie na kolejne dwa lata, dołączając do francuskiej ekipy. Jak przyznał sam zainteresowany jego zadania w barwach nowej drużyny nie zmienią się i będzie on przede wszystkim skupiać się na pomocy liderom grupy Cofidis.

Dołączenie do zespołu Cofidis jest spełnieniem moich marzeń. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej prestiżowej drużyny. Wszystko będzie dla mnie nowe, ale jestem gotów podjąć, to wyzwanie. Jestem typem kolarza, który daje z siebie 200% dla ekipy i zrobię wszystko, aby pomóc moim nowym kolegom z drużyny. W tym sezonie pokazałem, że potrafię fizycznie i psychicznie wytrzymać starty w Grand Tourach. Mam nadzieję, że będę miał szansę ponownie wystartować w tego typu wyścigach

– mówił Kreder cytowany w komunikacie prasowym ekipy Cofidis.

Jest, to siódmy transfer francuskiego zespołu przed kolejnym sezonem. Oprócz Wesleya Kredera drużynę Cofidis wzmocnili: Bryan Coquard, Davide Cimolai, Ion Izagirre, Benjamin Thomas, François Bidard i Alexis Renard.

 

Poprzedni artykułWomen’s Tour bez transmisji telewizyjnej „na żywo”
Następny artykułWybory prezesa i zarządu PZKol odbędą się 6 listopada
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments