Orica-GreenEDGE / greenedgecycling.com

Belg był najszybszy po finiszu z peletonu i został pierwszym liderem imprezy.

Odcinek otwierający zmagania w Słowenii miał długość 178km i miał być przeznaczony dla sprinterów. Różnicę mogły jednak zrobić krótkie podjazdy niedaleko finiszu, na których mogli atakować harcownicy.

Ucieczkę dnia stworzyli Jon Božič (Adria Mobil Cycling), Kenny De Ketele (Topsport
Vlaanderen), Tilen Finkst (Radenska Ljubljana), Michele Viola (Meridiana Kamen Team) i Marek Canecky (Amplatz-BMC). Ich przewaga dość szybko wzrosła do ponad 5 minut, ale wtedy na czoło peletonu wyszły ekipy Lampre-Merida i Dimension Data i powoli odrabiały straty.

Jako pierwszy z czołowej grupki odpadł Viola i pozostali również powoli tracili przewagę. Zasadnicza grupa ostatecznie dogoniła harcowników zaledwie 15km przed metą. Chwilę po tym zdarzeniu powstała nowa czołówka – Pavel Kochetkov (Katusha) i Pavel Brutt (Tinkoff) zdecydowali się pokrzyżować szyki sprinterów. Ich akcja na nic się jednak nie zdała, a na ulicach Koper brylowali najszybsi.

Tym razem pierwszy na mecie zameldował się Jens Keukeleire (Orica-GreenEDGE), który uprzedził Diego Ulissi (Lampre-Merida) i Scott Thwaites (Bora-Argon 18). Belg został pierwszym liderem imprezy.

Wyniki:

1KeukeleireJensOrica GreenEDGE 4:27:33
2UlissiDiegoLampre – Merida ,,
3ThwaitesScottBora-Argon ,,
4HaigJackOrica GreenEDGE 0:03
5GavazziFrancescoAndroni Giocattoli – Sidermec ,,
6ModoloSachaLampre – Merida ,,
7FraileOmarDimension Data ,,
8BarbinEnricoBardiani – CSF ,,
9SbaragliKristianDimension Data  ,,
10ChiricoLucaBardiani – CSF  ,,
11RotaLorenzoBardiani – CSF  ,,
12PfingstenChristophBora-Argon 18  ,,
13KochetkovPavelTeam Katusha   ,,
14BernalEgan ArleyAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
15GaffuriniNicolaNorda-MG.Kvis Vega  ,,
16De NegriPier PaoloNippo – Vini Fantini   ,,
17GazzaraMicheleNorda-MG.Kvis Vega  ,,
18LietaerEliotTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
19De TierFlorisTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
20BártaJanBora-Argon 18  ,,
21GolcerJureAdria Mobil  ,,
22MühlbergerGregorBora-Argon 18  ,,
23PibernikLukaLampre – Merida  ,,
24SelvaggiMirkoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
25RoginaRadoslavAdria Mobil  ,,
26BruttPavelTinkoff  ,,
27Van HeckePrebenTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
28KusztorPeterAmplatz – BMC  ,,
29TaaramäeReinTeam Katusha   ,,
30TalianiAlessioAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
31PellizottiFrancoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
32SantoroAntonioMeridiana Kamen Team  ,,
33MendesJoséBora-Argon 18  0:24
34VergaerdeOttoTopsport Vlaanderen – Baloise  0:30
35RučigajZigaRadenska Ljubljana  ,,
36KorošecRokRadenska Ljubljana  ,,
37SterbiniSimoneBardiani – CSF  ,,
38DeclercqTimTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
39TorresRodolfo AndresAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
40MosconGianniTeam Sky  ,,
41NardelliStefanoNorda-MG.Kvis Vega  ,,
42ScartezziniMicheleNorda-MG.Kvis Vega  ,,
43BrajkovičJanezSlovenia  ,,
44NikolaevSergeyGazprom-RusVelo  ,,
45BisoltiAlessandroNippo – Vini Fantini   ,,
46PernsteinerHermannAmplatz – BMC  0:34
47OvechkinArtemGazprom-RusVelo  0:37
48FilosiIuriNippo – Vini Fantini   ,,
49PoljanskiPawelTinkoff  0:41
50WallaysJensTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
51MaltarBrunoRadenska Ljubljana  0:43
52MucelliDavideMeridiana Kamen Team  1:05
53MohoricMatejLampre – Merida  1:39
54MeierChristianOrica GreenEDGE  ,,
55SchillingerAndreasBora-Argon 18  ,,
56MaikinRomanGazprom-RusVelo  ,,
57ZilioliGianfrancoNippo – Vini Fantini   ,,
58IsaychevVladimirTeam Katusha   1:57
59TsatevichAlexeyTeam Katusha   ,,
60KoudelaTomasSKC Tufo Prostējov  ,,
61FrapportiMarcoAndroni Giocattoli – Sidermec  ,,
62DockerMitchellOrica GreenEDGE  ,,
63PolittNilsTeam Katusha   ,,
64PerDavidAdria Mobil  ,,
65GroseljZigaSlovenia  ,,
66GoglMichaelTinkoff  3:35
67VivianiEliaTeam Sky  3:41
68Di FrancescoGian MarcoNorda-MG.Kvis Vega  ,,
69SvabJernejSlovenia  4:19
70PavlicMarkoSlovenia  ,,
71SiposMarekSKC Tufo Prostējov  4:27
72PszczolarskiWojciechSKC Tufo Prostējov  4:33
73CotarLukaSlovenia  4:47
74PenkoIzidorRadenska Ljubljana  ,,
75KuenMaximilianAmplatz – BMC  ,,
76ZahálkaMatejSKC Tufo Prostējov  6:01
77BerlatoGiacomoNippo – Vini Fantini   6:10
78ColliDanieleNippo – Vini Fantini   ,,
79de KeteleKennyTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
80BoleGregaNippo – Vini Fantini   ,,
81CunegoDamianoNippo – Vini Fantini   ,,
82PerGorazdAdria Mobil  ,,
83GroŠeljMaticSlovenia  ,,
84DrinovecMatejAdria Mobil  ,,
85VelascoSimoneBardiani – CSF  ,,
86FrankovicMateoMeridiana Kamen Team  ,,
87SalviettiNiccolòNorda-MG.Kvis Vega  ,,
88Van LerbergheBertTopsport Vlaanderen – Baloise  ,,
89FerrariRobertoLampre – Merida  ,,
90RepseUrosMeridiana Kamen Team  ,,
91VorobyevAntonTeam Katusha   ,,
92GiulianiGiacomoNorda-MG.Kvis Vega  ,,
93RabottiniMatteoMeridiana Kamen Team  ,,
94HamplPetrSKC Tufo Prostējov  ,,
95KumpMarkoLampre – Merida  ,,
96KiserlovskiEmanuelMeridiana Kamen Team  ,,
97ZakarinAydarGazprom-RusVelo  ,,
98KatraŠnikGašperAdria Mobil  ,,
99CavendishMarkDimension Data  ,,
100SeligRüdigerBora-Argon 18  ,,
101RenshawMarkDimension Data  ,,
102SolomennikovAndreiGazprom-RusVelo  ,,
103NordhaugLars PetterTeam Sky  ,,
104BelkovMaximTeam Katusha   ,,
105FoliforovAlexanderGazprom-RusVelo  ,,
106CheungKing LokOrica GreenEDGE  ,,
107PorsevAlexanderTeam Katusha   ,,
108HernándezJesúsTinkoff  ,,
109ZandioXabierTeam Sky  ,,
110NovakDomenAdria Mobil  ,,
111CaneckyMarekAmplatz – BMC  ,,
112HaasNathanDimension Data  ,,
113TratnikJanAmplatz – BMC  ,,
114VenterJacoDimension Data  6:17
115EiselBernhardDimension Data  ,,
116JenkoRobertRadenska Ljubljana  9:12
117MiskulinJureRadenska Ljubljana  ,,
118LogarTadejSlovenia  ,,
119PetersAlexTeam Sky  9:16
120ZurloFedericoLampre – Merida  ,,
121UmhallerAndreasAmplatz – BMC  ,,
122BaškaErikTinkoff  ,,
123KolarMichaelTinkoff  ,,
124ErshovArturGazprom-RusVelo  ,,
125StibingrMatejSKC Tufo Prostējov  ,,
126BožičJonAdria Mobil  9:49
127FinkstTilenRadenska Ljubljana  ,,
128FennAndrewTeam Sky  12:00
129TonelliAlessandroBardiani – CSF  ,,
130BajcAndiAmplatz – BMC  ,,
131IntxaustiBeñatTeam Sky  ,,
132EvtushenkoAlexanderGazprom-RusVelo  ,,
133SchoiblMarioAmplatz – BMC  ,,
134JabukaDavidMeridiana Kamen Team  12:58
135LichnovskÝLudekSKC Tufo Prostējov  13:58
136MatulaLukasSKC Tufo Prostējov  14:00
137DougallNickDimension Data  15:16
138ViolaMicheleMeridiana Kamen Team  ,,
DNFViganoDavideAndroni Giocattoli – Sidermec  
DNFJerkicZanRadenska Ljubljana  ,,