Tour de Suisse / tourdesuisse.ch

Pieter Weening okazał się najlepszy na trasie 6. etapu Tour de Suisse. Nowym liderem został Wilco Kelderman.

Szósty dzień zmagań w Szwajcarii tradycyjnie ugościł deszczem. Ciężki profil z dwiema wspinaczkami wysokich kategorii nie przestraszył jednak uciekinierów, których na czoło złapało się aż piętnastu: Gregory Rast (Trek-Segafredo), Philippe Gilbert (BMC), Kristijan Koren (Cannondale), Pim Ligthart, Tosh van der Sande (Lotto-Soudal), Iljo Keisse, Ariel Maximiliano Richeze (Etixx-Quickstep), Kevin Reza (FDJ), Martin Elmiger (IAM Cycling), Jasha Suetterlin (Movistar), Nico Bruengger (Team Roth), Peter Weening, Antwan Tolhoek (Roompot-Oranje), Jordi Simon (VERVA Activejet) oraz Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Peleton mocno odpuścił grupę i pozwolił uzyskać przewagę około sześciu minut, która malała bardzo powoli. W drugiej części etapu na zmniejszenie grup zdecydowali się Gilbert i van der Sande, co poskutkowało odpadnięciem kolarzy Movistaru. 18km przed metą uciekinierzy uzyskali już prawie ośmiominutową przewagę nad peletonem i było niemal pewne, że rozegrają się dzisiaj dwa wyścigi – o etap i o klasyfikację generalną.

Najważniejsze miało się jednak odbyć na finałowym podjeździe. U samego podnóża na samotny atak zdecydował się Weening, który niejednokrotnie pokazywał, że umie skutecznie zakończyć taką akcję. Z peletonu odjechał za to Gorka Izagirre (Movistar), który zdołał zbudować dwuminutową przewagę, co dawało mu nadzieję na zdobycie żółtej koszulki lidera.

4 kilometry przed metą na zmianę sytuacji zdecydował się Simon Spilak (Katusha), który łatwo oderwał się od bardzo uszczuplonej grupy lidera, w której brakowało już pomocników. Przyspieszenie Słoweńca dało się we znaki także faworytom. Chwile słabości przeżywał chociażby Tejay Van Garderen (BMC). Kilkaset metrów dalej pierwszy kryzys przeżywał także Pierre-Roger Latour (Ag2r), który tym samym żegnał się z koszulką lidera. Duży udział w gubieniu młodego francuza miał Warren Barguil (Giant – Alpecin), który podkręcił tempo i jednocześnie dorwał Spilaka.

Ostatecznie po pięknej solowej akcji etap wygrał Weening, za którego plecami do mety dojechali Richeze i Paterski. W grupie faworytów na metę wpadło zaledwie kilku kolarzy, wśród których nie było lidera Latoura, a także m.in. Van Garderena i Thomasa. Ostatecznie straty poniósł także Gorka Izagirre. Nowym liderem imprezy został Wilco Kelderman (LottoNL – Jumbo).

Wyniki szóstego etapu:

1 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 4:33:47
2 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:02:37
3 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:57
4 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling Team 0:04:13
5 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:31
6 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:04:31
7 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:04:31
8 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:04:35
9 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:04:36
10 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:04:39
11 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:04:42
12 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:04:57
13 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:05:00
14 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:05:03
15 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:05:22
16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:05:22
17 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:05:28
18 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:05:30
19 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:05:32
20 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:05:44
21 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:05:49
22 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:50
23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:06:03
24 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:06:03
25 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:03
26 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:17
27 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:06:22
28 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:06:22
29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:06:22
30 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:06:30
31 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:06:57
32 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:07:03
33 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:07:42
34 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:07:46
35 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:08:06
36 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:08:06
37 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:08:35
38 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:08:35
39 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:08:48
40 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:56
41 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:10:06
42 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:10:18
43 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:10:51
44 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:10:51
45 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:10:51
46 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:10:51
47 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:11:01
48 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:01
49 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:11:12
50 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:11:15
51 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:11:15
52 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:11:26
53 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:11:31
54 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:11:55
55 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:12:27
56 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:12:27
57 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:12:54
58 Leopold König (Cze) Team Sky 0:12:54
59 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale Pro Cycling Team 0:13:36
60 Sam Oomen (Ned) Team Giant – Alpecin 0:13:45
61 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:13:45
62 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:14:07
63 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:17
64 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:15:29
65 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:15:44
66 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:15:49
67 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:16:51
68 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:17:53
69 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:18:35
70 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:19:01
71 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:19:01
72 Martin Kohler (SUI) Team Roth 0:19:01
73 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:19:01
74 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:19:01
75 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:19:01
76 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
77 Christian Knees (GER) Team Sky 0:19:01
78 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 0:19:01
79 Stijn Devolder (Bel) Trek – Segafredo 0:19:01
80 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick Step 0:19:01
81 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:19:01
82 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 0:19:01
83 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:19:01
84 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
85 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:19:01
86 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:19:01
87 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:19:01
88 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:19:01
89 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
90 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:19:01
91 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:19:01
92 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:19:01
93 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:19:01
94 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling Team 0:19:01
95 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:19:01
96 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:19:01
97 Michael Albasini (SUI) Orica – GreenEDGE 0:19:01
98 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:19:01
99 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:01
100 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:19:01
101 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
102 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:19:01
103 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
104 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:19:01
105 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:19:01
106 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:19:01
107 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:19:01
108 Sam Bewley (NZl) Orica – GreenEDGE 0:19:01
109 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:19:01
110 Amets Txurruka (Esp) Orica – GreenEDGE 0:19:01
111 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:19:01
112 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:19:01
113 Michael Matthews (Aus) Orica – GreenEDGE 0:19:01
114 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:19:01
115 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:19:01
116 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:19:01
117 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:19:01
118 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:19:01
119 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:19:01
120 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:19:01
121 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:19:01
122 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:19:01
123 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:19:01
124 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:19:01
125 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale 0:20:49
126 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:21:34
127 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:21:34
128 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:21:56
129 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 0:22:53
130 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:22:53
131 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:22:53
132 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:22:53
133 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff 0:22:53
134 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:22:53
135 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:22:53
136 Valentin Baillifard (SUI) Team Roth 0:22:53
137 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:22:53
138 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:53
139 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:22:53
140 Jesse Sergent (NZl) Ag2r La Mondiale 0:22:53
141 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:22:53
142 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:22:53
143 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:23:26
144 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:23:43
145 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:59
146 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:26:04
147 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:26:20
148 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:27:35
DNF Tiago Machado (Por) Team Katusha
DNF Damien Gaudin (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
DNF Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
DNF Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
DNF Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
DNF Ivan Rovny (Rus) Tinkoff
DNF Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal
DNF Manuele Boaro (Ita) Tinkoff
DNS Mathias Frank (SUI) IAM Cycling
DNS Jay McCarthy (Aus) Tinkoff

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 22:43:12
2 Warren Barguil (Fra) Team Giant – Alpecin 0:00:16
3 Andrew Talansky (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:00:19
4 Ion Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:34
5 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:39
6 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:51
7 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 0:00:52
8 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:56
9 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:59
10 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling 0:01:03
11 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:01:34
12 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha 0:02:07
13 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:02:09
14 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:01
15 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:05:06
16 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:24
17 Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal 0:05:34
18 Petr Vakoc (Cze) Etixx – Quick Step 0:05:42
19 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:57
20 Jan Polanc (Slo) Lampre – Merida 0:06:00
21 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:06:09
22 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:51
23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:06:58
24 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 0:07:02
25 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:08:36
26 Fränk Schleck (Lux) Trek – Segafredo 0:11:56
27 Martin Elmiger (SUI) IAM Cycling 0:12:01
28 Simon Geschke (GER) Team Giant – Alpecin 0:12:22
29 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:12:47
30 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:13:48
31 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:14:22
32 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling Team 0:14:31
33 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:14:39
34 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team 0:15:38
35 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:11
36 Sam Oomen (Ned) Team Giant – Alpecin 0:17:45
37 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:18:02
38 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:18:06
39 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:18:25
40 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:20:43
41 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick Step 0:21:13
42 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:22:56
43 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:23:18
44 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:23:37
45 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:24:03
46 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:24:22
47 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:25:12
48 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:26:14
49 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – Merida 0:26:39
50 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:27:24
51 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:28:03
52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling Team 0:29:00
53 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:29:10
54 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:30:10
55 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:30:11
56 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:30:16
57 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:30:26
58 Jorge Arcas Pena (Esp) Movistar Team 0:30:46
59 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:30:55
60 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:31:02
61 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:31:07
62 Michael Matthews (Aus) Orica – GreenEDGE 0:31:24
63 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:31:25
64 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:32:53
65 Christian Knees (GER) Team Sky 0:33:07
66 Leopold König (Cze) Team Sky 0:33:54
67 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:34:05
68 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:34:29
69 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:34:37
70 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:34:42
71 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:35:04
72 Amets Txurruka (Esp) Orica – GreenEDGE 0:35:07
73 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:35:25
74 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:35:37
75 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:35:53
76 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant – Alpecin 0:35:59
77 Nico Brüngger (SUI) Team Roth 0:36:00
78 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:36:31
79 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:36:36
80 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:37:06
81 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha 0:37:11
82 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick Step 0:37:21
83 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:37:35
84 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:37:54
85 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:38:16
86 Michael Albasini (SUI) Orica – GreenEDGE 0:38:45
87 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:38:49
88 Reto Hollenstein (SUI) IAM Cycling 0:39:19
89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:39:37
90 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth 0:39:57
91 Matti Breschel (Den) Cannondale Pro Cycling Team 0:40:08
92 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:40:17
93 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale Pro Cycling Team 0:40:17
94 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:40:28
95 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:40:42
96 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:40:57
97 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 0:41:03
98 Jürgen Roelandts (Bel) Lotto – Soudal 0:41:33
99 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:41:46
100 Fabian Cancellara (SUI) Trek – Segafredo 0:42:49
101 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:43:40
102 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:43:46
103 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:43:55
104 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:43:56
105 Matthias Krizek (AUT) Team Roth 0:44:06
106 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:44:19
107 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:44:52
108 Fernando Gaviria Rendon (Col) Etixx – Quick Step 0:44:59
109 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:45:06
110 Iljo Keisse (Bel) Etixx – Quick Step 0:45:18
111 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:45:35
112 Sam Bewley (NZl) Orica – GreenEDGE 0:45:36
113 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:45:47
114 Toms Skujins (Lat) Cannondale Pro Cycling Team 0:46:32
115 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff 0:47:12
116 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team 0:47:39
117 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:47:44
118 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:48:26
119 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:48:32
120 Michel Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:49:02
121 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:49:15
122 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:49:29
123 Davide Villella (Ita) Cannondale Pro Cycling Team 0:49:45
124 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:49:52
125 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:50:32
126 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:50:54
127 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:51:16
128 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:52:04
129 Bruno Pires (Por) Team Roth 0:52:11
130 Martin Kohler (SUI) Team Roth 0:52:19
131 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:53:41
132 Michal Podlaski (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:53:56
133 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale 0:54:41
134 Jesse Sergent (NZl) Ag2r La Mondiale 0:55:37
135 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:57:15
136 Evgeni Petrov (Rus) Tinkoff 0:57:31
137 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:58:50
138 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:59:39
139 Colin Stüssi (SUI) Team Roth 1:01:12
140 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 1:01:51
141 Matteo Bono (Ita) Lampre – Merida 1:02:11
142 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 1:03:02
143 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 1:04:02
144 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 1:04:55
145 Valentin Baillifard (SUI) Team Roth 1:05:58
146 Stijn Devolder (Bel) Trek – Segafredo 1:07:04
147 Lukas Jaun (SUI) Team Roth 1:11:11
148 Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton 1:15:52