Fot. Ster ZLM Toer

Organizatorzy holenderskiego wyścigu Ster ZLM Toer poinformowali, że tegoroczna edycja nie odbędzie się z przyczyn organizacyjnych. 

Ster ZLM Toer, który posiada kategorię 2.1 miał zostać rozegrany w dniach 13-17 czerwca, ale został odwołany, ponieważ niektóre miasta gospodarze odmówiły organizacji wyścigu.

Z powodów organizacyjnych, mimo obietnic od różnych miast, nie byliśmy w stanie skomponować trasy. Niestety to wszystko stało się po tym, jak zapewniliśmy naszej imprezie odpowiednie finansowanie. Proces decyzyjny [ws. pozyskiwania miast gospodarzy] trwa dość długo, z roku na rok stając się coraz bardziej skomplikowanym. W związku z tym nie mamy już czasu, by szukać rozwiązań zastępczych i dlatego właśnie podjęliśmy taką decyzję

– powiedział Anton Ganzeboom, szef wyścigu ZLM Toer, który dodał jednocześnie, że ogłaszając tę decyzję teraz, chce umożliwić drużynom poszukania innego wyścigu.

Ganzeboom zapewnił jednocześnie, że intencją organizatorów jest reaktywowanie imprezy w 2019 roku. Wówczas chcą oni – niczym kolarze po kontuzjach – „wrócić silniejsi niż kiedykolwiek”.

Wyścig Ster ZLM Tour powstał w 1987 roku. Na liście zwycięzców znajdują się takie nazwiska jak: Philippe Gilbert, Mark Cavendish, Andre Greipel, Sep Vanmarcke czy Lars Boom. W roku ubiegłym wygrał Jose Goncalves (Katusha-Alpecin).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments