fot. Ster ZLM Toer

Zwycięstwem Dylana Groenewegena (LottoNL – Jumbo) zakończył się drugi etap wyścigu Ster ZLM Toer. Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).

Drugi etap Holenderskiego wyścigu prowadził z Tholen do Hoogerheide i liczył 186 kilometrów. Trasa była niezwykle płaska, lecz jednocześnie bardzo duże znaczenie mógł odgrywać silny wiatr.

Stosunkowo szybko od peletonu oderwała się kilkuosobowa grupa w składzie Jimmy Turgis (Cofidis), Stan Godrie (Verandas Willems), Joey Van Rhee, Rens Te Stroet (Destil – Jo Piels), Jasper Hamelink (Metec – TKH) oraz Rick Ottema (Baby Dump). Uciekinierzy dość szybko zbudowali 4 minuty przewagi, lecz niewielu dawało im szanse na dojechanie do mety, gdyż ich średnia prędkość sięgała 44 km/h.

Po około godzinie, peleton wziął się mocno do pracy. Efektem tego nie było jedynie zmniejszenie różnicy, ale także porwanie grupy zasadniczej na wiatrach. Lider Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo) był jednak czujny i utrzymał się w pierwszej grupie. Ostatecznie, po dość długim przeciąganiu liny, peleton się zjechał, a czołowa szóstka zdołała utrzymać się na prowadzeniu.

14 kilometrów przed metą doszło do połączenia się ucieczki i peletonu, co zapowiadało finałową rozgrywkę w grupowym sprincie. W nim najlepszy okazał się Dylan Groenewegen (LottoNL – Jumbo), który za plecami zostawił Maxa Walscheida (Sunweb) i Moreno Hoflanda (Lotto Soudal). Liderem pozostał Primoz Roglic (LottoNL – Jumbo).

Wyniki:

1 Groenewegen, Dylan 4 Team LottoNL-Jumbo * 4:17:36
2 Walscheid, Max 42 Team Sunweb * z.t.
3 Hofland, Moreno 31 Lotto-Soudal * z.t.
4 Vermeltfoort, Coen 87 Roompot-NL Loterij z.t.
5 van Lerberghe, Bert 74 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
6 Merlier, Tim 94 Veranda’s Willems z.t.
7 de Kleijn, Arvid 132 Baby Dump C.T. z.t.
8 Schmidt, Mads Würtz 21 Team Katusha-Alpecin z.t.
9 Kreder, Raymond 85 Roompot-NL Loterij z.t.
10 Looij, Andre 88 Roompot-NL Loterij z.t.
11 Hofstetter, Hugo 67 Cofidis z.t.
12 Ista, Kevyn 108 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
13 Aerts, Toon 142 Telenet Fidea Lions z.t.
14 Goolaerts, Michael 95 Veranda’s Willems z.t.
15 van der Haar, Lars 141 Telenet Fidea Lions z.t.
16 van Kessel, Corne 147 Telenet Fidea Lions z.t.
17 de Laat, Jasper 121 Metec-TKH C.C.T. z.t.
18 Aerts, Thijs 146 Telenet Fidea Lions z.t.
19 Gonçalves, José 22 Team Katusha-Alpecin z.t.
20 de Bondt, Dries 97 Veranda’s Willems z.t.
21 Brusselman, Twan 116 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
22 Kittel, Marcel 16 Quick Step Floors z.t.
23 Detant, Yannick 152 Monkey Town C.T. z.t.
24 Ligthart, Pim 82 Roompot-NL Loterij z.t.
25 de Buyst, Jasper 33 Lotto-Soudal z.t.
26 Allegaert, Piet 78 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
27 de Backer, Bert 46 Team Sunweb z.t.
28 Sieberg, Marcel 35 Lotto-Soudal z.t.
29 Blokker, Joris 158 Monkey Town C.T. z.t.
30 Vantomme, Maxime 105 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
31 Senechal, Florian 65 Cofidis z.t.
32 Dupont, Timothy 92 Veranda’s Willems z.t.
33 Sabatini, Fabio 15 Quick Step Floors z.t.
34 Delfosse, Sebastien 103 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
35 Laporte, Christophe 63 Cofidis z.t.
36 Rickaert, Jonas 71 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
37 Lietaer, Eliot 76 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
38 Kämna, Lennard 41 Team Sunweb z.t.
39 van Ginneken, Sjoerd 86 Roompot-NL Loterij z.t.
40 Biermans, Jenthe 26 Team Katusha-Alpecin z.t.
41 Roglic, Primoz 1 Team LottoNL-Jumbo z.t.
42 Andersen, Soren Kragh 43 Team Sunweb z.t.
43 Cavagna, Rémi 12 Quick Step Floors z.t.
44 Dehaes, Kenny 57 Wanty-Groupe Gobert z.t.
45 Kreder, Wesley 55 Wanty-Groupe Gobert z.t.
46 Meurisse, Xandro 51 Wanty-Groupe Gobert z.t.
47 Doubey, Fabien 53 Wanty-Groupe Gobert z.t.
48 Roosen, Timo 2 Team LottoNL-Jumbo z.t.
49 de Plus, Laurens 13 Quick Step Floors z.t.
50 Sprengers, Thomas 72 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
51 de Jonge, Maarten 151 Monkey Town C.T. z.t.
52 Warnier, Antoine 102 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
53 Mathis, Marco 23 Team Katusha-Alpecin z.t.
54 van Gestel, Dries 73 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
55 Wagner, Robert 8 Team LottoNL-Jumbo z.t.
56 Schachmann, Maximilian 11 Quick Step Floors z.t.
57 Lindenburg, Jim 123 Metec-TKH C.C.T. z.t.
58 van Hecke, Preben 77 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
59 Antonini, Simone 52 Wanty-Groupe Gobert z.t.
60 Waeytens, Zico 44 Team Sunweb z.t.
61 Aernouts, Jim 148 Telenet Fidea Lions z.t.
62 van Hoecke, Gijs 7 Team LottoNL-Jumbo z.t.
63 Stassen, Julien 106 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
64 de Vries, Berden 83 Roompot-NL Loterij z.t.
65 Ottema, Rick 131 Baby Dump C.T. z.t.
66 Schulting, Peter 114 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
67 Kirsch, Alex 101 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
68 Spengler, Lukas 107 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
69 Hermans, Quinten 143 Telenet Fidea Lions z.t.
70 Hooghiemster, René 137 Baby Dump C.T. z.t.
71 Leezer, Tom 6 Team LottoNL-Jumbo z.t.
72 Gmelich Meijling, Jarno 124 Metec-TKH C.C.T. z.t.
73 van den Brand, Twan 113 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
74 van Goethem, Brian 84 Roompot-NL Loterij z.t.
75 Bak, Lars Ytting 32 Lotto-Soudal z.t.
76 van Rhee, Joey 115 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
77 Kouwenhoven, Sjoerd 128 Metec-TKH C.C.T. z.t.
78 Cleppe, Nicolas 144 Telenet Fidea Lions z.t.
79 Timmermans, Justin 133 Baby Dump C.T. z.t.
80 van Staeyen, Michael 62 Cofidis z.t.
81 Doets, Marco 134 Baby Dump C.T. z.t.
82 Belkov, Maxim 24 Team Katusha-Alpecin z.t.
83 Wynants, Maarten 3 Team LottoNL-Jumbo z.t.
84 Bosman, Gert-Jan 118 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
85 Beukeboom, Dion 111 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
86 Lunke, Sindre Skjostad 45 Team Sunweb z.t.
87 Habeaux, Gregory 104 Veranclassic-Aqua Prot z.t.
88 Riesebeek, Oscar 81 Roompot-NL Loterij z.t.
89 ten Dam, Laurens 48 Team Sunweb z.t.
90 van Melsen, Kevin 54 Wanty-Groupe Gobert z.t.
91 de Greef, Robbert 138 Baby Dump C.T. z.t.
92 Wouters, Enzo 37 Lotto-Soudal 4:17:56 0:20
93 Oostra, Folkert 136 Baby Dump C.T. 4:17:58 0:22
94 Devolder, Stijn 93 Veranda’s Willems z.t.
95 Bouwmans, Dylan 126 Metec-TKH C.C.T. z.t.
96 Greipel, Andre 34 Lotto-Soudal z.t.
97 Nieuwpoort, Jelle 127 Metec-TKH C.C.T. z.t.
98 Mcnally, Mark 56 Wanty-Groupe Gobert z.t.
99 Fröhlinger, Johannes 47 Team Sunweb z.t.
100 Chetout, Loic 64 Cofidis z.t.
101 Kerkhof, Tim 112 Destil-Jo Piels C.T. z.t.
102 Soete, Daan 145 Telenet Fidea Lions z.t.
103 van der Duin, Patrick 135 Baby Dump C.T. z.t.
104 Eising, Tijmen 122 Metec-TKH C.C.T. z.t.
105 Godrie, Stan 96 Veranda’s Willems z.t.
106 Steels, Stijn 75 Sport Vlaanderen Baloise z.t.
107 Napolitano, Danilo 58 Wanty-Groupe Gobert 4:18:08 0:32
108 Boeckmans, Kris 36 Lotto-Soudal 4:18:10 0:34
109 Turgis, Jimmy 61 Cofidis 4:18:15 0:39
110 Keisse, Iljo 14 Quick Step Floors 4:18:18 0:42
111 Vanbilsen, Kenneth 66 Cofidis 4:18:23 0:47
112 Kuznetsov, Viacheslav 25 Team Katusha-Alpecin 4:17:36 0:00
113 Bakker, Stephan 155 Monkey Town C.T. 4:19:50 2:14
114 Zanotti, Marco 156 Monkey Town C.T. z.t.
115 Meijer, Gijs 157 Monkey Town C.T. 4:21:58 4:22
116 Bille, Gaetan 91 Veranda’s Willems z.t.
117 van Breda, Rick 154 Monkey Town C.T. z.t.
118 te Stroet, Rens 117 Destil-Jo Piels C.T. 4:22:39 5:03
119 Hamelink, Jasper 125 Metec-TKH C.C.T. z.t.

 

Klasyfikacja generalna

1 1 Roglic, Primoz Team LottoNL-Jumbo 4:25:40
2 16 Kittel, Marcel Quick Step Floors 4:25:43 +0:03
3 11 Schachmann, Maximilian Quick Step Floors z.t.
4 43 Andersen, Soren Kragh Team Sunweb 4:25:47 +0:07
5 2 Roosen, Timo Team LottoNL-Jumbo 4:25:48 +0:08
6 41 Kämna, Lennard Team Sunweb 4:25:51 +0:11
7 31 Hofland, Moreno Lotto-Soudal 4:25:53 +0:13
8 142 Aerts, Toon Telenet Fidea Lions z.t.
9 42 Walscheid, Max Team Sunweb 4:25:54 +0:14
10 35 Sieberg, Marcel Lotto-Soudal 4:25:58 +0:18