Michał Kapusta / naszosie.pl

Dwa różne składy wystartują w najbliższy weekend w dwóch jednodniowych wyścigach – Memoriale Grundmanna i Wizowskiego (18.06) oraz Koronie Kocich Gór (19.06). Dla wszystkich będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami Polski w Świdnicy.

“Drodzy Czytelnicy naszosie.pl

Grupa CCC Sprandi Polkowice przestała wysyłać nam informacje prasowe, ponadto kolarze mają zakaz rozmawiania z nami. Decyzje zarządzających grupą szanujemy, acz nie rozumiemy. Prawda czasem boli. . . 

Nie obawiajcie się jednak, my na nikogo się nie obrażamy i nadal będziemy pisać o „pomarańczowych””

Pierwszy z nich liczy 170 kilometrów. Są one poprowadzone po szosach między Żmigrodem a Miliczem. Trasa jest podzielona na trzy rundy, które będą pokonywane odpowiednio 10, 5 oraz 2 razy. Ta ostatnia będzie rozegrana już na ulicach Milicza. Wyścig odbędzie się zatem na innej trasie niż przed rokiem i tegoroczna sprawia wrażenie bardziej odpowiadającej szybkim kolarzom. W zeszłym sezonie, na pagórkowatej rundzie wokół Głogowa stawka mocno się podzieliła, a na metę wpadła 2-osobowa grupka z Łukaszem Owsianem i Adamem Stachowiakiem. Ostatecznie zawodnik CCC Sprandi Polkowice zajął wtedy 2.miejsce.

Z uwagi na bardziej płaski profil tym razem Owsiana nie ma w składzie na tę imprezę. Są za to sprinterzy. W przypadku finiszu z grupy o zwycięstwo walczyć będzie triumfator etapu i klasyfikacji generalnej Tour of Estonia, Grzegorz Stępniak. W szybkiej końcówce bardzo dobrze radzą sobie również Bartłomiej Matysiak, Eryk Latoń, a także Alan Banaszek. Na aktywną i agresywną jazdą szykują się natomiast Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, zwycięzca ostatnich dwóch polskich wyścigów etapowych Mateusz Taciak, a także wracający po ciężkiej kontuzji Jakub Kaczmarek.

Zdecydowanie bardziej górski skład przystąpi do rozgrywanego dzień później wyścigu Korona Kocich Gór. Zmagania odbędą się na pofałdowanym, 23-kilometrowym okrążeniu, które zostanie pokonane 8-krotnie. Start nastąpi w Trzebnicy, a meta zlokalizowana będzie w Skotnikach. Drużynę CCC Sprandi Polkowice poprowadzą Łukasz Owsian oraz Adrian Honkisz. Będą oni mogli liczyć na wsparcie Marcina Mrożka, Leszka Plucińskiego, a także młodych Michała Palutę, Patryka Stosza, Kamila Małeckiego i Piotra Brożynę.

Obie imprezy zaliczane są do kalendarza UCI i posiadają kategorię 1.2.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Memoriał Grundmanna i Wizowskiego (18.06): Grzegorz Stępniak, Bartłmiej Matysiak, Mateusz Taciak, Eryk Latoń, Jakub Kaczmarek, Alan Banaszek, Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś

Skład CCC Sprandi Polkowice na Koronę Kocich Gór (19.06): Łukasz Owsian, Adrian Honkisz, Marcin Mrożek, Leszek Pluciński, Michał Paluta, Patryk Stosz, Kamil Małecki, Piotr Brożyna

Informacja prasowa

Poprzedni artykułZapowiedź Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym – Świdnica 2016
Następny artykułCameron Meyer niespodziewanie odszedł z drużyny Dimension Data
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian

Nie dziwię się, że CCC się oburzyło na tak skandaliczne artykuły. Jeśli nawet krytyka była słuszna, to rzucanie nazwiskami, kogo to należałoby wyrzucić z drużyny jest skandaliczne. Takich rzeczy nie pisze się oficjalnie, a jedynie można o tym porozmawiać w kuluarach. To brak szacunku do danych osób, a że były to generalnie nazwiska obcokrajowców, powiało wręcz rasizmem. Wykazaliście się brakiem profesjonalizmu i wręcz niebywałym prostactwem.